Aktualności

Wyniki otwartego konkursu ofert

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie organizacji szkoleń dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo.

wynik.pdf

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

wynik.pdf

Informacja w sprawie kursu języka angielskiego w Gminie Zagórz

Informacja w sprawie kursu języka angielskiego w Gminie Zagórz
realizowanego w ramach projektu
„AKADEMIA DEMOKRACJI I ROZWOJU - kształtowanie lokalnego aktywnego społeczeństwa obywatelskiego oraz wzajemny transfer wiedzy
i umiejętności w zakresie rozwiązywania podstawowych problemów społeczności lokalnych w oparciu o doświadczenia samorządowe Gminy Zagórz (Polska) oraz Villars-sur-Glâne (Szwajcaria)"

 
W oparciu o test znajomości języka angielskiego, który odbył się w dniu 7 maja 2012 r. uczestnicy kursu zostali podzieleni na 6 grup zróżnicowanych pod względem stopnia znajomości j. angielskiego (grupa I - poziom Starter dla osób, które nie uczyły się wcześniej j. angielskiego, grupa VI - poziom Intermediate).
 
Uwaga! Zmiana terminu pierwszych zajęć!

Pierwsze zajęcia - w czwartek 10 maja (dla grup: I, II i V) i piątek 11 maja (dla grup: III, IV i VI)
 
Szczegółowe informacje w załączniku.

Podział na grupy

 
Agata Kurkowska
Koordynator projektu

Groźni bandyci taranują kibiców jadących na mecze EURO. Do akcji wkraczają odpowiednie służby...

KALNICA (GMINA ZAGÓRZ): Tytułowa sytuacja kryzysowa to na szczęście jeden z trzech epizodów międzynarodowych manewrów ratowniczych, które już w najbliższy wtorek 8 maja o godz. 13.00 odbędą się w okolicy byłego zakładu karnego.
Ćwiczenia z udziałem polskich i ukraińskich służb zwieńczą realizowany od początku bieżącego roku wspólny projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowem oraz Państwowego Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Podczas inscenizacji pierwszego epizodu manewrów (orientacyjny czas pomiędzy godz. 13.00 a 13.45) odcinek drogi powiatowej nr 2259 R  na wysokości zabudowań  po dawnym Zakładzie Karnym w miejscowości Kalnica (w kilometrach od 8+438 do 8+800) zostanie chwilowo zamknięty. W tym czasie ruchem drogowym będzie kierować Policja przy wsparciu służb porządkowych. Więcej szczegółów w zwiastunie video…

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

florian-185x300Z okazji strażackiego święta, przypadającego w dniu św. Floriana składamy wszystkim Strażaczkom i Strażakom,  szczególnie tym z terenu Miasta i Gminy Zagórz najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy, aby wspomnienie Waszego patrona było dla Was źródłem natchnienia do dalszej ofiarnej służby pożarniczej niezależnie od tego czy pełniona jest ona ochotniczo czy zawodowo. Życzymy Wam i Waszym Rodzinom zdrowia, wszelkiej  pomyślności oraz spełnienia planów zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym.
Dziękujemy za to, że pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków jesteście w stałej gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.


Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz
Ernest Nowak
oraz
Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego
ZOSP RP w Zagórzu
 Robert Gołkowski       

Zagórskie obchody Święta Konstytucji (video)

Jak co roku obchody Święta Państwowego 3 Maja w Zagórzu zainaugurowała uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Prosto ze świątyni mieszkańcy miasta i gminy Zagórz tłumnie udali się pod Krzyż Powstańczy na Starym Cmentarzu gdzie odbyła się kulminacyjna cześć trzeciomajowej gali .

Życie to nie teatr?

Ubiegłotygodniowa premiera spektaklu „Człowiek – Nikt czyli rzecz o Edwardzie Stachurze” w wykonaniu Grupy Teatralnej TEZA, zapełniła salę widowiskową zagórskiego Domu Kultury do ostatnich wolnych miejsc.
Na koniec przedstawienia młodzi aktorzy doskonalący swój teatralny warsztat pod kierunkiem Joanny Pisuli otrzymali rzęsiste brawa, kwiaty i gratulacje. Pod dużym wrażeniem występu TEZY byli m.in. przedstawiciele lokalnych władz: z burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Różyckim na czele, którzy po udanej premierze zaprosili młodych artystów na krótkie spotkanie. Przy deserowym poczęstunku rozmawiano o najbliższych planach artystycznych zespołu. Nie zabrakło także refleksji na temat relacji pomiędzy codziennym życiem a światem sztuki. Życie to nie teatr? Zobaczcie Państwo sami…