Przedstawienie w ramach programu „Bezpieczny Internet”

28 lutego uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Czaszynie zaprezentowali przedstawienie, w którym ukazali skutki dotyczące nadmiernego i nieostrożnego korzystania z Internetu oraz przedstawili sposoby ich rozwiązania.

Uzależnienie od korzystania z Internetu, podawanie swoich danych osobowych, klikanie na niewłaściwe hiperłącza, zagrożenia wirusami, robakami, SPAMem… to problemy, które dotyczyły bohaterki szkolnego wystąpienia. Ale one również mogą dotyczyć każdego z nas. Czy mamy odpowiednio zabezpieczony komputer, czy rozsądnie poruszamy się w cyberświecie, czy właściwie gospodarujemy czasem spędzanym przed monitorem…? Z pewnością oglądający inscenizację uczniowie zadali sobie te pytania.

To artystyczne wystąpienie było podsumowaniem projektu „Bezpieczny Internet”, który był prowadzony przez panią Marię Błażowską i pana Jarosława Bochnaka w miesiącu lutym. W tym czasie rozmawiano na temat bezpiecznego Internetu na zajęciach szkolnych, zorganizowano konkursy,  wykonano gazetkę ścienną. Chętni uczniowie wykonali prezentacje multimedialne, które zostały przesłane na ogólnopolski konkurs dotyczący zasad bezpiecznego korzystania w sieci. Mamy nadzieję, że już wszyscy poznali zasady bezpiecznego Internetu i stosują je w praktyce.