Aktualności

Memoriał Jerzego Batrucha

ZAGÓRZ: W niedzielę 19 lutego 120 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia stanęło na starcie Otwartych Mistrzostw Zagórza w Biegach Narciarskich dedykowanych pamięci Jerzego Batrucha – niestrudzonego popularyzatora narciarstwa, wieloletniego prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego (POZN).

Na przekór trudnym warunkom atmosferycznym (silny wiatr) odbywająca się w kilku kategoriach wiekowych rywalizacja dostarczyła dużych emocji sportowych. Medale i nagrody rzeczowe najlepszym biegaczkom i biegaczom wręczali m.in.: Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza, Stanisław Nahajowski – Prezes POZN w Ustrzykach Dolnych oraz Andrzej Czech – Prezes Zarządu Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

 

WYNIKI

W stanie gotowość

Z inicjatywy burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka w czwartek 16 lutego w zagórskim magistracie odbyło się posiedzenie Miejsko – Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem obrad był stopień przygotowania gminy Zagórz na wypadek wystąpienia lokalnych podtopień spowodowanych odwilżą.

- Moja prośba do Państwa o dzisiejsze spotkanie wynika stąd, iż po fali siarczystych mrozów możemy spodziewać się odwilży.

Czytaj więcej: W stanie gotowość

INFORMACJA

Mistrzostwa POZN w skokach i kobinacji norweskiej

w Zagorzu, dnia 18 lutego 2012 r.


ODWOŁANE

 

Podziękowania, życzenia i kwiaty

ZAGÓRZ: W poniedziałek 13 lutego br. prezydium Rady Miejskiej, kierownictwo i pracownicy zagórskiego magistratu pożegnali wiceburmistrz Alicję Wosik, która decyzją Prezesa Rady Ministrów została powołana na stanowisko wicewojewody podkarpackiego.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Zagórza Ernest Nowak, który gratulując i dziękując swej dotychczasowej zastępczyni za owocną współpracę zauważył, iż Alicja Wosik podobnie jak wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska wywodzi się z południowej – słabiej rozwiniętej części regionu, co stwarza dogodne warunki do tego aby bolączki i potrzeby gmin i powiatów leżących na południu województwa były traktowane przez władze wojewódzkie z należytą troską. – Mamy nadzieję, że piastując nowe i bardzo odpowiedzialne stanowisko nie zapomni Pani o naszej, zagórskiej społeczności – mówił burmistrz Nowak wręczając nowej wicewojewodzie okazały kosz kwiatów.

Czytaj więcej: Podziękowania, życzenia i kwiaty

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz informuje o możliwości składania wniosków dotyczących nagród Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz dla Młodych Talentów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury - nagrody są przyznawane za wybitne indywidualne osiągnięcia o znaczeniu ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Wnioski, zgodnie z Uchwałą Nr VIII/36/2011 Rady Miejskiej w Zagórzu z dnia 8 marca 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania dorocznych nagród Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz dla Młodych Talentów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz ich wysokości, należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu do końca lutego br.