Aktualności

IX Gminna Olimpiada Tenisa Tenisa Stołowego

W sobotę 31 marca br w Świetlicy Wiejskiej w Czaszynie odbyła się IX Gminna Olimpiada Tenisa Stołowego. Zawody przeprowadzone były w grach indywidualnych wg przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Współzawodnictwo rozgrywane było w pięciu grupach wiekowych. Celem konkursu było głównie propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży a także wśród całych rodzin.
Organizatorzy propagują popularyzację tenisa stołowego jako dyscypliny sportu możliwej do uprawiania w każdych warunkach. Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy wręczali:

Czytaj więcej: IX Gminna Olimpiada Tenisa Tenisa Stołowego

Dominika Witowicz z wyróżnieniem

D Witowicz miniaturkaDominika Witowicz została wyróżniona podczas Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych II stopnia. Spotkanie najlepszych muzyków odbyło się w dn. 16-18 marca br. w Warszawie.
Dominika, aby wystąpić w stolicy, musiała przejść eliminacje makroregionalne. I to uczyniła w Przemyślu.
W Warszawie utalentowana skrzypaczka stanęła do rywalizacji z najlepszymi w swojej klasie, wśród których było wielu uczniów znakomitych polskich profesorów.
Dominika obecnie jest uczennicą klasy pierwszej I LO w Sanoku oraz IV klasy PSM II st. w Sanoku, gdzie opiekuje się nią Grażyna Dziok.
Gratulujemy zarówno uroczej nastolatce jak i jej nauczycielce.

Tadeusz Nabywaniec
                                                                           

Zadali egzaminy będą ratować ludzi

ŁUKOWE: W niedzielę 25 marca odbyły się końcowe egzaminy kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy zorganizowanego w ramach projektu pn. POLSKO – UKRAIŃSKA akademia bezpieczeństwa i współpracy „Bieszczady 2012”.
    
    Piętnaścioro kandydatów na ratowników szkolących się od kilku tygodni w Łukowem pod okiem fachowców z jasielskiej firmy PREMED  egzaminowała komisja w składzie: lek. med. Marek Niemiec - Główny Specjalista ds. koordynacji ratownictwa medycznego KW PSP w Rzeszowie, lek. med. Marcin Steliga oraz Bartłomiej Wojewódka - ratownik medyczny. Wśród kursantów znaleźli się m.in. przedstawiciele 8 jednostek OSP z terenu gminy Zagórz oraz funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Końcowy sprawdzian umiejętności praktycznych poprzedził pisemny test wiedzy teoretycznej. Pomimo dużej skali trudności obie części egzaminu zaliczyli wszyscy uczestnicy kursu otrzymując certyfikaty i gratulacje z rąk egzaminatoróworaz: Ernesta NowakaBurmistrza Zagórza, Roberta Gołkowskiego – Prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego OSP w Zagórzu, Jerzego Barszcza – Prezesa OSP Łukowe i Bogdana Antolaka – sołtysa wsi Łukowe.
    Pomyślnie zakończone szkolenie jest elementem wspólnego

Czytaj więcej: Zadali egzaminy będą ratować ludzi

Znów płonęły trawy... (video)

Na nic zdają się ogólnopolskie kampanie i apele. Wygląda na to, że wypalanie traw stało się naszą polską – tyleż bezsensowną, co kosztowną tradycją. W minioną niedzielę strażacy z OSP Zagórz podobnie jak liczne jednostki z terenu gminy i powiatu wielokrotnie wyjeżdżały do płonących traw. Oto zapis video jednej z trzech (!?) niedzielnych akcji zagorskich strażaków...