Oszczędzanie ważna spawa

22 listopada członkowie SKO z klasy piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Czaszynie zorganizowali  apel na temat oszczędzania. Jego celem było zachęcenie uczniów do oszczędzania w SKO, a także dzielenie się z innymi swymi doświadczeniami dotyczącymi tego zagadnienia. Gościem honorowym była pani Anna Puzio, pracownik I oddziału PKO BP w Sanoku, z którym nasza szkoła stale współpracuje.

 Uczniowie poprzez wiersze, piosenki i prezentowane scenki przedstawili, jak ważną wartością w życiu człowieka jest umiejętność właściwego zarządzania swymi pieniędzmi. Wskazali na korzyści płynące z systematycznego oszczędzania, m. in. na możliwość realizacji swoich marzeń. Dodatkowo przypomniano również o innych formach oszczędzania, np. energii elektrycznej, wody, a także w sposób zabawny przedstawiono ,,oszczędzanie” języka i pięści, zaszczepiając kulturę zachowania wolną od agresji słownej i fizycznej.

W trakcie apelu opiekunka SKO  razem z przedstawicielką banku wręczyły nagrody za  systematyczne gromadzenie oszczędności na kontach SKO i aktywność na blogu szkolnym. Upominki rzeczowe otrzymali również uczniowie, którzy w ostatnim czasie przystąpili do Szkolnej Kasy Oszczędności. Wszyscy uczestnicy apelu zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem.