Aktualności

Wyniki naboru

Podajemy wyniki naboru na nieodpłatny kurs języka angielskiego w ramach projektu „AKADEMIA DEMOKRACJI I ROZWOJU - kształtowanie lokalnego aktywnego społeczeństwa obywatelskiego oraz wzajemny transfer wiedzy i umiejętności w zakresie rozwiązywania podstawowych problemów społeczności lokalnych w oparciu o doświadczenia samorządowe Gminy Zagórz (Polska) oraz Villars-sur-Glâne (Szwajcaria)”.

Lista uczestników TUTAJ

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej TUTAJ

Obchody II Rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Zagórzu

10 kwietnia 2012 r.w 72. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 2. Rocznicę Tragedii Smoleńskiej po uroczystej Mszy świętej odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca te wydarzenia.

Odsłonięcia tablicy dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz - Ernest Nowak i Jan Różycki - Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu, natomiast obrzędu poświęcenia dokonał fundator ks. prałat Eugeniusz Dryniak - Proboszcz Parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu.

Czytaj więcej: Obchody II Rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Zagórzu

Misterium Męki Pańskiej (video)

Wielki Piątek jest dla chrześcijan dniem  szczególnej zadumy, w którym rozważa się mękę Jezusa Chrystusa.  Pasja w teatralnej interpretacji Grupy Młodzieżowej EFFATHA oraz uczniów Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu dostarczyły zagórzanom bardzo głębokich doznań artystycznych i religijnych.  Podczas wszystkich czterech spektakli jakie odbyły się w dniach 1 – 4 kwietnia,  sala widowiskowa zagórskiego Domu Kultury dosłownie pękała w szwach…


Utalentowana Karolina

k bolanowskaCzy w Bieszczadach, Zagórzu jest utalentowana młodzież? Pewnie tak! Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że nie próżnuje i nie boi się dużych wyzwań. Za przykład i wzór godny naśladowania posłużyć może uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 w Zagórzu Karolina Bolanowska, która bierze udział w 6 edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego "Poszukiwanie Talentów".

W ramach jednej z kategorii przeprowadziła obszerny wywiad z prof. dr hab. Kazimierzem Jeleniem – znanym specjalistą w zakresie technicznej fizyki jądrowej. Ten wybitny fizyk pracuje na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie i uwielbia rozmowy ze studentami. Realizuje się zarówno zawodowo jak i prywatnie realizując swoje pasje. Profesor

Czytaj więcej: Utalentowana Karolina