Aktualności

Nowoczesny plac zabaw od firmy Nivea (foto)

tn Dożynki 2012 012ZAGÓRZ: Osiedle Domów Jednorodzinnych (ODJ) w Nowym Zagórzu wzbogaciło się o estetyczny i nowoczesny plac zabaw. Mieszkańcy dosłownie „wyklikali” go swoim pociechom uczestnicząc w ubiegłorocznym konkursie „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”.

Pod koniec maja  2011 roku Marzena Kozubek i Mariusz Zagórski  - pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu dokonali formalnego zgłoszenia ODJ do konkursowej rywalizacji. Jej reguły premiowały autentyczne zaangażowanie chociażby za sprawą konieczności weryfikacji głosujących w oparciu o numer telefonów komórkowych. Plebiscyt podzielono na cztery etapy (po 25 placów do wygrania w każdym). Mailowy bój o place rozpoczął się 6 czerwca. Łącznie wzięli w nim udział mieszkańcy reprezentujący 1837 miejscowości z całej Polski. Zagórz wywalczył swój plac w trzecim etapie plasując się na 18 miejscu z… 73198 głosami! W ogólnej klasyfikacji  oddanych głosów Zagórz zajął 45 miejsce. Na terenie województwa podkarpackiego place zabaw od znanego na całym świecie producenta kosmetyków wywalczyły jeszcze tylko: Ropczyce, Sędziszów Małopolski oraz Mielec.
- Głosowanie trwało 114 dni. Średnio dziennie na nasz plac oddawano 642 głosy. Bywały dni gdzie przekraczaliśmy 1000 głosów. Każdy mógł oddać

Czytaj więcej: Nowoczesny plac zabaw od firmy Nivea (foto)

Frontem do inwestora!

streGMINA ZAGÓRZ: Od 27 sierpnia bieżącego roku zaczął obowiązywać Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) dla Terenów Przemysłowych „STREFA GOSPODARCZA – I” usytuowanej w zagórskiej dzielnicy Zasław. Pozytywne zmiany związane z tym aktem prawnym już wkrótce zaowocują nowymi miejscami pracy.

W 2005 r. staraniem ówczesnego burmistrza Zagórza Jacka Zająca została utworzona strefa ekonomiczna. Niestety w następnych latach nie kontynuowano przygotowania terenów pod inwestycje dające nowe miejsca pracy. Zaległości w szybkim tempie należało nadrobić, aby stworzyć inwestorom optymalne warunki do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Na początku 2011 r, obecny gospodarz zagórskiej gminy Ernest Nowak zainicjował prace nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Rada Miejska w Zagórzu w dniu 28.11.2011 r. podjęła uchwałę o zmianie Studium. Następnie przystąpiono do uchwalenia MPZP. Projekt planu pozytywnie przeszedł procedurę konsultacji społecznych dzięki czemu Rada Miejska w Zagórzu mogła go zatwierdzić 16 lipca 2012r. Następnie plan został zalegalizowany przez Wojewodę Podkarpackiego.
Wielomiesięczna i żmudna procedura prawno - urbanistyczna objęła obszar położony w przemysłowej części dzielnicy Zagórza – Zasław o łącznej

Czytaj więcej: Frontem do inwestora!

Plon niesiemy plon...(video, foto)

dożynkiUroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Tarnawie Górnej zainaugurowała dożynki Gminy Zagórz, które odbyły się w niedzielę 2 września br. na boisku sportowym przy Gimnazjum w Tarnawie Dolnej.
Dożynki to staropolska tradycja, która jest symbolicznym zwieńczeniem rolniczego trudu, ale także dziękczynieniem składanym  Bogu za szczęśliwie zebrane plony. W niedzielę 2 września, rolnicy z  zagórskiej gminy dziękowali za nie podczas uroczystej Mszy Św., która została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Tarnawie Górnej. Licznie zgromadzonych wiernych powitał proboszcz tarnawskiej parafii ks. prał. Jan Krupiński. Po mszy sprawowanej przez  ks. Łukasza Pałackiego  wielobarwny korowód dożynkowy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP w Jaćmierzu przemaszerował na boisko sportowe przy Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wśród znamienitych gości, którzy

Czytaj więcej: Plon niesiemy plon...(video, foto)