Aktualności

Zagórskie akcenty sportowe podczas 41. Biegu Piastów w Jakuszycach

W dniach od 3 do 5 marca 2017 r. w Jakuszycach na biegowych trasach narciarskich w  Górach Izerskich odbywał się 41. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. W pięciu biegach na różnych dystansach wystartowało ponad 5 tysięcy zawodników z 30 krajów. Zawodnicy startowali z Polany Jakuszyckiej na trasy pełne podbiegów, zjazdów, zakrętów i długich, szybkich prostych.

Festiwal narciarski w piątek przy pięknej słonecznej pogodzie rozpoczął bieg stylem dowolnym na dystansie 30 km. Tuż po nim rozegrano bieg na 9 km stylem klasycznym, w którym wystawało 809 zawodników. Wśród nich znaleźli się reprezentanci ZKN „SOKÓŁ” Zagórz: Tomasz Czech i Kazimierz Grządziel. Tomasz dobiegł na metę na 60 miejscu (0:37:14), a Kazimierz zajął 123 lokatę (0:41:43). Na 30 km techniką dowolną najlepsi okazali się Dusan Kozisek i Róża Łyjak, a na 9 km klasykiem Maciej Zdziechowski i Emilia Romanowicz.

Czytaj więcej: Zagórskie akcenty sportowe podczas 41. Biegu Piastów w Jakuszycach

Będzie cieplej, estetycznej i taniej!

Gmina Zagórz rozpoczyna realizację zadania pn. „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Zagórzu” realizowanego w ramach Działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków,  RPO WP na lata 2014-2020.

Anonsowany tu projekt dotyczy trzech budynków użyteczności publicznej Gminy Zagórz tj.: Szkoły Podstawowej w Zagórzu przy ul. Piłsudskiego, Świetlicy Miejskiej na Osiedlu Wielopole w Zagórzu oraz siedziby zagórskiego magistratu.

Przewidziany zakres prac budowlanych obejmuje: docieplenie ścian zewnętrznych oraz ścian fundamentowych, wykonanie drenażu opaskowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropów, wymianę opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne wraz z instalacją, modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania poprzez wymianę instalacji kotłowni wraz ze źródłem ciepła na kotły gazowe, wymianę grzejników, rurociągów, c.o. oraz ciepłej wody użytkowej, montaż zaworów termostatycznych.

W dniu 23.02.2017 r.  rozstrzygnięty został przetarg na przedmiotowe zadanie ogólna kwota inwestycji wyniesie 1 983 973,43 zł z czego 85 % stanowić będzie dofinansowanie w ramach RPO. Termin zakończenia inwestycji upływa w październiku 2017 r.

Budynek Szkoły Podstawowej w Zagórzu przy ul. Piłsudskiego