Aktualności

Nowe place zabaw cieszą dzieci i dorosłych

IMG 8084Estetyka i bezpieczeństwo użytkowania – to najważniejsze cechy nowych placów zabaw, które powstały w: Czaszynie, Mokrem, Tarnawie Górnej i Zahutyniu.
Inwestycje o łącznej wartości blisko 154 000 zł, w 80 – ciu procentach zrealizowano z dotacji uzyskanej przez Gminę Zagórz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (Działanie: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, realizowanego przez LGD Nasze Bieszczady).
Nowopowstałe place zabaw cieszą przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Gminy Zagórz. Kolorowe instalacje do dziecięcych zabaw

Czytaj więcej: Nowe place zabaw cieszą dzieci i dorosłych

Nie śmieć - nie warto! (video)

W sobotę 21 kwietnia odbyła się kolejna odsłona społecznej akcji "Czysta Gmina". Wielkie sprzątanie zagórskich okolic zaowocowało blisko pół tysiącem worków z rozmaitymi odpadami. Uczestnicy akcji zgodnie podkreślali, iż najlepszą receptą na śmieciowy wandalizm jest edukacja ekologiczna wdrażana już od wieku przedszkolnego.

Podczas podsumowania gminnych porządków, które odbyło się na terenie Ośrodka Sportów Zimowych „Zakucie”, najofiarniejsi wolontariusze oprócz podziękowań odbierali z rąk burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka „Zagórskie Multimedialne Elementarze Ekologiczne”. Tytułowy apel, będący refrenem piosenki i videoklipu promujących wspomniane tu wydawnictwo wydaje się najcelniejszą puentą śmieciowych bolączek Gminy Zagórz…

Wiedza na wagę bezpieczeństwa

069

W dniu 18 kwietnia 2012r. w Tarnawie Dolnej odbył się gminny etap Konkursów o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Patronat nad konkursami objął Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Udział wzięli uczniowie 11 szkół z terenu Miasta i Gminy Zagórz, w tym z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów.   Najpierw uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny sprawdzający wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie prezentowali swoje umiejętności na placu manewrowym.

W Konkursie o Puchar WORD w kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali:

Czytaj więcej: Wiedza na wagę bezpieczeństwa

ZAPROSZENIE

Premiera

 Sala widowiskowa MGOKiS w Zagórzu

26 kwietnia 2012 r. godzina 18.00

"Piątką" na Wielopole już od maja!

Znak D-15Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z dniem 1 maja 2012 r. wydłuża linię autobusu nr 5 na Osiedle Wielopole w Zagórzu (ul.  Stefana Batorego).  Informujemy, że liczba kursów linii nr 5 będzie uzależniona od poziomu zainteresowania pasażerów. W załączeniu przedstawiamy planowany rozkład jazdy linii nr 5.

Rozkład jazdy

 

Sekretarz Miasta i Gminy Zagórz
Łukasz Woźniczak

Podniosła uroczystość w Przemyślu

6532W piątek 13 kwietnia w auli przemyskiego Muzeum Narodowego miało miejsce uroczyste pożegnanie gen. bryg. SG Dominika Tracza – dotychczasowego Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, który awansował na Komendanta Głównego Straży Granicznej. Podczas spotkania nastąpiło także przekazanie obowiązków nowemu komendantowi Bieszczadzkiego Oddziału SG płk. SG Waldemarowi Skarbkowi.
W wyjątkowej nie tylko dla bieszczadzkich pograniczników gali uczestniczyli m.in.: Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Władysław Kanewskyj, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska, Prezydent Przemyśla Robert Choma, przedstawiciele duchowieństwa na czele z arcybiskupem, ordynariuszem metropolitą przemysko-warszawskim obrządku bizantyńsko-ukraińskiego Janem Martyniakiem, szefowie zaprzyjaźnionych służb z Ukrainy i Słowacji oraz podkarpaccy samorządowcy, wśród, których nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz – Ernesta Nowaka.
Nowy Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, pułkownik SG Waldemar

Czytaj więcej: Podniosła uroczystość w Przemyślu