Aktualności

INFORMACJA

W związku z przejściem na nowy format opracowywania zbiorów na format MARC21, który jest standardem rozwijanym przez Bibliotekę Kongresu, stosowanym m.in. przez Bibliotekę Narodową, Centrum NUKAT a także przez duże biblioteki uczelniane  i biblioteki publiczne.

Dnia 18 maja 2017 roku biblioteka będzie zamknięta dla czytelników.

Wykorzystanie formatu do zapisywania i wymiany informacji bibliograficznych, stało się obecnie normą dla systemów bibliotecznych użytkowanych przez polskie biblioteki.

 

Głosowanie na siłownię plenerową w Zagórzu w konkursie Nestle!

Mamy przyjemność poinformować, że zgłoszona przez Gminę Zagórz lokalizacja siłowni plenerowej na ul. Wolności 30 zakwalifikowała się do etapu głosowania, które rozpoczyna się już dziś (10.05) i będzie trwało do 30 czerwca br.

Siłownie powstaną w tych lokalizacjach, które zdobędą najwięcej głosów w swoim województwie, zatem już DZIŚ GŁOSUJCIE NA ZAGÓRZ!

 Aby zagłosować należy:

  1. Wejść na https://www.nestleporusza.pl/glosowanie
  2. Kliknąć „zaloguj”

           - jeśli jeszcze nie posiadasz konta wybierz „ZAREJESTRUJ” i wypełnij formularz potwierdzając, że nie jesteś robotem. Po utworzeniu konta na adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny. Aby  dokonać aktywacji konta należy wejść na swój podany adres e-mail i aktywować konto klikając w nadesłany link. UWAGA! – e-mail może znajdować się w spamie! Po aktywacji konta należy powrócić do strony https://www.nestleporusza.pl/glosowanie.

          - jeśli posiadasz już konto wybierz „ZALOGUJ” a następnie wpisz swój adres e-mail i hasło.

  1. Po zalogowaniu wpisz nazwę „ZAGÓRZ” i kliknij „SZUKAJ”.
  2. Aby oddać swój głos przy lokalizacji Zagórz ul. Wolności 30 kliknij „GŁOSUJ”.

 GŁOSOWAĆ MOŻNA RAZ DZIENNIE z danego adresu e-mail, dlatego aby osiągnąć cel prosimy o systematyczne, codzienne oddawanie głosów.

 O akcji poinformuj również swoich znajomych i poRUSZ z nimi swoją OKOLICĘ!

8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Wszystkim pracownikom bibliotek szczególnie tym z terenu Miasta i Gminy Zagórz życzymy satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, nietuzinkowych pomysłów i aktywności w krzewieniu kultury a także rosnącej rzeszy czytelników.

Program PRZYJAZNY DOM

Program PRZYJAZNY DOM

dla osób fizycznych realizujących inwestycje z zakresu ochrony środowiska


W ramach Programu osoby fizyczne będą mogły ubiegać się o dofinansowanie zadań polegających na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków, podłączeń budynków do istniejącego zbiorczego systemu kanalizacyjnego, wymianie kotłów węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą oraz na zakupie i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

Pomoc finansowa będzie udzielana łącznie w formie dotacji i pożyczki lub wyłącznie w formie pożyczki z preferencyjnym oprocentowaniem.

Program PRZYJAZNY DOM składa się z trzech komponentów.

  • Komponent I - (ogłoszenie o naborze pojawi się do 5 czerwca 2017 r.) - Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków o przepustowości do 5 m3/d lub wykonanie podłączeń budynków do istniejącego zbiorczego systemu kanalizacyjnego.
  • Komponent II - Inwestycje z zakresu ochrony powietrza dotyczące ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni węglowych.
  • Komponent III  - (ogłoszenie o naborze pojawi się do 30 czerwca 2017 r.) Inwestycje z zakresu ochrony powietrza dotyczące ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez zakup i montaż instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła.

W chwili obecnej ogłoszony został nabór do Komponentu II.

Link do ogłoszenia o naborze pod którym znajdują się wszystkie szczegółowe informacje wraz z dokumentami:  http://bip.wfosigw.rzeszow.pl/index.php/przyjazny-dom/699-program-qprzyjazny-domq-nabor-wnioskow-nr-12017

Czytaj więcej: Program PRZYJAZNY DOM

WKU w Sanoku informuje

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sanoku i Dowódca sanockiego batalionu obrony terytorialnej informują o zaplanowanym spotkaniu w sprawie zasad pełnienia służby w wojskach obrony terytorialnej dla wszystkich zainteresowanych (pełnoletnich) mieszkańców Gminy, które odbędzie się w dniu 18.05.2017 r. o godz. 16.30 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zagórzu, ul. Filtrowa 34 (Zasław).