Aktualności

XI HARASYMIADA w sąsiedniej gminie

Dnia 6 września uroczystości odbędą się w restauracji Pod Kominkiem w Komańczy, w programie znajdą się:

prelekcje: prof. Alois Woldan, Uniwersytet Wiedeński Jerzy Harasymowicz i poeci łemkowscy, dr Alan Weiss Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza, mgr Maria Kościelniak Wiersze i piosenki z Krainy łagodności. 
Harasymowicz, Belon i inni. Robert Księżopolski Portrety roślin w twórczości Jerzego Harasymowicza.
Wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie w przedstawieniu teatralnym; Zaprezentowane zostaną prace konkursu plastycznego pt. Wierszem malowane, stanowiące plastyczną interpretację wierszy Jerzego Harasymowicza, wykonane przez uczniów; Gościnnie wystąpią harcerze Hufca Ziemi Sanockiej; Koncerty zespołów: Arete i Pawła Orkisza; Na koniec odbędzie się ognisko.

Dn. 7 września Przełęcz Wyżna, pomnik poświęcony Jerzemu Harasymowiczowi Wycieczka krajoznawcza dla dzieci biorących udział w warsztatach i laureatów konkursu plastycznego, zaproszonych gości i chętnych na Przełęcz Wyżną.
O godz. 10.15 przed pomnikiem Jerzego Harasymowicza w Przełęczy Wyżnej zostaną złożone kwiaty, następnie odbędzie się recytacja wierszy Harasymowicza, zaś o 11.00 odbędzie się Narodowe Czytanie Pod Połoniną! Chętni wybiorą się na rajd na Połoninę Wetlińską z przewodnikiem. Na zakończenie rajdu odbędzie się ognisko. Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych!

XXI Międzynarodowe Rykowisko Karpackie - relacja

24 sierpnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu odbyła się promocja książki pod tytułem "Pożegnanie ze strzelbą".

Natomiast 25 sierpnia uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej, po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na teren OSiR "ZAKUCIE".
Podczas imprezy odbył się konkurs Sygnalistów Myśliwskich, turniej wiedzy ekologiczno – łowieckiej dla dzieci, promocja kuchni myśliwskiej, I Otwarty Turniej Łuczniczy o Puchar Świstaka, „Karpacka gulaszomania” – międzynarodowy konkurs na najsmaczniejszy gulasz, pokaz psów myśliwskich używanych do polowań, konkurs na nalewkę myśliwską, pokaz ptaków łowczych oraz XXI Indywidualne Mistrzostwa Karpat w naśladowaniu głosu jelenia.

Ponadto w ramach promocji mikroprojektu pn. „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza" dla wszystkich przybyłych czekało stoisko promocyjne. Była to okazja do poznania założeń projektu a przy okazji do zasmakowania lokalnych wyrobów na stoisku z jadłem regionalnym.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Galeria zdjęć dostępna po rozwinięciu artykułu:

Czytaj więcej: XXI Międzynarodowe Rykowisko Karpackie - relacja

Promocja projektu pn. „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza" podczas XXI edycji Międzynarodowego Rykowiska Karpackiego

Serdecznie zapraszamy na stoisko promocyjne mikroprojektu pn.: „Nowoczesne oblicza kultury pogranicza". Promocja mikroprojektu odbędzie się podczas XXI edycji Międzynarodowego Rykowiska Karpackiego na terenie OSIR „Zakucie” w Zagórzu w dniu 25.08.2019r. od godz. 13.30. Będzie to okazja by poznać założenia projektu a  przy okazji zasmakować lokalnych wyrobów na stoisku z jadłem regionalnym.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

INFORMACJA

ZAWIADOMIENIE O PLANOWANYM ZAMKNIĘCIU MOSTU

 

   

P.B. Stalmost Sp. z o.o. informuje o zamknięciu mostu przez rzekę Kalniczka i  planowanym rozpoczęciu prac na zadaniu pn.: „Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2257R Tarnawa - Kalnica w km 1+571” w dniu 27.08.2019 r. o godz. 10:00 oraz wprowadzeniu objazdu, zgodnie z Tymczasowym Projektem Organizacji Ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej

 W minioną sobotę (19.08) na terenie OSiR "Zakucie" w Zagórzu odbyły się Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Puchar Bieszczadów w kategorii OPEN - został zdominowany przez zawodników ZKN "Sokół Zagórz":

1 miejsce - Kaszuba Dawid - ZKN "Sokół" Zagórz
2 miejsce - Groszek Dawid - ZKN "Sokół" Zagórz
3 miejsce - Pylypchuk Denys - KU Dusscha Krzemieniec
4 miejsce - Kulpa Mateusz - ZKN "Sokół" Zagórz

O godz. 16.00 nastąpiła ceremonia dekoracji. Nagrody uczestnikom wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz - Ernest Nowak, Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Ustrzykach Dolnych - Józef Szymbara, delegat techniczny PZN - Janusz Malik oraz sędzia główny zawodów - Marian Rygiel.

Łącznie w Pucharze udział wzięło ponad 100 zawodników, 9 reprezentacji z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Łotwy.

Poniżej przedstawiamy wyniki oraz galerię zdjęć.

SKOKI - WYNIKI

KOMBINACJA NORWESKA - WYNIKI

DRUŻYNOWO - WYNIKI

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=48#sigFreeIdf613f32d96