Aktualności

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz informuje, o możliwości składania wniosków dotyczących:

1) nagród i wyróżnień dla zawodników, trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej- nagrody i wyróżnienia mogą być przyznane:

Czytaj więcej: Ogłoszenie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych — w bibliotece i w filharmonii

Godzinami o książkach – pod takim hasłem już od ponad roku w zagórskiej bibliotece odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Członkinie Klubu – w stale powiększającym się gronie - spotykają się raz w miesiącu, aby w miłej atmosferze porozmawiać o książkach. Minął kolejny miesiąc i znów spotkałyśmy się w bibliotece, aby tym razem omówić dwie książki: Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory Listy na wyczerpanym papierze oraz Erica-Emmanuela Schmidta Moje życie z Mozartem.
Pierwsza pozycja Listy na wyczerpanym papierze zawiera niepublikowaną dotąd korespondencję Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat 1964-1966. Wewnątrz książki znajdujemy czułe, przepełnione miłością, a zarazem pisane w bardzo prosty sposób listy i pocztówki dwojga zakochanych

Czytaj więcej: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych — w bibliotece i w filharmonii

Lepiej zapobiegać niż leczyć” w Tarnawie Dolnej

W dniach 27-29 kwietnia 2011 w szkole w Tarnawie Dolnej odbyły się bezpłatne, przesiewowe badania profilaktyczne układu krążenia zrealizowane w ramach programu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Przeprowadzili je studenci Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wraz z opiekunem dr n. med. Elżbietą Mazur-Stążką i lekarzem stażystą Katarzyną Golonką.

Badania obejmowały: szczegółowy wywiad lekarski w formie ankiety, kompleksowe badanie fizykalne, ocenę masy ciała wg wskaźników BMI i WHR, pomiar procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, komputerowy zapis EKG, pomiar tętna i ciśnienia tętniczego krwi, badanie poziomu cukru we krwi, badanie poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, pikflometrię.

Czytaj więcej: Lepiej zapobiegać niż leczyć” w Tarnawie Dolnej

Grali w Badmintona

CZASZYN (GMINA ZAGÓRZ) Blisko 80 pojedynków, 66 uczestniczek i uczestników, atrakcyjne nagrody i ogromna dawka ruchu – oto skrótowy bilans Otwartych Mistrzostw Zagórza w Badmintonie.

Zawody rozegrano 1 maja br. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Czaszynie. Po kilkugodzinnej bardzo widowiskowej i wyrównanej rywalizacji ostateczna klasyfikacja w poszczególnych kategoriach ułożyła się następująco:

Czytaj więcej: Grali w Badmintona

Bezpieczni w ruchu drogowym

MOKRE(GMINA ZAGÓRZ): 28 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej w Mokrem przeprowadzono eliminacje gminne konkursu na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się pod patronatem Burmistrza Zagórza - głównego sponsora nagród oraz Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Czytaj więcej: Bezpieczni w ruchu drogowym

Życzenia

W dniu strażackiego święta wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią odpowiedzialną służbę pożarniczą składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują to działania zasługujące na najwyższe uznanie.

Czytaj więcej: Życzenia