Dzień Postaci z Bajek

W środę  8 listopada, w naszym przedszkolu odbył się  Dzień Postaci z Bajek.

 Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

 Celem tych zajęć było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane oraz uświadomienie jak ważne są bajki ,że warto do nich powracać.

W tym wyjątkowym dniu panie  przebrały dzieci  w przepiękne bajkowe stroje. Były Księżniczki , Królowie ,Czerwony Kapturek, Pszczółka, Krasnoludki i inni bohaterowie baśni i bajek. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.
Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie  starsi wychowankowie rysowali swoją ulubioną postać z bajki, zaś dzieci młodsze kolorowały.

To spotkanie z bajką sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.