Aktualności

Święto lwowskich strażaków (video)

DSC03578LWÓW/ZAGÓRZ: 2 czerwca na Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia (LPUBŻ) odbyła się  promocja tegorocznych absolwentów. Podniosła uroczystość zgromadziła szacowne grono przyjaciół i partnerów Uniwersytetu wśród, których od 8 maja br. jest także Gmina Zagórz.
Uroczystą galę ze strony ukraińskiej zaszczycił swą obecnością m.in. Wasyl Kwaszuk - wiceminister Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy oraz Petro Kołodij – pierwszy zastępca przewodniczącego lwowskiej rady wojewódzkiej. Gratulacje i serdeczności pod adresem rektora LPUBŻ gen. Mychajły Koziara kierowali przedstawiciele polskich instytucji partnerskich w osobach:  st. bryg. Marka Chmiela - komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz bryg. Sławomira Wojty – zastępcy komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka, który ze

Czytaj więcej: Święto lwowskich strażaków (video)

XII Wędkarskie Mistrzostwa dla Dzieci i Młodzieży z Gminy Zagórz

hłomcza1HŁOMCZA/ZAGÓRZ: Tytułowa rywalizacja odbyła się 2 czerwca br. na stawach PZW w Hłomczy gromadząc 29 zawodniczek i zawodników, którzy złowili w sumie aż… 273 ryb o łącznej wadze blisko 5 kg. Największą rybę zawodów – leszcza o wadze 120 g, złowił Dominik Biskup z Gimnazjum nr 2  w Zagórzu.

Jak, co roku zawody odbywały się w ekologicznym duchu dlatego zarówno zwycięski leszcz, jak wszystkie inne złowione ryby zaraz po zważeniu, w

Czytaj więcej: XII Wędkarskie Mistrzostwa dla Dzieci i Młodzieży z Gminy Zagórz

Nowoczesny sprzęt trafił w ręce strażaków z Gminy Zagórz (video)

W piątek 1 czerwca w remizie OSP Poraż Burmistrz Zagórza Ernest Nowak przekazał specjalistyczne pompy i środki łączności jednostkom OSP w: Zagórzu, Tarnawie Górnej i Porażu. Nowoczesne urządzenia pozyskano w ramach projektu pt. „Zwiększenie potencjału technicznego jednostek OSP należących do KSRG z terenu Gminy Zagórz”. –  Zakup sprzętu o łącznej wartości 21 000 zł, w 70 procentach sfinansowano z dotacji przyznanej naszej gminie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – wyjaśnia Paweł Garko – autor i koordynator projektu.