Aktualności

Delegacja Gminy Zagórz oddała hołd bohaterom Powstania Węgierskiego

W dniu 23.10 br. na zaproszenie Konsula Honorowego RP na Węgrzech dr Karola Biernackiego oraz ks. Artura Prenkiewicza delegacja Gminy Zagórz w składzie: Jerzy Zuba i Łukasz Woźniczak przebywała w Segedynie biorąc udział w uroczystych obchodach rocznicy Powstania Węgierskiego w 1956 r. Po złożeniu kwiatów przed Pomnikiem Wolności i Pamięci i Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. biskupa dr. Kiss-Rigó László odbyło się spotkanie, w trakcie którego omówiono perspektywy realizacji projektów służących pogłębianiu polsko-węgierskiego partnerstwa i współpracy na lokalnym poziomie.

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=78#sigFreeId5936d8bdf1

POMNIK NIEZNANEGO KONFEDERATA W ZAGÓRZU

W ubiegły piątek 20 października 2017 roku w sali kameralnej MGOKiS w Zagórzu odbył się wernisaż wystawy pokonkuroswej na projekt pomnika NIEZNANEGO KONFEDERATA W ZAGÓRZU.
Miejsce I zdobyła praca konkursowa Pana Piotra Zieleniaka z Niedrzwicy Dużej. Miejsce drugie zajął Pan Jacek Kucaba z Krakowa natomiast na 3 pozycji znalazła się praca Pani Aleksandry Biedka z Nowego Wiśnicza.
Do konkursu zostało zgłoszonych 11 prac.
Od dnia dzisiejszego aż do 11 listopada w sali kameralnej MGOKiS w Zagórzu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 można odwiedzać wystawę pokonkursową na projekt pomnika NIEZNENGO KONFEDERATA W ZAGÓRZU.

Nagrody Burmistrza dla najlepszych pedagogów Gminy Zagórz 2017

W dniu 12 października br. podczas uroczystego spotkania w Hotelu nad Osławą zostały rozdane nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Nagrody przyznane przez Burmistrza otrzymali dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych za szczególne osiągnięcia i sukcesy w pracy dydaktyczno-wychowawczej w minionym roku szkolnym.

Obecnym na spotkaniu dyrektorom i nauczycielom szkół, serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej złożył Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Pan Ernest Nowak oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Pani Ewa Get.

Pan Burmistrz pogratulował zebranym wysokich osiągnięć oraz życzył dalszych sukcesów
w pracy pedagogicznej.

Na nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz przeznaczono kwotę 42.500,00 zł.

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=78#sigFreeId441eaffbfc