Aktualności

UWAGA: Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników (komplet załączników)

W bieżącym roku zmienią się warunki dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników przysługującego pracodawcom, którzy zawarli z pracownikami-uczniami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Z dniem 1 września 2012 r. wejdzie w życie ustawa z dn. 19.08.2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 205, poz. 1206), a wraz z nią istotne zmiany w systemie kształcenia zawodowego. Przede wszystkim przebudowana zostanie struktura szkolnictwa zawodowego. Obecnie absolwent gimnazjum może kontynuować naukę w zasadniczej szkole zawodowej o okresie nauczania 2 lub 3 lata.
W zreformowanym systemie nie będzie już dwuletnich szkół zawodowych - wszystkie szkoły zawodowe realizować będą jednolity, trzyletni cykl kształcenia. Wynika to z podstawowego założenia reformy, zgodnie, z którym edukacja w szkole ponadgimnazjalnej, w tym również w zasadniczej szkole zawodowej, będzie zamykała rozpoczęty w gimnazjum cykl kształcenia ogólnego.
Od 1 września 2012 r. pracodawcom, którzy zawarli z młodocianym pracownikiem umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, przysługiwać będzie dofinansowaniew wysokości:

Czytaj więcej: UWAGA: Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników (komplet załączników)

Nowoczesny plac zabaw od firmy Nivea (foto)

tn Dożynki 2012 012ZAGÓRZ: Osiedle Domów Jednorodzinnych (ODJ) w Nowym Zagórzu wzbogaciło się o estetyczny i nowoczesny plac zabaw. Mieszkańcy dosłownie „wyklikali” go swoim pociechom uczestnicząc w ubiegłorocznym konkursie „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”.

Pod koniec maja  2011 roku Marzena Kozubek i Mariusz Zagórski  - pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu dokonali formalnego zgłoszenia ODJ do konkursowej rywalizacji. Jej reguły premiowały autentyczne zaangażowanie chociażby za sprawą konieczności weryfikacji głosujących w oparciu o numer telefonów komórkowych. Plebiscyt podzielono na cztery etapy (po 25 placów do wygrania w każdym). Mailowy bój o place rozpoczął się 6 czerwca. Łącznie wzięli w nim udział mieszkańcy reprezentujący 1837 miejscowości z całej Polski. Zagórz wywalczył swój plac w trzecim etapie plasując się na 18 miejscu z… 73198 głosami! W ogólnej klasyfikacji  oddanych głosów Zagórz zajął 45 miejsce. Na terenie województwa podkarpackiego place zabaw od znanego na całym świecie producenta kosmetyków wywalczyły jeszcze tylko: Ropczyce, Sędziszów Małopolski oraz Mielec.
- Głosowanie trwało 114 dni. Średnio dziennie na nasz plac oddawano 642 głosy. Bywały dni gdzie przekraczaliśmy 1000 głosów. Każdy mógł oddać

Czytaj więcej: Nowoczesny plac zabaw od firmy Nivea (foto)