Aktualności

Michał Paryżak oceniony najwyżej

M Paryzak 2Dużym sukcesem zakończył się udział Michała Paryżaka w Podkarpackich Spotkaniach uczniów klas instrumentów dętych drewnianych (edycja - flet poprzeczny), które odbyły się 22 marca br. w Mielcu. Michał zdobył pierwsze miejsce w kategorii II (uczniowie PSM II stopnia).
Utalentowany flecista z Zagórza zaprezentował dwa utwory. Koncertowo zagrał II etiudę ze zbioru Andersona oraz Andante et Scherzo Louisa Ganne. Obecnie jest uczniem VI kl. PSM w Sanoku II st.
Wykonania koncertowe oceniało jury w składzie: prof. Barbara Świątek –

Czytaj więcej: Michał Paryżak oceniony najwyżej

Zagórzanie uczcili pamięć Jana Pawła II (video)

W poniedziałek 2 kwietnia przedstawiciele zagórskich władz samorządowych oraz licznie zebrani mieszkańcy Zagórza zgromadzili się przy obelisku papieskim aby uczcić pamięć Wielkiego Papieża – Polaka w siódmą rocznicę jego śmierci.

 

Wzruszającej i podniosłej uroczystości przewodził ks. prał. Eugeniusz Dryniak,  który po modlitwie dziękczynnej za dar, którym zwłaszcza dla Polaków był  pontyfikat Jana Pawła II zagórski kapłan pytał zebranych:

Czytaj więcej: Zagórzanie uczcili pamięć Jana Pawła II (video)

Siódma rocznica śmierci papieża

Zapewne wszyscy pamiętamy datę 2 kwietnia 2005 roku. Tego dnia w 9666 dniu pontyfikatu zmarł nasz ukochany, szanowany przez wszystkich Ojciec Święty Jan Paweł II. Jak wówczas ogłosił arcybiskup Leonardo Sandri: "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". Godzina 21:30 byla tragiczna dla wszystkich Polaków oraz ludzi wierzących na całym świecie. Wierni zgromadzeni na placu Świętego Piotra w Watykanie pożegnali papieża oklaskami.
W dniu dzisiejszym, czyli 2 kwietnia w Zagórzu odbędą się uroczystości upamiętniające siódmą rocznicę śmierci Papieża. O godz. 18;30 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórzu rozpocznie się przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. O 20:00 przy budynku dworca PKP odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku. Miejsce to jest pierwszym punktem Gminnego Szlaku Papieskiego. Uroczystości zakończą się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starym Zagórzu o godz. 21.

Czytaj więcej: Siódma rocznica śmierci papieża

IX Gminna Olimpiada Tenisa Tenisa Stołowego

W sobotę 31 marca br w Świetlicy Wiejskiej w Czaszynie odbyła się IX Gminna Olimpiada Tenisa Stołowego. Zawody przeprowadzone były w grach indywidualnych wg przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Współzawodnictwo rozgrywane było w pięciu grupach wiekowych. Celem konkursu było głównie propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży a także wśród całych rodzin.
Organizatorzy propagują popularyzację tenisa stołowego jako dyscypliny sportu możliwej do uprawiania w każdych warunkach. Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy wręczali:

Czytaj więcej: IX Gminna Olimpiada Tenisa Tenisa Stołowego

Dominika Witowicz z wyróżnieniem

D Witowicz miniaturkaDominika Witowicz została wyróżniona podczas Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych II stopnia. Spotkanie najlepszych muzyków odbyło się w dn. 16-18 marca br. w Warszawie.
Dominika, aby wystąpić w stolicy, musiała przejść eliminacje makroregionalne. I to uczyniła w Przemyślu.
W Warszawie utalentowana skrzypaczka stanęła do rywalizacji z najlepszymi w swojej klasie, wśród których było wielu uczniów znakomitych polskich profesorów.
Dominika obecnie jest uczennicą klasy pierwszej I LO w Sanoku oraz IV klasy PSM II st. w Sanoku, gdzie opiekuje się nią Grażyna Dziok.
Gratulujemy zarówno uroczej nastolatce jak i jej nauczycielce.

Tadeusz Nabywaniec
                                                                           

Zadali egzaminy będą ratować ludzi

ŁUKOWE: W niedzielę 25 marca odbyły się końcowe egzaminy kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy zorganizowanego w ramach projektu pn. POLSKO – UKRAIŃSKA akademia bezpieczeństwa i współpracy „Bieszczady 2012”.
    
    Piętnaścioro kandydatów na ratowników szkolących się od kilku tygodni w Łukowem pod okiem fachowców z jasielskiej firmy PREMED  egzaminowała komisja w składzie: lek. med. Marek Niemiec - Główny Specjalista ds. koordynacji ratownictwa medycznego KW PSP w Rzeszowie, lek. med. Marcin Steliga oraz Bartłomiej Wojewódka - ratownik medyczny. Wśród kursantów znaleźli się m.in. przedstawiciele 8 jednostek OSP z terenu gminy Zagórz oraz funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Końcowy sprawdzian umiejętności praktycznych poprzedził pisemny test wiedzy teoretycznej. Pomimo dużej skali trudności obie części egzaminu zaliczyli wszyscy uczestnicy kursu otrzymując certyfikaty i gratulacje z rąk egzaminatoróworaz: Ernesta NowakaBurmistrza Zagórza, Roberta Gołkowskiego – Prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego OSP w Zagórzu, Jerzego Barszcza – Prezesa OSP Łukowe i Bogdana Antolaka – sołtysa wsi Łukowe.
    Pomyślnie zakończone szkolenie jest elementem wspólnego

Czytaj więcej: Zadali egzaminy będą ratować ludzi