Aktualności

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Zagórzu

W ubiegły czwartek w Zagórzu odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Matki Nowego Życia w Zagórzu.  Po mszy nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Powstańców na Starym Cmentarzu w Zagórzu. Uroczystość zakończyła się specjalnie przygotowaną akademią oraz ceremonią wręczenia nagród Burmistrza i stypendiów za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne. Dzień wcześniej na hali sportowej przy Gimnazjum w Tarnawie Dolnej odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.


Dziękujemy wszystkim zebranym za przybycie i udział w uroczystościach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć po rozwinięciu artykułu:

Czytaj więcej: Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Zagórzu

Doceniono talenty z Gminy Zagórz

W dniu 3 maja br. po uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Konstytucji uhonorowano młodzież oraz dorosłych legitymujących się wybitnymi osiągnięciami na polu sportu oraz kultury i sztuki. Wszechstronnie utalentowani laureaci odebrali dyplomy i gratulacje z rąk Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka oraz Jana Różyckiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu.

Liczne i imponujące sukcesy sportowe młodzieży z terenu Miasta i Gminy Zagórz nie byłyby możliwe bez fachowości i zaangażowania ze strony kadry trenerskiej. Do pedagogów w sposób szczególny wyróżniających się od lat na tym polu w lokalnym środowisku bez wątpienia należy Mirosław Kaźmierczak z UKS „Spartanie” Zahutyń. I to właśnie jemu przypadła nagroda Burmistrza Zagórza za pracę trenerską. Nagrodami w kategorii zawodników również uhonorowano Mirosława Kaźmierczaka oraz  Kamila Rościńskiego.

Na liście sportowych stypendystów znaleźli się:

  • Aleksandra Kruczek – LKS „Sanovia” Lesko,
  • Karol Zając – Klub Sportowy „Komunalni Sanok”,
  • Maciej Czopor – UKS „Niedźwiadki” Sanok,
  • Szymon Stabryła – UKS „Niedźwiadki” Sanok,
  • Oskar Podczerwiński – Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik” Sanok,
  • Piotr Marzuchowski – Klub „Roweromania Sanok”,
  • Karolina Gefert – Klub Sportowy „Komunalni Sanok”,
  • Piotr Mackiewicz – Klub Sportowy „Komunalni Sanok”,
  • Miłosz Pocałuń – UKS „Pantera”.

Sportowymi wyróżnieniami doceniono:

Czytaj więcej: Doceniono talenty z Gminy Zagórz

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 Z okazji strażackiego święta, przypadającego w dniu św. Floriana składamy wszystkim Strażaczkom i Strażakom,  szczególnie tym z terenu Miasta i Gminy Zagórz najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy, aby wspomnienie Waszego Patrona było dla Was źródłem inspiracji do dalszej ofiarnej służby pożarniczej niezależnie od tego czy pełniona jest ona ochotniczo czy zawodowo. Życzymy Wam i Waszym Rodzinom zdrowia, wszelkiej  pomyślności oraz spełnienia planów zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym.
Dziękujemy za to, że pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków jesteście w ciągłej gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

           ERNEST NOWAK                                       ROBERT GOŁKOWSKI
           Burmistrz Zagórza                         Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego 
                                                                           ZOSP RP w Zagórzu