Aktualności

„Dobry Start”

 

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można złożyć online już od 1 lipca, a od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (papierową).

Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Kto może otrzymać wsparcie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Czytaj więcej: „Dobry Start”

KOMUNIKAT MINISTERSTWA CYFRYZACJI


19 czerwca 2018 r.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

Zdążysz w trakcie drzemki

Prościej, szybciej i wygodniej – to najkrótszy opis uruchomionej usługi. Jak z niej skorzystać? Cały proces to 5 prostych kroków.

WAŻNE: rodzic, który będzie rejestrował narodziny (może to być zarówno mama, jak i tata) musi mieć aktualny Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, sprawdź jak to zmienić.

Co dalej? Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i tam wybierz usługę, z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu, system poprosi Cię o potwierdzenie, że jesteś matką/ojcem dziecka. Następnie – o zweryfikowanie Twoich danych.

Jak tylko to zrobisz, przejdziesz do zarejestrowania narodzin potomka. To czego potrzebujesz na tym etapie to m.in. nazwa szpitala, w którym dziecko przyszło na świat oraz imię dziecka. Dobrze, by było uzgodnione przez oboje rodziców ;-) Ustal także numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (jeśli nie jesteś w związku małżeńskim) - to znacznie ułatwi weryfikację Twoich danych w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kilka kliknięć i gotowe.

Kolejny krok to wybór adresu, pod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposobu odebrania dokumentów. Do wyboru masz skrzynkę na ePUAP, odbiór osobisty lub przesyłkę tradycyjną pocztą. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis (Profilem Zaufanym).

Gotowe! Wszystko powinno potrwać krócej, niż poobiednia drzemka malucha. 

Rejestracja w 5 krokach

Tak to wygląda w skrócie:

Czytaj więcej: KOMUNIKAT MINISTERSTWA CYFRYZACJI

NAGRODY BURMISTRZA ZAGÓRZA ROZDANE!

W dniu 18 czerwca br. podczas uroczystego spotkania zostały rozdane nagrody Burmistrza Zagórza uczniom szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Zagórz za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz interdyscyplinarnych.
Gospodarz zagórskiej gminy Ernest Nowak wspólnie z Ewą Get - Dyrektorem Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu oraz dyrektorami macierzystych placówek laureatów serdecznie gratulował wyróżnionym osobom osiągnięć życząc kolejnych sukcesów. Nagrody pieniężne o łącznej wartości 10 000 zł otrzymali:
Radosław Kuzio, Natalia Oleksów, Michał Tokarz, Emilia Krawczyk, Marek Porada, Martyna Błażowska, Jacek Czech, Julia Jania, Kevin Kapalski, Dominika Kawałek, Adam Maśniak, Jakub Mielnik, Maja Raczkowska, Raczkowski Filip Zbigniew, Jakub Ratajewski, Piotr Solarz, Michał Trzciniecki, Piotr Zagórski, Aniela Żobrowska, Julita Janik, Michał Krajnik, Urszula Pawłowska, Jakub Błażowski, Karolina Husak, Sara Jaworska, Amelia Karuś, Julia Krzysik, Krzysztof Krzywdzik, Szymon Marszałek, Michał Niesytto, Justyna Orłowska, Anna Podkalicka, Aleksandra Semen, Jan Stawiarski, Oskar Szmyd.
Finałowym akcentem anonsowanej tu uroczystości stało się wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

View the embedded image gallery online at:
http://zagorz.pl/index.php?limitstart=78#sigFreeId9362a3065f

XXII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2018"

W dniu 17 czerwca br. na Sali widowiskowej MGOKiS w Zagórzu odbył się XXII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2018". Organizowana od ponad dwóch dekad impreza na trwale wrosła w pejzaż kulturalny zagórskiej gminy ciesząc się stałą popularnością zarówno wśród publiczności, jak i dziecięco – młodzieżowych wykonawców. Muzyczna rywalizacja stała na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie dostarczając licznie zebranej publiczności nie lada doznań artystycznych.
Występom wykonawców uważnie przysłuchiwało się jury, które pracując w składzie: Marek Dziok, Adam Kuliga oraz Łukasz Pałasiewicz ustaliło poniższą listę laureatów. Nagrody w postaci pluszaków oraz dyplomów wręczał Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

KATEGORIA I
1. Sara Niemczyk – SP Poraż, („Co powie tata?”)
2. Jakub Jankojć - SP w Zagórzu, („Przyjaciel wie”)
3. Daria Broniarska – SP w Tarnawie Dolnej, ("Królewna Lenka”)
WYRÓŻNIENIE
• Ewa Barzycka – SP w Zahutyniu, („Na słodko”)
KATEGORIA II
1. Dominika Puzio - SP w Łukowem, („Modelka”)
2. Kinga Semczyk - SP w Czaszynie, („Do, mi, sol”)
3. Oliwia Lipka - SP w Czaszynie, („Nie mów mi nie”)
WYRÓŻNIENIE
• Nikola Sasin – SP w Tarnawie Dolnej, („Wakacje”)
KATEGORIA III
1. Gabriela Kaźmierczyk - Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, („Melodia ulotna”)
2. Martyna Osenkowska - SP w Łukowem, („Ballada o nocy”)
3. Marlena Wróbel - Gimnazjum w Tarnawie Dolnej („Niewiele mam”)
WYRÓŻNIENIA:
• Urszula Pawłowska - Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, („Bieszczady”)
• Daniel Torba - SP w Porażu, („Małe tęsknoty”)
NAGRODA PUBLICZNOŚCI
• Oliwia Lipka - SP w Czaszynie („Nie mów mi nie”)

GALERIA ZDJĘĆ PO ROZWINIĘCIU:

Czytaj więcej: XXII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2018"