Szkolne wieści

Dyktando w szkole podstawowej w Zahutyniu.

Korzystając z okazji apelu 8 marca zostały wręczone nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, którzy brali udział w „Dyktandzie (nie) tylko dla mistrzów”. Najlepiej spisała się uczennica klasy III  Hania Woźniczak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach przeprowadzanych w naszej szkole.

Konkurs „Orzeł Języka Angielskiego”

W listopadzie 18  uczniów klas I-III naszej szkoły wzięło udział w  Ogólnopolskim Konkursie ,,Orzeł Języka Angielskiego”. Każdy uczestnik rozwiązywał test składający się z 21 pytań o różnym stopniu zaawansowania. Najwięcej można było zdobyć 21 punktów. Największą ilość punktów uzyskała Maja Szczepek z kl. 1. Naszej uczennicy zabrakło tylko jednego punktu do wyróżnienia. Organizator konkursu jednak z tego tytułu dołączył nagrodę książkową za tak wysoki wynik.

Drugi najlepszy wynik w szkole należał do Natalii Chmielarczyk, uczennicy klasy 2, której zabrakło dwóch punktów do wyróżnienia. Jest to również duże osiągnięcie.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom uznania.

Dzień Samorządności

W dniu rozpoczynającej się wiosny uczniowie Gimnazjum w Tarnawie Dolnej zorganizowali Dzień Samorządności. Podczas trzech pierwszych lekcji podjęli wyzwanie wcielenia się w rolę nauczycieli, zastępując ich w prowadzeniu zajęć. Jak im ta rola wypadła mogli opowiedzieć podczas apelu, w którym Samorząd Uczniowski przygotował parę atrakcji.

   Odbył się szkolny quiz między reprezentantami klas w kategoriach wiedzy o wiośnie oraz o szkole. Turniej, jak i całość spotkania poprowadziły Oliwia Niemczyk i Sandra Gąsior. Uczniowie tak dobrze odpowiadali na pytania, że nie wyłonił się żaden zwycięzca i wszyscy musieli podzielić się słodkościami, które były główną nagrodą. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najoryginalniejszą marzannę klasową.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności

„Szkolny Nius”

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy III c w Szkole Podstawowej w Zagórzu postanowili redagować gazetkę klasową - „Szkolny Nius” – niecodziennik klasy III c. Pomysł został przyjęty przez wych. klasy – p.M.Hydzik z dużym zainteresowaniem i aprobatą.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do swoich dziennikarskich zadań, redagując kolejne numery gazetki. Gromadzą wiele ciekawych materiałów i zdjęć, opracowują bieżące tematy z życia klasy i szkoły, prezentują swoje osiągnięcia, informują o różnych akcjach i przedsięwzięciach, opisują swoją aktywną działalność w Szkolnym Kole Wolontariusza. Pamiętają również o rozrywce, umieszczając żarty, łamigłówki czy kolorowanki.

Do chwili obecnej ukazało się 6 numerów „Szkolnego Niusa”, w tym jeden okolicznościowy z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym oprócz życzeń dla nauczycieli umieszczono przeprowadzony przez uczniów wywiad z Panem Dyrektorem Szkoły - Tomaszem Rudy.

Przy realizacji kolejnych numerów gazetki uczniowie mogą liczyć na pomoc nie tylko p. wychowawczyni, ale także rodziców, bez których  trudno sobie wyobrazić jej wydawanie. Korzystając z okazji, bardzo im za wszystko dziękujemy!

„Józef Piłsudski… dotknij historii”

Sejm RP ustanowił rok 2017, rokiem sześciu Patronów. W uznaniu wielkich zasług dla Polski, w tym zacnym gronie znalazł się także marszałek Józef Piłsudski. Informacja ta stała się  inspiracją dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zagórzu do zaplanowania szeregu całorocznych działań w ramach projektu „Józef Piłsudski… dotknij historii”. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Pana Ernesta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz oraz będzie realizowany we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Zagórzu.

Koordynatorzy projektu zaplanowali konkursy, wiele ciekawych akcji, oraz spotkań do których gorąco zachęcają. Realizację projektu zainaugurowała akcja „Imieniny Marszałka”, w ramach której uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu zaprojektowali i wykonali okolicznościowe e-kartki, które pocztą elektroniczną przesłano do szkół w województwie podkarpackim, noszących imię Józefa Piłsudskiego. W Bibliotece Miejskiej odbyły się również spotkania-prelekcje przybliżające młodemu pokoleniu postać tego wybitnego przywódcy.

 

Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Zagórzu

Wolontariat uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Okres nauki w szkole jest pierwszym krokiem do kreowania postaw altruistycznych, dlatego we wrześniu 2016 w Szkole Podstawowej w Zagórzu powołano Szkolny Klub Wolontariusza, który zrzesza około 40 uczniów             i pracuje na podstawie  programu, opracowanego w oparciu o  potrzeby szkolne,  lokalne i ogólnopolskie.

Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji                                 i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Niosą oni bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym, jak i samym sobie. Wolontariusze naszego klubu są bardzo aktywni, wykazują się na wielu płaszczyznach, między innymi dbają o środowisko naturalne, włączają się do akcji ogólnopolskich i lokalnych. Kwestują, jeśli zaistnieje potrzeba. Uczestniczyliśmy w akcjach: Pomoc dla Adriana, Dzieło Nowego Tysiąclecia, Góra Grosza.  Dbamy o miejsca pamięci narodowej, porządkując mogiły                     i pomniki. Problem zwierząt nie jest nam obojętny - w październiku zbieraliśmy środki dla schronisk zwierząt w Sanoku i Lesku. Jesteśmy wrażliwi na samotność i biedę innych, dlatego zorganizowaliśmy akcję „Podziel się Sercem” i w okresie świąt Bożego Narodzenia odwiedziliśmy seniorów Domu Opieki Społecznej w Zagórzu oraz rezydentów Dziennego Ośrodka Terapii Zajęciowej w Zasławiu.

Nade wszystko angażujemy się na rzecz społeczności szkolnej, organizując pomoc koleżeńską oraz różne imprezy, by wszyscy uczniowie naszej szkoły czuli się potrzebni, szczęśliwi i bezpieczni. Opiekunami klubu są Panie Agata Marcinkowska, Mariola Hydzik, Zofia Cypcarz, Alina Milczanowska.

 

"Wiosna, wiosna....wiosna ach to ty..".

Na dzień 21 marca od wielu miesięcy czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dzień staje się dłuższy, cieplejszy i jaśniejszy dzięki słonecznym promieniom. Należało go zatem przywitać tak uroczyście, jak najbardziej oczekiwanego gościa. Z tej okazji samorząd szkolny SP w Porażu, prowadzony przez panią Iwonę Toczek, przygotował mnóstwo atrakcji. Od godzin porannych zespoły klasowe, pracowicie jak mrówki, szykowały stroje ekologiczne. Drapowały, sklejały, zszywały oraz pisały piękne konferansjerki, opisujące swoje dzieła. Następnie na sali gimnastycznej wzięliśmy udział w niecodziennym pokazie mody. Było kolorowo, kreatywnie i niezwykle żartobliwie. W ręce poszczególnych klas trafiły dyplomy i słodkie niespodzianki.

Wśród klas młodszych wyniki przedstawiały się następująco;
I msc - klasa "O"
II msc - klasa II
III msc klasy I i III

Starszaki i ich modowe zwycięstwa"
I msc - klasa VI
II msc - klasy IV i V

Czytaj więcej: "Wiosna, wiosna....wiosna ach to ty..".