Aktualności

Głosowanie na Szkołę Podstawową w Czaszynie!

Szkolna Kasa Oszczędności Szkoły Podstawowej w Czaszynie otrzymała nagrodę pierwszego stopnia (3 tys. zł) oraz złotą odznakę w konkursie organizowanym przez PKO BP dla SKO w etapie regionalnym za miniony rok szkolny. Tym samym zakwalifikowała się do etapu krajowego. W tym etapie Komisja Konkursowa wyłoni wśród jedenastu zakwalifikowanych trzy szkoły do przyznania nagród: I, II i III stopnia.

Oprócz tego szkoła może powalczyć w Konkursie Internetowym w głosowaniu na najlepszą prezentację Kroniki SKO (nagroda dla szkoły: 10 tys. zł). Do tego potrzebna jest Wasza pomoc.

Co trzeba zrobić aby oddać głos na naszą kronikę?

Powinieneś mieć skończone 13 lat i posiadać pocztę elektroniczną.

1. Zarejestruj się w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności klikając tutaj: https://www.sko.edu.pl/konkurs/rejestracja

Po podaniu danych zostanie wysłany e-mailem link aktywacyjny (uwaga: mail z linkiem może trafić do katalogu Spam, sprawdź, jeśli nie znajdziesz go w odebranych).

2. Posiadając konto na Szkolnych Blogach zaloguj się.

3. Wejdź na stronę: https://www.sko.edu.pl/konkurs/

4. Wybierz kronikę z naszej szkoły: https://www.sko.edu.pl/…/p…/79-szkola-podstawowa-w-czaszynie i kliknij GŁOSUJ.

UWAGA: Głosować można tylko raz.
Zasady głosowania Internautów znajdują się tutaj: https://www.sko.edu.pl/konkurs/zasady

Głosowanie trwa do 10 września tego roku. Liczy się każdy głos, dlatego prosimy o głosowanie i zachęcanie innych do oddawania głosów na naszą kronikę. Za każdy głos gorąco dziękujemy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Grant dla Szkoły Podstawowej w Czaszynie

Szkoła Podstawowa w Czaszynie otrzymała grant w wysokości 5 000 zł w Programie mPotega! Jest to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Projekt „Przez zabawę do nauki matematyki” stworzony przez Panią Annę Stachowską został wyłoniony w konkursie IV edycji Programu mPotega realizowanego przez Fundację mFundacja prowadzonej przez MBank. Na 771 zgłoszeń z całej Polski zostało wybranych 262 projektów.

Nabór wniosków w ramach Programu PRZYJAZNY DOM

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje, iż dysponuje nową ofertą skierowaną do osób fizycznych, polegającą na wsparciu inwestycji proekologicznych pn. Program Przyjazny Dom. W ramach Programu pomoc finansowa może być udzielona w formie dotacji i/lub pożyczki na następujące przedsięwzięcia:

  • modernizacja kotłowni węglowych polegająca na wymianie dotychczasowych pieców węglowych na gazowe, elektryczne, olejowe, opalane biomasą;
  • budowa przydomowych oczyszczalnie ścieków na obszarach, gdzie nie występuje lub nie jest planowana zbiorcza sieć kanalizacyjna w ciągu najbliższych 3 lat;
  • budowa przyłączy kanalizacyjnych na obszarach, gdzie istnieje sieć kanalizacyjna lub zbiorczy system kanalizacyjny jest w trakcie realizacji;
  • zakup i montaż instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła.

Szczegóły dotyczące warunków udzielanego wsparcia, w tym wysokości dotacji i/lub pożyczki, kryteriów formalno-merytorycznych, terminów naboru wniosków znajdują się na stronie internetowej pod adresem www.bip.wfosigw.rzeszow.pl, zakładka Przyjazny Dom.

Do 18 sierpnia 2017r. trwa nabór wniosków na inwestycje dotyczące zakupu i montażu instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła. W terminie od 4 września 2017r. do 18 września 2017r. przyjmowane będą wnioski na zadania dotyczące modernizacji kotłowni węglowych.

Zainteresowane osoby prosimy również o bezpośredni kontakt w siedzibie WFOŚiGW w Rzeszowie pod adresem:

ul. Zygmuntowska 9

35-025 Rzeszów,

lub telefonicznie pod nr tel.: 17 852 23 44, wew. 131, 132, 117.