Aktualności

Obchody II Rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Zagórzu

10 kwietnia 2012 r.w 72. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 2. Rocznicę Tragedii Smoleńskiej po uroczystej Mszy świętej odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca te wydarzenia.

Odsłonięcia tablicy dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz - Ernest Nowak i Jan Różycki - Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu, natomiast obrzędu poświęcenia dokonał fundator ks. prałat Eugeniusz Dryniak - Proboszcz Parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu.

Czytaj więcej: Obchody II Rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Zagórzu

Misterium Męki Pańskiej (video)

Wielki Piątek jest dla chrześcijan dniem  szczególnej zadumy, w którym rozważa się mękę Jezusa Chrystusa.  Pasja w teatralnej interpretacji Grupy Młodzieżowej EFFATHA oraz uczniów Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu dostarczyły zagórzanom bardzo głębokich doznań artystycznych i religijnych.  Podczas wszystkich czterech spektakli jakie odbyły się w dniach 1 – 4 kwietnia,  sala widowiskowa zagórskiego Domu Kultury dosłownie pękała w szwach…


Utalentowana Karolina

k bolanowskaCzy w Bieszczadach, Zagórzu jest utalentowana młodzież? Pewnie tak! Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że nie próżnuje i nie boi się dużych wyzwań. Za przykład i wzór godny naśladowania posłużyć może uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 w Zagórzu Karolina Bolanowska, która bierze udział w 6 edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego "Poszukiwanie Talentów".

W ramach jednej z kategorii przeprowadziła obszerny wywiad z prof. dr hab. Kazimierzem Jeleniem – znanym specjalistą w zakresie technicznej fizyki jądrowej. Ten wybitny fizyk pracuje na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie i uwielbia rozmowy ze studentami. Realizuje się zarówno zawodowo jak i prywatnie realizując swoje pasje. Profesor

Czytaj więcej: Utalentowana Karolina

Michał Paryżak oceniony najwyżej

M Paryzak 2Dużym sukcesem zakończył się udział Michała Paryżaka w Podkarpackich Spotkaniach uczniów klas instrumentów dętych drewnianych (edycja - flet poprzeczny), które odbyły się 22 marca br. w Mielcu. Michał zdobył pierwsze miejsce w kategorii II (uczniowie PSM II stopnia).
Utalentowany flecista z Zagórza zaprezentował dwa utwory. Koncertowo zagrał II etiudę ze zbioru Andersona oraz Andante et Scherzo Louisa Ganne. Obecnie jest uczniem VI kl. PSM w Sanoku II st.
Wykonania koncertowe oceniało jury w składzie: prof. Barbara Świątek –

Czytaj więcej: Michał Paryżak oceniony najwyżej

Zagórzanie uczcili pamięć Jana Pawła II (video)

W poniedziałek 2 kwietnia przedstawiciele zagórskich władz samorządowych oraz licznie zebrani mieszkańcy Zagórza zgromadzili się przy obelisku papieskim aby uczcić pamięć Wielkiego Papieża – Polaka w siódmą rocznicę jego śmierci.

 

Wzruszającej i podniosłej uroczystości przewodził ks. prał. Eugeniusz Dryniak,  który po modlitwie dziękczynnej za dar, którym zwłaszcza dla Polaków był  pontyfikat Jana Pawła II zagórski kapłan pytał zebranych:

Czytaj więcej: Zagórzanie uczcili pamięć Jana Pawła II (video)