Komputerowe skoki narciarskie w Szkole Podstawowej w Czaszynie

Sukcesy naszych skoczków narciarskich zwiększyły zainteresowanie dzieci tą dyscypliną sportową. Jednak nie wszyscy mają możliwość lub nie czują się na siłach aby naprawdę sprawdzić się w tym sporcie. Wszyscy natomiast mogą spróbować swoich sił w wirtualnych skokach narciarskich.

W Szkole Podstawowej w Czaszynie zorganizowano szkolny turniej w komputerowych skokach narciarskich. Turniej obejmował pięć skoczni w grze komputerowej Deluxe Ski Jump 4. Poczynania poszczególnych zawodników były prezentowane na ściennym ekranie, natomiast sam zawodnik starał się oddać swój skok przed monitorem laptopa jak najsprawniej posługując się myszką komputerową. Atmosfera zawodów była niemal tak dobra jak w Zakopanem pod Dużą Krokwią. Po oddaniu 10 skoków przez każdego zawodnika (dwie serie na każdej z pięciu skoczni) została wyłoniona trójka najlepszych. Zwyciężył Kamil Rajchel (kl. VI), drugie miejsce zajął Radek Kuzio (kl. VII) a trzecie - Patryk Baraniewicz (kl. IV).

Zwycięska trójka otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gier komputerowych.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, więc nic dziwnego, że wszyscy czekają na kolejny turniej w komputerowych skokach narciarskich. A może by tak zorganizować międzyszkolny konkurs drużynowy…?