Aktualności

Kolejny sukces uczniów zagórskich szkół

Gen. Sikorski 2Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów zagórskich szkół w Konkursie Historycznym organizowanym każdego roku przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W kategorii szkół podstawowych laureatem został Jakub Wańcowiat ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagórzu.  Tytuł laureata zdobył także Mateusz Szerszeń z Gimnazjum nr 1 w Zagórzu, a finalisty -  Patryk Dołżycki z Gimnazjum nr 2 w Zagórzu.
Mottem konkursu dla  szkół podstawowych były słowa Władysława Sikorskiego: „Nie ma mowy o szczęściu bez patriotyzmu”. I właśnie tej postaci i czasów, w których przyszło jej żyć, dotyczyły pytania. To już 130 lat minęło od dnia urodzin generała Sikorskiego, naszego rodaka.
Sukces Jakuba jest tym większy, że jako jedyny uczeń z gminy Zagórz przeszedł wszystkie eliminacje i razem z Dominiką Załączkowską z SP nr 2 w Sanoku (z powiatu sanockiego było ich tylko dwoje) skutecznie zapewnili sobie miejsce wśród najlepszych. Opiekunką Jakuba jest Zofia Cypcarz.

Czytaj więcej: Kolejny sukces uczniów zagórskich szkół

INFORMACJA

Uwaga

Woda z Ujęcia Wody w Zasławiu jest skażona.
Nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku w dniu 28 lutego 2012 r. zawiadomił, że w sieci wodociągowej z ujęcia Zasław stwierdzono ponadnormatywną zawartość bakterii grupy coli i Escherichia coli.
W związku z powyższym PTIS Sanok wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia.

Woda może być wykorzystywana jedynie
do celów sanitarnych.

Kasia, Cyprian i Mateusz laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody

poloniny w purpurze i zlocie Mateusz Witowicz 800x600Katarzyna Olszewska (SP nr 1 w Zagórzu; nauczycielka prowadząca – p. Sylwia Mackiewicz), Cyprian Falenczak (SP w Mokrem; nauczycielka prowadząca – p. Ewa Krawczyk)  oraz Mateusz Witowicz  (SP nr 2 w Zagórzu; nauczycielka prowadząca – p. Anna Bechta), zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody. Zostali sklasyfikowani wśród najlepszych 82 uczniów szkół  podstawowych województwa podkarpackiego. Cyprian zdobył 69 pkt., Kasia – 67 pkt., a Mateusz 66 pkt.
Był to konkurs przedmiotowy zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i jest to najważniejszy sprawdzian wiedzy i umiejętności na poziomie szkół podstawowych na Podkarpaciu w roku szkolnym 2011/2012.

Czytaj więcej: Kasia, Cyprian i Mateusz laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody