Aktualności

Spotkanie z Jackiem Komudą

Jacek Komuda 240x335Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu  zaprasza na spotkanie autorskie  z Jackiem Komudą,  autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2012 r. (tj. czwartek) o godz. 13.00 w czytelni MGBP w Zagórzu.

Zima w bibliotece

Obraz 672 800x533

Zajęcia plastyczne, zagadki, zabawy taneczne, filmy to atrakcje, jakie przygotowała w tym roku zagórska biblioteka na ferie zimowe.

Oferta nasza cieszyła się dużą popularnością. W zajęciach wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 3 do 13 lat. Choć rozpiętość wiekowa była duża, to taneczne zabawy integracyjne pokazały, że dobrze bawić się można pomimo różnicy wieku a nożyczki, klej, papier kolorowy i ciekawy pomysł mają równie dużą siłę przyciągania, co komputer.

Czytaj więcej: Zima w bibliotece

Memoriał Jerzego Batrucha

ZAGÓRZ: W niedzielę 19 lutego 120 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia stanęło na starcie Otwartych Mistrzostw Zagórza w Biegach Narciarskich dedykowanych pamięci Jerzego Batrucha – niestrudzonego popularyzatora narciarstwa, wieloletniego prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego (POZN).

Na przekór trudnym warunkom atmosferycznym (silny wiatr) odbywająca się w kilku kategoriach wiekowych rywalizacja dostarczyła dużych emocji sportowych. Medale i nagrody rzeczowe najlepszym biegaczkom i biegaczom wręczali m.in.: Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza, Stanisław Nahajowski – Prezes POZN w Ustrzykach Dolnych oraz Andrzej Czech – Prezes Zarządu Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

 

WYNIKI

W stanie gotowość

Z inicjatywy burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka w czwartek 16 lutego w zagórskim magistracie odbyło się posiedzenie Miejsko – Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem obrad był stopień przygotowania gminy Zagórz na wypadek wystąpienia lokalnych podtopień spowodowanych odwilżą.

- Moja prośba do Państwa o dzisiejsze spotkanie wynika stąd, iż po fali siarczystych mrozów możemy spodziewać się odwilży.

Czytaj więcej: W stanie gotowość

INFORMACJA

Mistrzostwa POZN w skokach i kobinacji norweskiej

w Zagorzu, dnia 18 lutego 2012 r.


ODWOŁANE

 

Podziękowania, życzenia i kwiaty

ZAGÓRZ: W poniedziałek 13 lutego br. prezydium Rady Miejskiej, kierownictwo i pracownicy zagórskiego magistratu pożegnali wiceburmistrz Alicję Wosik, która decyzją Prezesa Rady Ministrów została powołana na stanowisko wicewojewody podkarpackiego.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Zagórza Ernest Nowak, który gratulując i dziękując swej dotychczasowej zastępczyni za owocną współpracę zauważył, iż Alicja Wosik podobnie jak wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska wywodzi się z południowej – słabiej rozwiniętej części regionu, co stwarza dogodne warunki do tego aby bolączki i potrzeby gmin i powiatów leżących na południu województwa były traktowane przez władze wojewódzkie z należytą troską. – Mamy nadzieję, że piastując nowe i bardzo odpowiedzialne stanowisko nie zapomni Pani o naszej, zagórskiej społeczności – mówił burmistrz Nowak wręczając nowej wicewojewodzie okazały kosz kwiatów.

Czytaj więcej: Podziękowania, życzenia i kwiaty