Aktualności

Misterium Męki Pańskiej (video)

Wielki Piątek jest dla chrześcijan dniem  szczególnej zadumy, w którym rozważa się mękę Jezusa Chrystusa.  Pasja w teatralnej interpretacji Grupy Młodzieżowej EFFATHA oraz uczniów Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu dostarczyły zagórzanom bardzo głębokich doznań artystycznych i religijnych.  Podczas wszystkich czterech spektakli jakie odbyły się w dniach 1 – 4 kwietnia,  sala widowiskowa zagórskiego Domu Kultury dosłownie pękała w szwach…


Utalentowana Karolina

k bolanowskaCzy w Bieszczadach, Zagórzu jest utalentowana młodzież? Pewnie tak! Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że nie próżnuje i nie boi się dużych wyzwań. Za przykład i wzór godny naśladowania posłużyć może uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 w Zagórzu Karolina Bolanowska, która bierze udział w 6 edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego "Poszukiwanie Talentów".

W ramach jednej z kategorii przeprowadziła obszerny wywiad z prof. dr hab. Kazimierzem Jeleniem – znanym specjalistą w zakresie technicznej fizyki jądrowej. Ten wybitny fizyk pracuje na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie i uwielbia rozmowy ze studentami. Realizuje się zarówno zawodowo jak i prywatnie realizując swoje pasje. Profesor

Czytaj więcej: Utalentowana Karolina

Michał Paryżak oceniony najwyżej

M Paryzak 2Dużym sukcesem zakończył się udział Michała Paryżaka w Podkarpackich Spotkaniach uczniów klas instrumentów dętych drewnianych (edycja - flet poprzeczny), które odbyły się 22 marca br. w Mielcu. Michał zdobył pierwsze miejsce w kategorii II (uczniowie PSM II stopnia).
Utalentowany flecista z Zagórza zaprezentował dwa utwory. Koncertowo zagrał II etiudę ze zbioru Andersona oraz Andante et Scherzo Louisa Ganne. Obecnie jest uczniem VI kl. PSM w Sanoku II st.
Wykonania koncertowe oceniało jury w składzie: prof. Barbara Świątek –

Czytaj więcej: Michał Paryżak oceniony najwyżej

Zagórzanie uczcili pamięć Jana Pawła II (video)

W poniedziałek 2 kwietnia przedstawiciele zagórskich władz samorządowych oraz licznie zebrani mieszkańcy Zagórza zgromadzili się przy obelisku papieskim aby uczcić pamięć Wielkiego Papieża – Polaka w siódmą rocznicę jego śmierci.

 

Wzruszającej i podniosłej uroczystości przewodził ks. prał. Eugeniusz Dryniak,  który po modlitwie dziękczynnej za dar, którym zwłaszcza dla Polaków był  pontyfikat Jana Pawła II zagórski kapłan pytał zebranych:

Czytaj więcej: Zagórzanie uczcili pamięć Jana Pawła II (video)

Siódma rocznica śmierci papieża

Zapewne wszyscy pamiętamy datę 2 kwietnia 2005 roku. Tego dnia w 9666 dniu pontyfikatu zmarł nasz ukochany, szanowany przez wszystkich Ojciec Święty Jan Paweł II. Jak wówczas ogłosił arcybiskup Leonardo Sandri: "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". Godzina 21:30 byla tragiczna dla wszystkich Polaków oraz ludzi wierzących na całym świecie. Wierni zgromadzeni na placu Świętego Piotra w Watykanie pożegnali papieża oklaskami.
W dniu dzisiejszym, czyli 2 kwietnia w Zagórzu odbędą się uroczystości upamiętniające siódmą rocznicę śmierci Papieża. O godz. 18;30 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórzu rozpocznie się przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. O 20:00 przy budynku dworca PKP odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku. Miejsce to jest pierwszym punktem Gminnego Szlaku Papieskiego. Uroczystości zakończą się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starym Zagórzu o godz. 21.

Czytaj więcej: Siódma rocznica śmierci papieża

IX Gminna Olimpiada Tenisa Tenisa Stołowego

W sobotę 31 marca br w Świetlicy Wiejskiej w Czaszynie odbyła się IX Gminna Olimpiada Tenisa Stołowego. Zawody przeprowadzone były w grach indywidualnych wg przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Współzawodnictwo rozgrywane było w pięciu grupach wiekowych. Celem konkursu było głównie propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży a także wśród całych rodzin.
Organizatorzy propagują popularyzację tenisa stołowego jako dyscypliny sportu możliwej do uprawiania w każdych warunkach. Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy wręczali:

Czytaj więcej: IX Gminna Olimpiada Tenisa Tenisa Stołowego