Aktualności

Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJA ROLNICTWA
Podkarpacki Oddział Regionalny

                                                                                                                                                                                                                                 Notatka prasowa
                                                                                                                                                                                                                                 Rzeszów, dnia 28.04.2017 r.

 Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii

 W związku z przewodnictwem Polski w Grupie Wyszehradzkiej, które rozpoczęło się        1 lipca 2016 r., w Hotelu Rzeszów w dniach 24 – 26 kwietnia 2017 r., w stolicy Podkarpacia odbyła się Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii, której organizatorem była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W spotkaniu oprócz przedstawicieli agencji płatniczych państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii uczestniczyli również : Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl Prezes ARiMR Dariusz Golec, Zastępca Prezesa ARiMR Maria Fajger, Zastępca Prezesa Arkadiusz Szymoniuk, Dyrektor Podkarpackiego OR ARiMR Teresa Pamuła wraz z zastępcami – Wiesławem Polkiem i Tomaszem Nowakowskim oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj więcej: Konferencja Agencji Płatniczych Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii

WYRÓŻNIENIE DLA ZAGÓRZA!

 

Podczas wczorajszej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Bydgoszczy nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany 2017".
Dawny Zespół Klasztorny Karmelitów Bosych w Zagórzu został wyróżniony w kategorii rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu.
Przypominamy, że w tym roku do konkursu przystąpiły aż 94 obiekty.
"Wyróżnienie przyznano za utrwalenie reliktów obiektu stanowiącego wyjątkowej wartości składnik krajobrazu kulturowego tego miejsca. Przeprowadzone prace pozwoliły na pełne udostępnienie trwałej ruiny zespołu klasztornego" - takie słowa padły na wczorajszej uroczystości.
Burmistrz Zagórza Ernest Nowak w imieniu władz samorządowych serdecznie podziękował za to niezwykle cenne wyróżnienie jednocześnie zapraszając do Gościnnej Bramy Bieszczadów.

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId8e438628b6

Fot. Paweł Kobek