Aktualności

Informacja „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

Informacja „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

W związku z zamiarem ubiegania się przez Gminę Zagórz o dotację w ramach programu priorytetowego pn.: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przekazywania informacji w zakresie gotowych do odbioru ilości odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, wytworzonych przez gospodarstwo rolne.

W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć wyżej wymienione odpady pochodzące z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie załączonego wniosku drogą mailową na adres urzad@zagorz.pl lub dostarczenie do siedziby Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, Kancelaria Ogólna (parter) do 5 sierpnia 2021 r. (czwartek). Informacje na  temat naboru dostępne pod nr tel.: 13 46 22 062 w. 52.

Zadanie będzie realizowane pod warunkiem pozyskania przez Gminę Zagórz dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wniosek do pobrania:

wniosek_z_zalacznikiem.doc

Podkarpackie się liczy

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 12 lipca br. w dzienniku regionalnym Super Nowości startuje konkurs: Spisz się przez Internet! Wszyscy mieszkańcy Podkarpacia, którzy spiszą się przez Internet, począwszy od 9 lipca, mogą wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej szczegółów oraz regulamin na stronie: https://rzeszow.stat.gov.pl/nsp-2021/konkursy/spisz-sie-przez-internet/

Trwa nabór do czynnej służby wojskowej

                                                                                                                                                                   

Interesujesz się militariami? Szukasz ciekawej pracy, która da Ci poczucie bezpieczeństwa i szacunku społecznego? Podczas służby spotkasz ludzi z pasją,  otrzymasz szanse na rozwój osobisty. Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało wiele ciekawych propozycji dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z mundurem wojskowym. W artykule przedstawiono formy czynnej służby wojskowej. Ich szeroki asortyment pozwala na połączenie życia prywatnego i realizacji pasji związanych z wojskiem. Portal rekrutacyjny dostępny pod adresem internetowym: https://www.zostanzolnierzem.pl/#/login pozwoli Ci rozpocząć proces rekrutacji bez wychodzenia z domu.

Służba przygotowawcza przepustką do zawodowej służby wojskowej

Osoby, które chcą zostać żołnierzem zawodowym, a dotychczas nie pełniły służby wojskowej kieruje się do odbycia służby przygotowawczej. Otwiera ona drzwi do zawodowej służby wojskowej. Służba przygotowawcza jest ciekawą przygodą z wojskiem i nie jest w żaden sposób wiążąca do podjęcia kolejnych kroków w karierze zawodowej. Podczas służby przygotowawczej żołnierz zostaje poddany szkoleniu, które kończy się egzaminem. Jest to forma służby, która pozwala zainteresowanej osobie sprawdzić swoje predyspozycje do zawodowej służby wojskowej.

Celem szkolenia jest:

  • Opanowanie bojowych podstaw działania w zależności od sposobu oddziaływania przeciwnika;
  • Opanowanie podstawowej wiedzy z zakresu szkolenia bojowego;
  • Przygotowanie i wykorzystywanie broni strzeleckiej w trakcie realizacji zadań ogniowych.

Osoba ubiegająca się o powołanie do służby przygotowawczej składa wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień właściwego ze względu na miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego powyżej 3 miesięcy.

Czytaj więcej: Trwa nabór do czynnej służby wojskowej