„Gimnazjum w Zagórzu - Szkołą przyjazną utalentowanym uczniom”.

Czerwcowa gala podsumowania wyników konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia dyrektorów szkół, nauczycieli – mentorów i wielokrotnych laureatów konkursów przedmiotowych.           

            Wśród dyrektorów najlepszych szkół w województwie, znalazł się Dyrektor  Gimnazjum w Zagórzu  Jerzy Hryszko, który otrzymał  Dyplom dla „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

            Była to dla nas wyjątkowa uroczystość, gdyż kolejny już raz przedstawiciele zagórskiego gimnazjum zostali zaproszeni na uroczystą galę, potwierdzającą bardzo wysoki poziom nauczania kolejnej grupy utalentowanych, zdolnych i pracowitych uczniów. W roku szkolnym 2016/2017  laureatami konkursów PKO zostało ośmiu naszych gimnazjalistów:

- Julia Kucharska  - laureatka z biologii i z języka niemieckiego

- Jakub Pelechowicz  - laureat z informatyki

- Łukasz Burger  - laureat z chemii

- Szymon Marszałek - laureat z chemii

- Jakub Błażowski – laureat z matematyki

- Jakub Szczudlik - laureat z historii

- Oskar Szmyd – laureat olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Trzech gimnazjalistów otrzymało tytuł finalisty konkursów kuratoryjnych:

- Julia Krzywda -  finalistka z  języka polskiego

- Julita Kozubek – finalistka z  języka polskiego

- Konrad Kluska – finalista z  historii

            Ten wynik daje nam zaszczytne 11 miejsce pośród wszystkich gimnazjów w województwie, tuż za Publicznym Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie  i Miejskim G3 w Dębicy.

            Sukcesy te są niewątpliwie efektem systematycznej pracy, talentu  i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów naszych gimnazjalistów. Warto jednak podkreślić, że jest to także wynik opieki i wsparcia  nauczycieli, ich kompetencji, zaangażowania, umiejętności wydobywania z uczniów tego, co w nich najpiękniejsze. Świadczy to również o wybitnej  pracy dydaktycznej i wychowawczej z uczniami zdolnymi i wykazującymi  kierunkowe zainteresowania.

            Indywidualne zaproszenie Kuratora Oświaty otrzymała Julia Kucharskapodwójna laureatka Konkursu Podkarpackiego Kuratora Oświaty -  z biologii i z języka niemieckiego. Odebrała dyplom i nagrodę z rąk Wojewody Podkarpackiego - pani Ewy Leniart i od Podkarpackiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Rauch.

            Na uroczystej gali Grono Pedagogiczne Gimnazjum w Zagórzu reprezentowała  opiekunka naukowa Julii Kucharskiej,  p. Krystyna Witowicz, która również otrzymała podziękowania Wojewody Podkarpackiego, pani Ewy Leniart i  Podkarpackiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Rauch.

 

            Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych finalistów i laureatów !