Szkolne wieści

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." Regionalizm w SP Poraż.

Szanujemy tradycję, pielęgnujemy obyczaje, dlatego klasowe spotkania przedświąteczne, przy wspólnym stole, nie są rzadkością. Stanowią one doskonały moment do rozmów o polskości i obyczajowości. Takie przygotowania do celebrowania świątecznych chwil, pozwalają lepiej poznać i zapamiętać to, co bliskie korzeniom. Pozostają na długo w pamięci dzięki emocjom, zapachom, smakom i współdziałaniu. Śniadania wielkanocne jednoczą uczniów, rodziców i wychowawców. Przy tradycyjnie nakrytym stole dużo mówiono o Wielkim Tygodniu i wierzeniach naszych dziadków.

Czytaj więcej: "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." Regionalizm w SP Poraż.

Teatromani z SP Poraż

IX konkurs "Kurtyna Wyobraźni" Lesko 2017 za nami. W tym roku uczniowie walczyli ze słownictwem teatralnym oraz znajomością "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Dogłębnie analizowali ten trudny utwór, czytając, omawiając, szukając odpowiedzi na ukryte w nim pytania filozoficzne i zawiłości baśniowe. I ta ciężka praca zaowocowała pięknymi wynikami. Dwa wyróżnienia trafiły w ręce Dawida Tomczewskiego  i Aleksandry Kruczek , IV miejsce, a właściwie trzeci wynik, tylko czas okazał się nieprzyjacielem, trafił do Martyny Bil. Wielkim zwycięzcą okazał się Daniel Torba, zajmując I miejsce, statuetkę, torbę na laptopa i różne gadżety od sponsorów. Ich opiekunka pani Joanna Pisula nie kryła zadowolenia ze swoich zdolnych uczniów, dla których teatr jest wielką pasją.

Julia i Jakub Laureatami Powiatowego Konkursu Wiedzy Biologiczno–Chemicznej „BIOCHEMIK”

31.03.17 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie III Edycji Konkursu Biologiczno-Chemicznego „BIOCHEMIK”.

W etapie  finałowym Konkursu Gimnazjum w Zagórzu reprezentowali podopieczni P. Krystyny Witowicz: Julia Kucharska, Jakub Pelechowicz, Szymon Marszałek,  Łukasz Burger i Klaudia Mazur.  Aż dwójka z nich - Julia i Jakub,  zostało laureatami  tegorocznej edycji Konkursu przebiegającego pod hasłem  „Gazy wokół nas”.

Łącznie, w biologiczno-chemicznych zmaganiach  uczestniczyło 56 uczniów z Gimnazjum Nr 1, 2, 3, 4 w Sanoku, Zagórzu, Dobrej, Besku, Zarszynie, Rzepedzi, Niebieszczanach i Wróbliku Szlacheckim, z terenu powiatu sanockiego i ościennych. 

Po wykonaniu konkursowych zadań  biologiczno-chemicznych gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia II LO "od środka".

Składamy serdeczne gratulacje naszym zdolnym, młodym biochemikom oraz ich opiekunowi - p. K.Witowicz

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

30 marca w Nowej Sarzynie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Chemicznego, do którego zakwalifikowała się czwórka gimnazjalistów z Zagórza: Łukasz Burger, Julia Kucharska, Szymon Marszałek i Jakub Pelechowicz.
Do zmagań o finałowe laury stanęło 67 najlepszych chemików z województwa podkarpackiego, którzy mieli za zadanie  rozwiązać bardzo trudny test złożony z zadań zamkniętych, jak i otwartych (teoretycznych, praktycznych i obliczeniowych). Tym bardziej dumni jesteśmy z Łukasza, który zdobył wyróżnienie plasując się na VIII miejscu  w ścisłej czołówce laureatów i finalistów PKCH. Również pozostali nasi gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie zarówno ze stresem, jak i zadaniami i uzyskali bardzo dobre wyniki.

Czytaj więcej: Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Biegi przełajowe

       29 marca na sanockich Błoniach podczas biegów przełajowych Karolina Kowalik z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej odniosła zwycięstwo i została mistrzynią powiatu sanockiego.
Były to zawody zarówno indywidualne jak i drużynowe. Jako drużyna nie awansowaliśmy do etapu rejonowego ale indywidualnie awans w pięknym stylu uzyskała Karolina Kowalik. Należy pochwalić Piotra Mackiewicza który uplasował się na 5 pozycji a rywalizował z chłopcami dwa lata starszymi co dobrze wróży na przyszłość. Drużynę żeńską reprezentowały Aleksandra Hałasowska, Maria Czepiel, wspomniana już Karolina Kowalik i Aneta Mołczan. Należy również mocno pochwalić Anetę, która była w czołówce na 5 miejscu. Skład męski: Adrian Kopylec, Miłosz Stach, Kacper Armata, Krzysztof Bochnak, Mariusz Tkacz oraz Piotr Mackiewicz.
Wszystkim podopiecznym gratulujemy sportowej postawy i życzymy sukcesów - Katedra Wychowania fizycznego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej.

Sukcesy w Stypendiadzie

Młodzież z Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zagórzu po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Stypendiada 2017”. 
Liczba uczniów była imponująca – 51. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: konkurs czytelniczy (znajomość „Opowieści wigilijnej” i „Zemsty”), wiedza ortograficzna oraz konkurs literacki (rozprawka o tym, czy warto podróżować). W kategorii „konkurs literacki” 1. m. ex aequo w kraju zdobyła Julia Kucharska, wyróżnienia i tytuł finalisty otrzymały Julia Krzywda i Aleksandra Krzysik (wszystkie uczennice to klasa III c).
W konkursie ortograficznym tytuł finalisty przypadł w udziale Justynie Orłowskiej (kl. I b).
Każdy z nas cieszy się niezmiernie z wyników swoich wychowanków i życzy im kolejnych sukcesów w bliskiej i dalszej przyszłości.

Zwierzaki cudaki

Dnia 24 marca w Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek” w Sanoku zostały wręczone nagrody w konkursie „Zwierzaki cudaki”. Miło nam, że ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu zostały docenione prace: Emilki Nowak (kl. 2), Zosi Hołubowskiej (kl. 3) oraz Karoliny Stabryły (kl.3). Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom sukcesu. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.