Podkarpacki Konkurs Chemiczny

30 marca w Nowej Sarzynie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Chemicznego, do którego zakwalifikowała się czwórka gimnazjalistów z Zagórza: Łukasz Burger, Julia Kucharska, Szymon Marszałek i Jakub Pelechowicz.
Do zmagań o finałowe laury stanęło 67 najlepszych chemików z województwa podkarpackiego, którzy mieli za zadanie  rozwiązać bardzo trudny test złożony z zadań zamkniętych, jak i otwartych (teoretycznych, praktycznych i obliczeniowych). Tym bardziej dumni jesteśmy z Łukasza, który zdobył wyróżnienie plasując się na VIII miejscu  w ścisłej czołówce laureatów i finalistów PKCH. Również pozostali nasi gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie zarówno ze stresem, jak i zadaniami i uzyskali bardzo dobre wyniki.


W tym roku szkolnym mecenat nad konkursem sprawiały władze samorządowe Nowej Sarzyny, a patronatem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukaszewicza w Rzeszowie, Zakłady Chemiczne Ciech Sarzyna w Nowej Sarzynie, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, Urząd Gminy w Rakszawie, PTCH  Oddział w Rzeszowie.
Młodym chemikom oraz P. Krystynie Witowicz gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów i  zwycięstw!