Aktualności

Dożynki 2017

XIX Rykowisko Karpackie

W ubiegłą niedzielę (27.08.2017 r.) odbyło się XIX Rykowisko Karpackie, które wpisało się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych co roku w Zagórzu.
Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na teren OSiR "Zakucie".
Podczas imprezy odbył się turniej wiedzy ekologiczno-łowieckiej dla dzieci, otwarte mistrzostwa w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, pokaz kulinarny - "Karpacka gulaszomania", konkurs na nalewkę myśliwską, pokaz ptaków łowczych, prezentacja psów myśliwskich, konkurs terenowej oceny poroży jeleni oraz mistrzostwa w naśladowaniu głosu jelenia.

GALERIA ZDJĘĆ:

Czytaj więcej: XIX Rykowisko Karpackie

Promocja projektu pn. „Svidník-Zagórz v aplikácii" podczas XIX edycji Rykowiska Karpackiego

Serdecznie zapraszamy na promocję projektu pn.: „Svidník-Zagórz v aplikácii", która odbędzie się podczas XIX edycji Rykowiska Karpackiego na terenie OSIR „Zakucie” w Zagórzu w dniu 27.08.2017r. o godz. 14.30.

W programie między innymi:

  • Powitanie gości z Polski i Słowacji.
  • Prezentacja produktów projektu - aplikacji na urządzenia mobilne oraz przewodnika turystycznego.
  • Poczęstunek dla zaproszonych gości.
  • Wirtualne stoisko – prezentacja aplikacji na urządzeniach mobilnych.
  • Degustacja jadła regionalnego.
  • Atrakcje związane z XIX Rykowiskiem Karpackim (pokaz ptaków łowczych, prezentacja psów myśliwskich, „Karpacka gulaszomania” – pokaz kulinarny i degustacja, liczne konkursy i turnieje m.in. na nalewkę myśliwską, biesiada myśliwska, oraz wiele innych).

           Ernest Nowak                                                 Jan Różycki

 Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz           Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

1 miejsce dla OSP Tarnawa Górna w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

W dniu 20.08.2017 r. na stadionie sportowym w Posadzie Zarszyńskiej odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn kobiecych oraz 15 drużyn męskich z terenu Powiatu Sanockiego. Gminę Zagórz reprezentowały 3 drużyny – kobieca i męska z jednostki OSP Tarnawa Górna oraz męska drużyna z jednostki OSP Czaszyn.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie jednej konkurencji- ćwiczenia bojowego, z pominięciem sztafety pożarniczej. W grupie kobiet, z czasem 46,7 s wygrała i awansowała do szczebla wojewódzkiego drużyna OSP Tarnawa Górna, natomiast w grupie mężczyzn najlepsza była drużyna z jednostki OSP Zarszyn. Najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym– 38,4 s uzyskała drużyna z OSP Tarnawa Górna, jednak 5 punktów karnych spowodowało, że uplasowała się na 4 pozycji.

Czytaj więcej: 1 miejsce dla OSP Tarnawa Górna w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych