Pierwszy Bieg Maratoński uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie

W różnorodny sposób w ostatnim czasie młodzież i dzieci witają nadchodzącą wiosnę. Jednak sposób w jaki uczyniły to dzieci z Czaszyna jest doprawdy niespotykany.

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny, 20 III 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie podjęli próbę przebiegnięcia pełnego dystansu biegu maratońskiego.

Bieg miał charakter sztafety w której udział wzięło kilkudziesięciu uczestników.

Organizatorem Biegu był Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Czaszynie, przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu i Ludowego Klubu Sportowego w Czaszynie.

Sponsorami upominków dla uczestników biegu był Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu i PGNiG SA Oddział w Sanoku.

Bieg zakończył się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym. Przy głośnym dopingu całej szkolnej społeczności, kilkudziesięciu uczniów klas I-VI pokonało 168 okrążeń po 250m. Ostatnie 195 metrów przebiegli wszyscy uczestnicy, a dystans 42 195m. został osiągnięty w czasie 2godz. 45min. i 3 sekund.

Nieprzypadkowo bieg określono jako „pierwszy”, gdyż uczniowie SP Czaszyn już zapowiedzieli, że postarają się jeszcze w tym roku szkolnym poprawić uzyskany wynik.

Młodym biegaczom wytrwale kibicowało grono pedagogiczne a nagrody-upominki ufundowane przez PGNiG Oddział w Sanoku wręczyła Dyrektor SP w Czaszynie, Pani Elżbieta Stefanowska.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka, szczere gratulacje i wyrazy uznania dla młodych biegaczy złożył wręczając okazały puchar pamiątkowy najmłodszym uczestnikom maratonu, Dyrektor MGOKiS w Zagórzu, Pan Edward Mąka.