Aktualności

Nagrody Burmistrza Zagórza rozdane!

impW Gminie Zagórz nie brakuje osób utalentowanych w różnych dziedzinach. Są one doskonałymi ambasadorami naszej Małej Ojczyzny na poziomie lokalnym a w niektórych wypadkach także na skalę ogólnopolską i europejską. Najwybitniejsze indywidualności artystyczne i naukowe młodego pokolenia otrzymały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz za wybitne osiągnięcia.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Bartosz Głowacki, Rafał Pałacki, Julia

Czytaj więcej: Nagrody Burmistrza Zagórza rozdane!

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (foto,video)

DSC03350W bieżącym roku mija 600 lat od powstania pierwszej, pisemnej znanej współcześnie  wzmianki o Zagórzu. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz chcą uczcić doniosły jubileusz tytułowym przedsięwzięciem realizowanym dzięki dotacji pozyskanej z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse” .
W trwających od kilku miesięcy działaniach uczestniczą lokalni, młodzieżowi

Czytaj więcej: Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (foto,video)

Gmina Zagórz dba o pomniki przyrody!

P4270155Zakończono prace pielęgnacyjne przy pomnikach przyrody zlokalizowanych na terenie zagórskiej gminy. Unikatowe w wielu przypadkach okazy flory uchroniono przed degradacją dzięki  dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Rzeszowie.

Realizacja zadania pn. „Pielęgnacja okazałych pomników przyrody jako wyraz troski Gminy Zagórz o piękno i bogactwo przyrody karpackiej” kosztowała ponad 11 000 zł z czego 90 % stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Rzeszowie. W ramach prac pielęgnacyjnych usunięto m.in. posusz w koronach trzynastu drzew, zagrożone rozłamaniem konary zostały wzmocnione drewnianymi podporami i dodatkowo zabezpieczone wiązaniami dynamicznymi oraz statycznymi. 
Wykonane prace bardzo korzystnie wpłyną na kondycję drzew, bezpieczeństwo i przyczynią się do zachowania dla przyszłych pokoleń tak majestatycznych drzew jakim jest rosnący w Kalnicy dąb o nazwie „Szumny”, który pretenduje do największego okazu tego gatunku na Podkarpaciu.
Przeprowadzone w czasie prac dokładne oględziny kalnickiego dęba wykazały, że podjęte działania były jak najbardziej zasadne, gdyż ujawnione

Czytaj więcej: Gmina Zagórz dba o pomniki przyrody!

Wernisaż wystawy malarskiej i promocja tomiku wierszy Emilii Kaweckiej

DSC 468527 kwietnia 2012r. sala kameralna MGOKiS w Zagórzu pękała w szwach, a to za sprawą zagórskiej artystki, pani Emilii Kaweckiej. W tym dniu odbył się wernisaż wystawy jej obrazów i promocja tomiku wierszy zatytułowanego „Miłość i tylko miłość”.

Słoneczniki, maki, bratki, bukiety kwiatów oraz pejzaże to tematy obrazów pani Emilii, które mieliśmy okazję podziwiać. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali również wierszy i pieśni w wykonaniu zespołu młodzieżowego Effata a także wspomnień autorki, które sprawiły, że na sali zapanowała sympatyczna i rodzinna atmosfera.
Tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć wystawy, zapraszamy na salę kameralną MGOKiS  do

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy malarskiej i promocja tomiku wierszy Emilii Kaweckiej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

RTEmagicC DSC 0591.JPGWe wtorek 8 maja w Kalnicy międzynarodowe ćwiczenia ratownicze z udziałem polskich służb i przedstawicieli Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia zakończyły realizację projektu POLSKO – UKRAIŃSKA Akademia Bezpieczeństwa i Współpracy „BIESZCZADY 2012”. Wspólne działania będą kontynuowane na mocy umowy o współpracy pomiędzy Gminą Zagórz a lwowską uczelnią. Ten doniosły dokument, na zakończenie konferencji naukowej towarzyszącej manewrom  parafowali: Burmistrz Ernest Nowak oraz płk Boris Bolibruh.

Wtorkowe ćwiczenia pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych mediów (tu patrz: relacja foto i video) kończąc się dużym sukcesem. Pod wrażeniem skali działań był m.in.

Czytaj więcej: W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

Wyniki otwartego konkursu ofert

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie organizacji szkoleń dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo.

wynik.pdf

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

wynik.pdf