Aktualności

Oficjalne otwarcie mostu w Tarnawie Górnej

W ubiegły piątek 7 lutego miało miejsce otwarcie wyczekiwanego głównie przez mieszkańców Gminy Zagórz mostu w Tarnawie Górnej będącego inwestycją Powiatu Sanockiego. 
W uroczystości uczestniczyli m.in. Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Janusz Cecuła – Wicestarosta Sanocki, Ernest Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, radni powiatu sanockiego, sołtysi oraz przedstawiciele służb mundurowych.
Inwestycję poświęcił ks. Jan Krupiński, proboszcz parafii Tarnawa Górna.
Umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budowlanym Stalmost Sp. z o.o. ze Stalowej Woli została podpisana 31 lipca 2019 r. Wartość robót budowlanych wyniosła 3 878 775,18 zł.
Na wykonanie zadania Powiat Sanocki otrzymał promesę opiewającą na kwotę 3 mln 360 tys. zł w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przekazaną przez Wojewodę Podkarpackiego.

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=48#sigFreeId3d2ea72745

ZKN "SOKÓŁ" Laureatem 60. Plebiscytu Sportowego Nowin

60. Plebiscyt Sportowy Nowin zakończył się dla Zagórskiego Klubu Narciarskiego "SOKÓŁ" sukcesem w postaci zwycięstwa jako drużyna roku 2019 w powiecie Sanockim .
Wyróżnienie odebrał trener Andrzej Piszko.

AP Kolejarz Zagórz w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie podkarpackim - o wygraną w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” powalczy również AP Kolejarz Zagórz.

 

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 12-13 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować Podkarpacie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów
w województwie podkarpackim będą boiska MOSiR przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 117 drużyn.

Czytaj więcej: AP Kolejarz Zagórz w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”