Szkolne wieści

Konkurs „Zuch” z języka angielskiego

W marcu br. 17 uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wzięło udział w  Ogólnopolskim Konkursie ,,Zuch Języka Angielskiego”. Każdy uczestnik rozwiązywał test składający się z 21 pytań. Najwięcej można było zdobyć 200 punktów. Największą ilość punktów uzyskała Maja Szczepek z kl. 1. Nasza uczennica została Laureatką.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom uznania.

Festyn Zdrowia

9 czerwca Szkolne Koło Ekologiczne ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wzięło udział w Festynie Zdrowia, który został zorganizowany przez Gimnazjum w Zagórzu, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Fundacji BOŚ „ Czas na Zdrowie”. Wspólne gry i zabawy, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, degustacja zdrowej żywności i rozgrywki sportowe okazały się niebywałą atrakcją dla naszych dzieci. Wyjazd ten był nagrodą za całoroczną pracę w ramach koła ekologicznego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wycieczka do Krakowa

8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej z Zahutynia wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwsze kroki skierowali na Wawel i zobaczyli: dziedziniec zamkowy, Basztę Sandomierską, kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, gdzie spoczywa prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią oraz marszałek Józef Piłsudski. Dużym przeżyciem było wyjście na wieżę i dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Niezwykłą atrakcją okazała się trasa turystyczna Smocza Jama i rzeźba Smoka Wawelskiego, który zionął ogniem. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem podziwiali orszaki Szkół Jadwiżańskich maszerujące do Katedry Wawelskiej. Wycieczkowicze spacerowali Bulwarami Wiślanymi, które są obecnie popularnym miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym dla krakowian i turystów. Po zjedzeniu obiadu idąc Traktem Królewskim dzieci przyglądały się zabytkowej architekturze, ruchowi miejskiemu, barwnym dorożkom. Na Rynku Głównym zlokalizowały Kościół Mariacki, pomnik wieszcza Adama Mickiewicza, oraz Sukiennice. Frajdą był spacer przez Sukiennice, w których oglądano wyroby rękodzielników. Na zakończenie wybraliśmy się do ZOO. Ogród zoologiczny w Krakowie posiada obecnie około 260 gatunków zwierząt. Położony jest na terenie Lasu Wolskiego i dlatego spacer po ZOO był doskonała lekcją przyrody, wytchnieniem i rozrywką. Pełni wrażeń, wieczorem wróciliśmy do domu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Kolorowy Sanok

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wzięli udział w XVI Edycji Konkursu Plastycznego „ Kolorowy Sanok”. Miło nam poinformować, że uczeń klasy I Wiktor Fabian otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

Prace na konkurs wykonali również:

- z klasy I      Maja Szczepek,

- z klasy II     Natalia Chmielarczyk, Sandra Demkowska, Julia Latusek,

- z klasy III    Karolina Stabryła, Hanna Woźniczak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Jakub Bańczak ze złotym medalem

150 lecie "Sokoła". Wielkie święto i rozdanie nagród w patriotycznym konkursie recytatorskim, który odbył się w maju. Uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Porażu, Jakub Bańczak, przygotowany przez panią Joannę Pisula, wierszem „Orlątko” Artura Oppmana zajął I miejsce.  Kuba otrzymał złoty medal, dyplom, nagrodę pieniężną i miał zaszczyt mówić swój zwycięski tekst przed bardzo dostojnym gronem.  Wielkie gratulacje.

Ekstemalnie, surwiwalowo na I Rajdzie Rodzinnym

6 czerwca 23-osobowa brygada ze Szkoły Podstawowej  w Porażu wyruszyła na pieszy rajd, zorganizowany przez pana Marka Drwięgę i panią Joannę Pisula. Grupa była niecodzienna, bo złożona z uczniów i ich rodziców. Wespół zespół wędrowali dorośli i ich pociechy. Trasa obejmowała Jabłonki- Łopiennik-Berdo-Jabłonki. To znaczy miała tak wyglądać, ponieważ w trakcie jej trwania coś pomieszało nam szyki. Była to pogoda, kapryśna w górach jak kobieta. Wszystko zaczęło się niewinnie. Dużo słońca, spokojny rytm marszu i nagle… Cóż. Wielka burza. Błyskawice i grzmoty, ściana deszczu, my mokrzy, głodni i pędzący po błocie niczym rącze konie. Oby tylko uciec w spokojne miejsce. Burza tak jak szybko przyszła, tak szybko odeszła. Po wyjściu z lasu zobaczyliśmy znowu słońce. Nie ma co. Był to naprawdę chrzest bojowy. Długo będziemy wspominać ten Pierwszy rodzinny rajd. A teraz już planujemy drugi. Nie ma innej opcji. Musi się odbyć.

Emilka Krawczyk z SP Poraż Gminnym Mistrzem Ortografii

31 maja w SP w Tarnawie Dolnej miały miejsce ortograficzne potyczki o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Wzięła w nim udział nasza reprezentacja; Aleksandra Kruczek z klasy III, podopieczna pani  Danuty Marczak oraz  Daniel Torba z klasy VI i Emilia Krawczyk piątoklasistka. Uczestnicy ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy zmagali się z najeżonym trudnościami dyktandem. A wygrała? Nasza Emilka. W jej ręce trafiło wymarzone pióro laureata. Opiekunka pani Joanna Pisula nie kryła dumy ze swojej podopiecznej.
Brawo.