Aktualności

Zaproszenie

Biura Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiatu brzozowskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego zapraszają

na

Szkolenie dotyczące możliwości pozyskania środków  w ramach działań:

Restrukturyzacja Małych Gospodarstw

oraz

Premia dla Młodego Rolnika

Szkolenie odbędzie się

14.06.2018r. godz. 10.00. PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku (budynek F)

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. podkarpackiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podkarpackim”

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Forma pracy:

  • mapa + opis
  • tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf
  • zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

Zasady:

  1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. podkarpackiego w wieku od 15
    do 115 lat J
  2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa podkarpackiego.
  3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa J
  4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim.

SUMA NAGRÓD 1500 zł

I miejsce: 1000zł

II miejsce: 500 zł

Czytaj więcej: I edycja konkursu dla mieszkańców woj. podkarpackiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w...

ZMIANY W PROGRAMIE „RESTRUKTURYZACJA MAŁYCH GOSPODARSTW”

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

Podkarpacki Oddział Regionalny

Wnioski można składać od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r.

Prezes ARiMR ogłosił 18 maja 2018 r. termin rozpoczęcia i warunki ubiegania się o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Wnioski można składać od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r. w oddziałach regionalnych ARiMR. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej. W tym ostatnim przypadku o dotrzymaniu terminu decyduje data nadania przesyłki. Wsparcie na "Restrukturyzacje małych gospodarstw" finansowane jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i dotychczas przeprowadzone zostały dwa nabory wniosków o taką pomoc, w tym jeden dla rolników z trenów objętych afrykańskim pomorem świń.

Aby umożliwić większej liczbie rolników skorzystanie z premii na "Restrukturyzację małych gospodarstw", w tegorocznym naborze złagodzono niektóre kryteria przyznawania tego wsparcia w porównaniu z poprzednimi naborami. W tym przypadku chodzi o skrócenie okresu podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników. W tegorocznym naborze wystarczy by rolnik był ubezpieczony w pełnym zakresie, nieprzerwanie, przez co najmniej 2 miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy oraz by w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadził działalności potwierdzonej wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Bez zmian pozostały inne kryteria ubiegania się pomoc np. wymagana powierzchnia gospodarstwa - jego minimalna wielkość to 1 ha czy wielkość ekonomiczna gospodarstw - mniejsza niż 10 tys. euro. Rolnik zobowiązany jest również, tak, jak w poprzednich naborach, do przygotowania biznesplanu i zrealizowania go. Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie. Wnioskom przyznane zostaną punkty na podstawie kryteriów wyboru operacji a suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

Czytaj więcej: ZMIANY W PROGRAMIE „RESTRUKTURYZACJA MAŁYCH GOSPODARSTW”

XVIII Wędkarskie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży za nami! (GALERIA ZDJĘĆ)

Fot. Jerzy Zuba
W  sobotni  (02.06) poranek nad stawami w sanockich "Sosenkach" odbyły się coroczne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, organizowane przez koło PZW Zagórz. Wzorem lat ubiegłych, XVIII edycja zmagań młodych adeptek i adeptów wędkarstwa spotkała się z dużym zainteresowaniem obfitując w liczne połowy i niezapomniane wędkarskie emocje.
 
Rywalizacja odbywająca się w dwóch kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa oraz gimnazjum) stała się wyśmienitym pretekstem do rodzinnego spędzania czasu na łonie przyrody dostarczając przy okazji sportowych emocji w duchu fair play. Spośród 21 wędkarzy startujących w grupie młodszej medalowe pozycje zajęli: 1. Kamil Ogarek (2220 pkt), 2. Gabriela Głowacka (1019 pkt), 3. Kacper Zuba (1001 pkt). W 9 - osobowej kategorii gimnazjalnej miejsca na podium wywalczyli: 1. Aleksandra Krzywda (1193 pkt), 2. Bartłomiej Husak (763 pkt) oraz 3. Jakub Kurylak (672 pkt)
 
Laureaci medalowych lokat zostali uhonorowani pucharami, dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy zawodów zadbali aby nikt z ich uczestników nie odszedł z
pustymi rękoma. Nagrody wręczali: Ernest Nowak - Burmistrz Zagórza, Tomasz Pyrć - Prezes Koła PZW w Zagórzu, Grzegorz Krzywda - Wiceprezes d/s Sportu oraz Janusz Skóra - Sędzia Główny Zawodów.
Tradycyjnym zwieńczeniem zawodów był poczęstunek. Na wszystkich uczestników wędkarskiej rywalizacji czekały: napoje, kiełbaska z grilla oraz słodycze. Sukces organizacyjny imprezy po raz osiemnasty organizowanej przez Koło PZW w Zagórzu nie byłby możliwy bez wsparcia i zaangażowania ze strony licznych sponsorów, wśród których znaleźli się: Gmina Zagórz, firmy: SumiRiko, Automet, Troja, Sklep Ray Mariusz Fedak, Tarzan, PGNiG Sanok, Zbigniew Konik, Wojciech Niżnik, Falklandy, Sklep Stihl - Wolan, sklepy wędkarskie w Zagórzu, Sanoku i Lesku oraz Andrzej Sitek.