Szkolne wieści

Sukcesy SP w Porażu na "Sukcesiku"

11 czerwca br. na scenie plenerowej przy MGOKiS w Zagórzu odbył się XXI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2017". Reprezentanci SP w Porażu zaszaleli, zdobyli wysokie lokaty, udowadniając, że wszystko robią śpiewająco. Nikola Bryndza wywalczyła I miejsce, tuż za nią uplasowała się jej klasowa koleżanka, Sara Brukwicka. Obie dziewczynki przygotowała niezłomna pani Danuta Marczak. W drugiej grupie wiekowej wystąpił Daniel Torba wraz ze swoją ukochaną gitarą. Piosenką "Bieszczadzkie anioły" zasłużył na III miejsce. Uczeń jest głównym filarem szkolnego zespołu instrumentalno - wokalnego prowadzonego przez pana Mariusza Skibę. Są więc powody do dumy. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i wielkie pluszaki z rąk Pana Burmistrza Ernesta Nowaka.

Gratulujemy!

Uczniowie SP w Zagórzu zaproszeni do Warszawy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu znaleźli się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wolontariusz Roku” i zostali zaproszeni do udziału w gali finałowej Konkursu, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Poniżej wiadomość, którą otrzymała szkoła:

"Z wielką radością pragnę poinformować, że zgłoszeni przez Państwa wolontariusze znaleźli się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wolontariusz Roku” organizowanego przez Minister Edukacji Narodowej. Państwa uczniowie zostali wybrani spośród 400 zgłoszeń z całej Polski. Gratulujemy! Serdecznie zapraszam w imieniu MEN Państwa do udziału w gali finałowej Konkursu, na Zamku Królewskim w Warszawie. Jednocześnie uprzejmie informuję, że poinformowaliśmy Państwa Kuratora Oświaty, że jesteście finalistami Konkursu". Opiekunami grupy są Panie Mariola Hydzik i Agata Marcinkowska

Z poważaniem Łukasz Trawiński

Serdecznie gratulujemy!

Czerwiec - czas na wyjazdy

Wycieczka do Leśnego Zoo w Lisznej  dnia 8 czerwca była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Zahutyniu

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat leśnych zwierząt, zamieszkujących mini zoo, kształtowanie świadomości przyrodniczej, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. fretki,  strusie emu, daniele, osły, kozy, nutrie, muflony, jelenie, świnki morskie, jeżozwierze, szopy pracze, jenoty, skunksy oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.

Po intensywnym zwiedzaniu dzieci miały chwilę relaksu spędzoną w  pobliskim gospodarstwie agroturystycznym „Dydasiówka”, gdzie smakowała pieczona kiełbaska i można było się pobawić  na placu zabaw. Wracając nie sposób było nie wstąpić do Słodkiego Domku na lody. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich domów.

"Kto śpiewa dwa razy się modli"

Dnia 9 czerwca 2017 r. na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu odbyły się eliminacje XV Dziecięcego Festiwalu Piosenki Religijnej Powiatu Sanockiego- "Kto śpiewa dwa razy się modli". Z radością informujemy, że wśród nominowanych do Finału w Sanoku jest zespół „Dzwoneczki” ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. W skład zespołu weszły: Ewa Barzycka i Oliwia Rutkowska, uczennice z klasy II oraz dzieci przedszkolne: Milena Fal, Patrycja Nowak, Zuzia Pietruszka, Paulina Krzysik,, Paweł Premik oraz Kacper Ciupa. Dzieci brawurowo wykonały dwa utwory : „Granie i śpiewanie” oraz  „Pan Jezus mamę miał”.

Opiekę nad całością sprawowała p. Dorota Filipowicz. Gratulujemy i ŻYCZYMY SUKCESU podczas Finału.

