Aktualności

XX - JUBILEUSZOWY BIESZCZADZKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH KLASYCZNYCH I MILITARNYCH

W dniach 10-12 sierpnia 2018 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zakucie" w Zagórzu odbył się XX Jubileuszowy Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych. W sobotę odbyła się główna część zlotu tj. parada pojazdów ulicami Zagórza oraz konkurencje sprawnościowe, po których zostały wręczone nagrody.

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=42#sigFreeIdbe47bba7f9

DOBRY START 300+

Zachęcamy do korzystania z usługi składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start poprzez bankowość elektroniczną, dzięki czemu wypełnienie i złożenie wniosku będzie możliwe w prosty i wygodny sposób bez wychodzenia z domu.

Od 1 lipca wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez Internet przy użyciu: kanału bankowości elektronicznej oraz portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Emp@tia”. Wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego swojego banku i tam znaleźć elektroniczny wniosek o świadczenie.

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o świadczenie dobry start przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. Możliwość składania wniosku będzie dostępna niebawem również w Banku BGŻ BNP Paribas.

Przyjmowanie wniosków o świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu lub za pośrednictwem poczty rozpoczęło się 1 sierpnia.

KOMUNIKAT!

Dofinansowanie zadania pn. „Budowa zewnętrznej siłowni w miejscowości Łukowe”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

W dniu 23.07.2018 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łukowem podpisała umowę o dofinansowanie zadania pn. „Budowa zewnętrznej siłowni  w miejscowości Łukowe”. 

Przedmiotowa operacja obejmuje swoim zakresem, dostawę oraz montaż urządzeń typu:

  • Street workout;
  • Jeździec konny;
  • Masażer bioder i pleców.

Celem projektu jest rozwijanie aktywności fizycznej mieszkańców Łukowego, poprzez budowę i udostępnienie urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

 Realizowana operacja ma za zadanie przyciągnąć lokalną społeczność pobliskich miejscowości, tworząc lepsze warunki dla aktywnego wypoczynku, sprzyjając równocześnie integracji mieszkańców lokalnych miejscowości.

Zadanie jest związane z realizacją grantu w ramach projektu grantowego pn. Budowa infrastruktury rekreacyjnej oraz aktywizacja lokalnej społeczności obszaru LGD Nasze Bieszczady  realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.