Aktualności

OGŁOSZENIE

ogloszenie.resized

Zaproszenie na XII Wędkarskie Mistrzostwa dla Dzieci i Młodzieży z Gminy Zagórz

hłomcza zbioroweW dniu 02-06-2012 zostaną rozegrane XII Wędkarskie Mistrzostwa dla Dzieci i Młodzieży z Zagórza. Zawody odbędą się na na stawach w Hłomczy. Zbiórka zawodników w dniu zawodów na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu  o godz 07.00. Przejazd na trasie Zagórz - Hłomcza - Zagórz odbędzie się autobusem.
Nie obowiązują uprawnienia wędkarskie.Obowiązują pisemne zgody rodziców i siatki na ryby z obręczami. W zawodach mogą startować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Miasta i Gminy Zagórz. Zapisy w sklepie wędkarskim „Lipień”w Zagórzu do dnia 01-06-2012.


Serdecznie zapraszamy!                                                                                                                                        Za Zarząd Koła PZW
w Zagórzu Janusz Skóra                                                                                                                                         

Zagórski Lip Dub – ostatnie próby przed finałem (video)!

Na weekendowe (25 i 26 maja) próby do tytułowego filmiku inspirowanego  600 – leciem  Zagórza tłumnie stawili się soliści i zespoły, które w tyleż nowoczesnej, co trudnej  formie chcą uświetnić jubileusz nadosławskiego grodu. Finał już 4 czerwca o godz. 10.00.
Jak było na planie urodzinowego teledysku realizowanego w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse”? Zobaczcie i posłuchajcie Państwo sami…

Zagórskie urodziny (tekst)

Zagórskiego Lip Duba czas zacząć – próby ruszają już w najbliższy piątek! (AUDIO)

DSC03345ZAGÓRZ. Chęć uczestnictwa w Lip Dubie inspirowanym  600 – leciem  Zagórza zgłosiło wiele zespołów i solistów reprezentujących rozmaite rodzaje twórczości. W jubileuszowym filmiku pojawią się m.in. czirliderki, tancerze ognia, brekdenserzy, wędkarze, rycerze, kibice piłkarscy no i oczywiście zakapturzona postać mnicha – strażnika ruin zagórskiego klasztoru Karmelitów Bosych…
Anonsowane tu przedsięwzięcie wieńczy projekt pt. „Zagórski Lip Dub zintegruje dokształci i wypromuje młodych!” realizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (MGOKiS)  w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz  dzięki dotacji pozyskanej z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse”.
Finałowe próby do zagórskiego, urodzinowego Lip Duba odbędą się: w piątek 25 maja (od godz. 16.00) oraz w sobotę 26 maja (od godz. 10.00) w siedzibie MGOKiS w Zagórzu. Ramowy scenariusz filmu jest już gotowy, ale jego ostateczny kształt pozostaje wciąż kwestią otwartą – Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszym projekcie.  Dla każdego znajdzie się jakaś rola – zapewnia Edward Mąka - dyrektor MGOKiS w Zagórzu.
Wszystkim twórczym jednostkom chętnym do współpracy w realizacji Lip Duba prezentujemy kompletną wersję podkładu muzycznego dedykowanego Zagórzowi na jego sześćsetne urodziny. Wszelkich informacji na temat projektu udziela jego koordynator - Jerzy Zuba (tel. 505168353 lub e-mail: jzuba@zagorz.pl )

Zagórz biegał z całą Polską! (video)

Zagórzanie w wieku od lat 6 do 60, wzorem lat ubiegłych aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Polska Biega". Jak podkreślił w trakcie ceremonii wręczania nagród burmistrz Zagórza Ernest Nowak, wszyscy spośród  ponad 100 uczestników i uczestniczek wspólnego biegania mogli uważac się za zwycięzców, bo jak głosi starożytna maksyma, w zdrowym ciele - zdrowy duch...

Wyniki zawodów