Dzień Dziecka w Nadleśnictwie Lesko

Uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu skorzystali z zaproszenia Nadleśnictwa Lesko i wybrali się do Szkółki Leśnej Kostryń. Las przywitał nas piękną, soczystą zielenią, świeżym powietrzem oraz wzorowo prowadzoną szkółką drzewek. Pan leśniczy ciekawie opowiadając zabrał nas w głąb lasu. Dzieci mogły zobaczyć tropy zwierząt a także charakterystyczną roślinność leśną. Słuchanie o przyrodzie i jej tajemnicach spowodowało lawinę pytań ze strony dzieci, na które cierpliwie odpowiadał pan leśniczy. W dobrych humorach odpoczywały przy ognisku, piekąc kiełbaski i chleb. Po posiłku uczniowie z okazji swego święta zostali obdarowani upominkami. Ze swojej strony wręczyli pamiątkowe laurki i wyrazili swoje podziękowanie. Do szkoły przywieźliśmy sadzonki drzew, które jeżeli się przyjmą, staną się ozdobą otoczenia szkoły i będą przypominały o naszej przygodzie. Te miłe chwile dzieci mogły przeżyć dzięki jednej z mam - pani Anecie Szczepek, która nawiązała współpracę z Nadleśnictwem w Lesku. Dziękujemy również panu Józefowi Kosibie za życzliwość, gościnność oraz transport uczniów do szkółki.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Nadleśnictwie Lesko

Młodzi Ekolodzy z Zagórza laureatami Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”

W dniach 26-28 maja w Sanoku odbył się XX Zlot Harcerzy - Ekologów podsumowujący trwającą od września 2016 r. XXVIII edycję Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Florek". Ta edycja była wyjątkowa – zgłosiło się aż 50 środowisk, a wszystkie zadania zrealizowało 29 gromad, drużyn i kół ekologicznych. Zlot Harcerzy i Ekologów był uwieńczeniem pracy zrealizowanej w pięciu zadaniach, z których w określonym terminie uczestnicy  przesyłali  meldunki w formie elektronicznej do "centrum akcji" w Sanoku. Zadania te to: wycieczka do lasu, pomysł na wykorzystanie papieru makulaturowego, spotkanie z leśnikami i np. obchód z nimi lasu, zasadzenie "Florkowego lasu", przygotowanie fotorelacji o "gościnnym drzewie", dającym życie innym organizmom.

O rozmachu akcji świadczy wykaz tegorocznych uczestników i finalistów. W kategorii Zuchy wygrały "Promyczki" z Lipin, wśród harcerzy młodszych - 1 Pilzneńska DH "Zielona Jedynka".  W kategorii  harcerzy starszych  i ekologów  tytuł laureata zdobyły DH "Czarne Orły" z Parkosza i Młodzi Zagórscy Ekolodzy

Drużyna Gimnazjum w ZagórzuMłodzi Zagórscy Ekolodzy, z opiekunem p. Krystyną  Witowicz otrzymała również I miejsce w Konkursie na najlepszą prezentację zadań podczas Zlotu – Wystawę zadań. Ponadto ekolodzy zdobyli wszystkie sześć punktowanych miejsc w Konkursie Wiedzy Ekologicznej „Znaczenie Drzew”. Dyplomy Laureatów Konkursu zdobyli: Julia Kucharska, Julita Kozubek, Martyna Czech, Szymon Marszałek, Sara Jaworska i Michał Niesytto.

Czytaj więcej: Młodzi Ekolodzy z Zagórza laureatami Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”

Dzień Dziecka u przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Z okazji Dnia Dziecka, dzieci z oddziału przedszkolnego, zostały zaproszone na wizytę do strażnicy OSP w naszej miejscowości, gdzie czekali na nich strażacy. W strażnicy na powitanie,  przedszkolaki zaśpiewały dla zgromadzonych piosenkę. Podczas tej wizyty, maluchy dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane podczas różnego rodzaju akcji, na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni opowieściami, ale jeszcze bardziej możliwością fizycznego poznania, obejrzenia sprzętu i wozu. Przez chwilę dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm lub wsiadając do wozu strażackiego, ale najwięcej radości sprawiło dzieciom lanie wody do celu.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka u przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Zahutyniu