Aktualności

Podkarpackie VIP-y winszują zagórskim strażakom

ZAGÓRZ: W niedzielę 31 lipca o godz. 16.30 na terenie zagórskiego kompleksu skoczni narciarskich „Zakucie” rozpoczną się oficjalne obchody jubileuszu 125 – lecia OSP Zagórz. W imprezie, którą swym honorowym patronatem objął Prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak zapowiadają swój udział czołowi politycy i samorządowcy z Podkarpacia. Czego życzą zagórskim strażakom z okazji ich święta?

Czytaj więcej: Podkarpackie VIP-y winszują zagórskim strażakom

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w Gminie Zagórz

Regulamin

konkursu na najpiękniejszy ogród w Gminie Zagórz w roku 2011

I. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

II. Uczestnicy: konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy Zagórz.

III. Cel i przedmiot konkursu:

1. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców miasta i gminy do podniesienia walorów estetycznych swoich posesji, co w znacznym stopniu wpłynie korzystnie na podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta i gminy.

2. Przedmiotem konkursu jest ocena przydomowych ogrodów pod względem estetyki roślinnej i architektonicznej, funkcjonalności i pracochłonności.

Czytaj więcej: Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w Gminie Zagórz

Ostrzeżenie

Informacja o niebezpiecznym zjawisku

Stopień zagrożenia: 2

 

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych Kraków

Obszar: Województwo podkarpackie

Ważność: od 2011-07-20 13:00:00 do 2011-07-21 08:00:00

Przebieg: W godzinach popołudniowych i nocnych w wyniku prognozowanych intensywnych opadów deszczu o charakterze burzowym w zlewni Wisłoka i Sanu oraz na mniejszych dopływach na terenie województwa w miejscach wystąpienia burz, możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody i lokalnie przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo: 90 %

Puchar Burmistrza Zagórza dla Tarnawy!

TARNAWA DOLNA/CZASZYN (GMINA ZAGÓRZ): W finałowym meczu o tytułowe trofeum piłkarze ULKS Gimball Tarnawa pokonali drużynę LKS Juwentus Poraż wynikiem 5 : 0. Piłkarski festiwal z VIP-owską obsadą oglądała około 200 – osobowa publiczność.


W turniejowe szranki stanęło 6 drużyn: ULKS Gimball Tarnawa, LKS Juwentus Poraż, LKS Gabry Łukowe, MKS Osława Zagórz, LKS Czaszyn oraz reprezentacja Oldbojów Gminy Zagórz, którą zasiliły m.in. samorządowe VIP-y w osobach: Ernesta Nowaka – Burmistrza Zagórza, Sebastiana Niżnika – Starosty Powiatu Sanockiego, Roberta Pieszczocha – Przewodniczącego rady Powiatu Sanockiego oraz Łukasza Woźniczaka – Sekretarza Gminy Zagórz.

Czytaj więcej: Puchar Burmistrza Zagórza dla Tarnawy!

Zasław bliżej świata dzięki „schetynówce”

ZASŁAW (GMINA ZAGÓRZ): Już we wrześniu bieżącego roku ruszy przebudowa ul. Fabrycznej – głównej arterii komunikacyjnej przebiegającej przez centrum przemysłowe Zagórza. Droga została zakwalifikowana do tzw. „schetynówek” czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Jak informuje Zbigniew Tarnawa – kierownik Referatu Rozwoju i Gospodarki Komunalnej w UG Zagórz, prace remontowe ruszą już we wrześniu i potrwają do końca października.

Czytaj więcej: Zasław bliżej świata dzięki „schetynówce”