Aktualności

1 miejsce dla OSP Tarnawa Górna w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

W dniu 20.08.2017 r. na stadionie sportowym w Posadzie Zarszyńskiej odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn kobiecych oraz 15 drużyn męskich z terenu Powiatu Sanockiego. Gminę Zagórz reprezentowały 3 drużyny – kobieca i męska z jednostki OSP Tarnawa Górna oraz męska drużyna z jednostki OSP Czaszyn.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie jednej konkurencji- ćwiczenia bojowego, z pominięciem sztafety pożarniczej. W grupie kobiet, z czasem 46,7 s wygrała i awansowała do szczebla wojewódzkiego drużyna OSP Tarnawa Górna, natomiast w grupie mężczyzn najlepsza była drużyna z jednostki OSP Zarszyn. Najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym– 38,4 s uzyskała drużyna z OSP Tarnawa Górna, jednak 5 punktów karnych spowodowało, że uplasowała się na 4 pozycji.

Czytaj więcej: 1 miejsce dla OSP Tarnawa Górna w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Głosowanie na Szkołę Podstawową w Czaszynie!

Szkolna Kasa Oszczędności Szkoły Podstawowej w Czaszynie otrzymała nagrodę pierwszego stopnia (3 tys. zł) oraz złotą odznakę w konkursie organizowanym przez PKO BP dla SKO w etapie regionalnym za miniony rok szkolny. Tym samym zakwalifikowała się do etapu krajowego. W tym etapie Komisja Konkursowa wyłoni wśród jedenastu zakwalifikowanych trzy szkoły do przyznania nagród: I, II i III stopnia.

Oprócz tego szkoła może powalczyć w Konkursie Internetowym w głosowaniu na najlepszą prezentację Kroniki SKO (nagroda dla szkoły: 10 tys. zł). Do tego potrzebna jest Wasza pomoc.

Co trzeba zrobić aby oddać głos na naszą kronikę?

Powinieneś mieć skończone 13 lat i posiadać pocztę elektroniczną.

1. Zarejestruj się w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności klikając tutaj: https://www.sko.edu.pl/konkurs/rejestracja

Po podaniu danych zostanie wysłany e-mailem link aktywacyjny (uwaga: mail z linkiem może trafić do katalogu Spam, sprawdź, jeśli nie znajdziesz go w odebranych).

2. Posiadając konto na Szkolnych Blogach zaloguj się.

3. Wejdź na stronę: https://www.sko.edu.pl/konkurs/

4. Wybierz kronikę z naszej szkoły: https://www.sko.edu.pl/…/p…/79-szkola-podstawowa-w-czaszynie i kliknij GŁOSUJ.

UWAGA: Głosować można tylko raz.
Zasady głosowania Internautów znajdują się tutaj: https://www.sko.edu.pl/konkurs/zasady

Głosowanie trwa do 10 września tego roku. Liczy się każdy głos, dlatego prosimy o głosowanie i zachęcanie innych do oddawania głosów na naszą kronikę. Za każdy głos gorąco dziękujemy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Grant dla Szkoły Podstawowej w Czaszynie

Szkoła Podstawowa w Czaszynie otrzymała grant w wysokości 5 000 zł w Programie mPotega! Jest to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Projekt „Przez zabawę do nauki matematyki” stworzony przez Panią Annę Stachowską został wyłoniony w konkursie IV edycji Programu mPotega realizowanego przez Fundację mFundacja prowadzonej przez MBank. Na 771 zgłoszeń z całej Polski zostało wybranych 262 projektów.