Aktualności

Nowoczesny sprzęt trafił w ręce strażaków z Gminy Zagórz (video)

W piątek 1 czerwca w remizie OSP Poraż Burmistrz Zagórza Ernest Nowak przekazał specjalistyczne pompy i środki łączności jednostkom OSP w: Zagórzu, Tarnawie Górnej i Porażu. Nowoczesne urządzenia pozyskano w ramach projektu pt. „Zwiększenie potencjału technicznego jednostek OSP należących do KSRG z terenu Gminy Zagórz”. –  Zakup sprzętu o łącznej wartości 21 000 zł, w 70 procentach sfinansowano z dotacji przyznanej naszej gminie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – wyjaśnia Paweł Garko – autor i koordynator projektu.

Mały Mistrz Ortografii Gminy Zagórz

ort3Już dziesiąty raz z rzędu w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Małego Mistrza Ortografii”. Przeznaczony on jest dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Konkursowi patronują Burmistrz Miasta i Gminy w Zagórzu i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej.

Uczestnikami ortograficznych zmagań byli dwaj zwycięzcy etapu szkolnego. Każdy finalista pisząc dyktando starał się o uzyskanie honorowego tytułu „Mistrza Ortografii”. 31 maja 2012 r w konkursie finałowym wzięło udział 18 uczniów klas trzecich wszystkich szkół podstawowych Gminy Zagórz.

Na podstawie pisanego dyktanda pt. „Euro 2012”, komisja wyłoniła Mistrza i dwóch Wicemistrzów. W roku 2012 Mistrzem Ortografii Gminy Zagórz został

Czytaj więcej: Mały Mistrz Ortografii Gminy Zagórz

Już wkrótce ruszy remont boiska LKS Czaszyn! (video)

Gmina Zagórz otrzymała ponad 170 000 zł z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego na remont boiska piłkarskiego w Czaszynie zniszczonego podczas ubiegłorocznego oberwania chmury. Dobre wieści głównym zainteresowanym - czaszyńskim piłkarzom, podczas jednego z ostatnich przed wakacjami treningów osobiście przekazał Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak...