Aktualności

II Bieg Nieczui - Zagórz Biega 2018

W ubiegłą sobotę 19 maja w Zagórzu odbył się II Bieg Nieczui - Zagórz Biega 2018 zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. W biegach udział wzięło łącznie 169 uczestników.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Kat. I.
Martyna Błażowska – SP Zagórz
Zuzanna Lesiak – SP Zagórz
Maja Raczkowska – SP Zagórz

Kat. II
Konrad Zapolski – SP Łukowe
Dominik Kapalski – SP Zagórz
Szymon Kozioł – SP Łukowe

Kat. III
Amelia Kozioł – SP Łukowe
Marlena Kucap – SP Tarnawa Dolna
Martyna Wołk – SP Tarnawa Dolna

Kat. IV
Mateusz Orłowski – SP Zagórz
Bartłomiej Zarzyczny – SP Tarnawa Dolna
Jan Koszut – SP Łukowe

Kat. V
Aleksandra Koszut – SP Tarnawa Dolna
Julia Rudy – SP Tarnawa Dolna
Wiktoria Furtak – SP Tarnawa Dolna

Czytaj więcej: II Bieg Nieczui - Zagórz Biega 2018

Przypominamy, że zostały ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie na treść napisu na pomniku „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

REGULAMIN

Organizator konkursu:

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu

Cele konkursu:
Celem konkursu jest zaproponowanie treści napisu, który mógłby zostać umieszczony na cokole pomnika „Nieznanego Konfederata” w Zagórzu. Pomnik powstaje dla uczczenia 250 rocznicy powołania Konfederacji Barskiej i upamiętnienia jej ostatniej bitwy, która miała miejsce 29 listopada 1772 r. na polach nad Zagórzem.
Liczymy na inwencję twórczą uczestników lub skorzystanie z cytatów już istniejących z podaniem imienia i nazwiska autora.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

  1. Konkurs trwa w dniach od 1 do 31 maja 2018r.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, mieszkańców Podkarpacia.

3.Propozycje należy przesłać na adres e-mail: mgbp@zagorz.pl. , profil facebookowy biblioteki lub dostarczyć osobiście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Zagórzu.    

   Każdy uczestnik może wysłać do trzech propozycji tekstu.

   W temacie wiadomości należy wpisać : „Konfederacja Barska”.

Czytaj więcej: Przypominamy, że zostały ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie na treść napisu na pomniku...

INFORMACJA

Zagórski przewodnik pt. "Szlakiem osobliwości kulturowych i przyrodniczych polsko - słowacko-słowackiego pogranicza" kolejny raz wyróżniony w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne!

Przypomnijmy, że w lutym 2018 r. publikacja Gminy Zagórz wydana w ramach projektu pn. "SVIDNÍK – ZAGÓRZ v aplikácii" zajęła III miejsce w XXVI Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej, natomiast 17.05.2018 r. otrzymała wyróżnienie w Nagrodzie Magellana w kategorii przewodnik kieszonkowy.

Nagrody Magellana przyznano już po raz dziesiąty. Ideą wspomnianego konkursu jest uhonorowanie wydawców wartościowych publikacji, które wyróżniają się starannością o turystyczną jakość, rozbudzają pasję podróżowania oraz wychowują nowe pokolenia globtroterów.

Jury w składzie: Krzysztof Rąpała (podróżnik, organizator wypraw do Azji), Dariusz Fedor (redaktor naczelny magazynu „Kontynenty”), Dawid Zaraziński (niezależny ekspert, znawca nowych mediów i technologii, „Harvard Business Review Polska”), Łukasz Gołębiewski (ekspert rynku książki), Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) i Ewa Tenderenda-Ożóg (zastępca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI) wyłoniło laureatów tegorocznych nagród.

W konkursie brało udział 76 tytułów z 34 firm wydawniczych i jednostek samorządowych. Komisja konkursowa przyznała 14 nagród głównych i 21 wyróżnień oraz nagrodę specjalną.

Czytaj więcej: Zagórski przewodnik pt. "Szlakiem osobliwości kulturowych i przyrodniczych polsko -...