Aktualności

KONCERT

Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Gminy Zagórz i podopiecznych ŚDS.

Święty Mikołaj jest uwielbiany przez wszystkie dzieci, ponieważ nierozerwalnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem i wielkim workiem prezentów. Najwięcej pracy ma oczywiście w Wigilię, ale już w czwartek 7 grudnia odwiedził grzeczne dzieci z Gminy Zagórz.

            Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz – Pana Ernesta Nowaka oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu – Pani Sylwii Drozd do Zagórza przybył wyjątkowy gość – Św. Mikołaj! Okazją do zaproszenia była zabawa pn. „Spotkanie z Mikołajem” zorganizowana dla najmłodszych mieszkańców Gminy Zagórz objętych wsparciem MGOPS w Zagórzu oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zasławiu.

            Już na kilka chwil przed rozpoczęciem tego magicznego wydarzenia sala Świetlicy Miejskiej w Zagórzu - Wielopolu zapełniona była po brzegi.

            Punktualnie o godz. 14:00 Organizatorzy spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz oraz Dyrektor MGOPS w Zagórzu powitali wszystkich zaproszonych gości: Pana Tomasza Pyrć - Radnego Rady Miejskiej w Zagórzu, ks. Józefa Kasiaka - Kustosza Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, 77 dzieci oraz ich rodziców i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zasławiu wraz z opiekunami. W ten wyjątkowy dzień nie brakowało świątecznych dekoracji, śniegu za oknem i słońca, które nieśmiało przebijało się zza chmur. Było więc wszystko, by chociaż w małym stopniu poczuć świąteczną atmosferę. Ponadto początek spotkania uświetnił występ teatralno-wokalny przygotowany przez podopiecznych ŚDS w Zasławiu.

Czytaj więcej: Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Gminy Zagórz i podopiecznych ŚDS.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 127

ZMIANA OSTRZEŻENIA Nr 127

  • Silny wiatr -  Zagrożenie podniesiono na stopień 3 czerwony

Obszar: Bieszczady i Beskid Niski
Ważność: od 2017-12-10 20:08:00 do 2017-12-12 12:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 70 km/h do 80 km/h, z porywami do 140 km/h, z południa.
Prawdopodobieństwo: 80% (Silny wiatr)
Uwagi: Zmiana dotyczy podniesienia stopnia ostrzeżenia i zwiększenia prognozowanej prędkości wiatru.
Czas wydania: 2017-12-10 20:08:00
Synoptyk IMGW-PIB: Adam Michniewski
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie