Szkolne wieści

Wizyta w PSM im. Wandy Kossakowej w Sanoku

We wtorek 23 maja 2017r dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Zahutyniu wybrały się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku na „Poranek Muzyczny”. Tam czekała na nas moc atrakcji. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć instrumenty muzyczne, ale również poznać ich brzmienie, a to doświadczenie jest bezcenne i sprawiło naszym milusińskim wiele frajdy. Wesołe zabawy muzyczne i przemiła atmosfera na długo zostaną w naszej pamięci. Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków są przyszli adepci sztuki muzycznej? Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły oraz gronu pedagogicznemu za możliwość odwiedzenia ich placówki oraz poświęcony nam czas.

Mistrz Ortografii

Hanna Woźniczak, uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, zdobyła tytuł Mistrza Ortografii Gminy Zagórz. XV konkurs odbył się tradycyjnie w SP w Tarnawie Dolnej, a patronat nad nim objął Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz. Hania otrzymała z rąk pani dyrektor szkoły Joanny Rudy oraz pani dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Ewy Get  pamiątkowy puchar i wieczne pióro ufundowane przez Pana Burmistrza Ernesta Nowaka oraz inne nagrody. Naszą szkołę reprezentowała też Zuzanna Nowak, uczennica klasy 3. Zuzia uplasowała się na bardzo wysokim, czwartym miejscu, również otrzymała dyplom i nagrodę za udział w konkursie. Uczennice przygotowała do konkursu wychowawczyni mgr Anna Stawarz. Składamy serdeczne gratulacje dziewczynkom oraz rodzicom, jest to nagroda za trud i pracę  włożoną w przygotowanie do konkursu.

Materiał nadesłany

Festyn Zdrowia w Tarnawie Dolnej

Już po raz piąty 1 czerwca 2017 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej odbył się Festyn Zdrowia. Jak co roku zmobilizował i tym razem całą społeczność naszej szkoły, a także wiele grup ze środowiska lokalnego, które wspólnie postanowiły realizować ważny cel. Jest nim dążenie do wychowania zdrowego społeczeństwa, które zdrowo się odżywia, prowadzi aktywny tryb życia, dba o bezpieczeństwo swoje i innych, chroni środowisko naturalne.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście. W tym roku zaszczycili nas: Pani Ewa Baranowska – Dyrektor SPZPOZ w Zagórzu, Pani Ewa Get – Dyrektor ZOS w Zagórzu,  Panie Pielęgniarki SPZPOZ w Zagórzu: Pani Dorota Ziarko i Pani Agnieszka Abram, Pani Teresa Bury – Starsza Pielęgniarka Oddziału Epidemiologii i Pani Krystyna Bętkowska – Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sanoku, Pani Joanna Rudy – Dyrektor SP w Tarnawie Dolnej, grupa strzelecka Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku.

Czytaj więcej: Festyn Zdrowia w Tarnawie Dolnej

„Kochamy Was Rodzice”

26 maja obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt w naszej kulturze - Dzień Matki. Polacy po raz pierwszy świętowali ten dzień w Krakowie w 1914 roku. Od tego czasu corocznie, składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami. Dzień Ojca pierwsi obchodzili obywatele Stanów Zjednoczonych 19 czerwca 1910 roku, natomiast Polacy obchodzą  je od 1965 roku 23 czerwca.  Z okazji tych świąt  27 maja 2017 r. w Domu Ludowym w Zahutyniu  odbyła się uroczystość „Kochamy Was Rodzice” . Gdy nadeszła godzina 1600 na sali zgromadzili się zaproszeni rodzice, społeczność szkolna oraz goście: Burmistrz Miasta  i Gminy  Zagórz  - Pan Ernest Nowak, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół – Pani Ewa Get, Radny miejscowości Zahutyń  – Pan Edward Wojnar, Prezes OSP –druh Edward Fal, o. Czesław Pantoł OMI. Cała społeczność szkolna przygotowała specjalny program artystyczny – uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego śpiewali, tańczyli, recytowali, odgrywali scenki, składali piękne życzenia swoim rodzicom, którzy oglądali te występy z uśmiechem, ale i czasem z łezką wzruszenia. Na koniec dzieci zaśpiewały rodzicom „Sto lat” i wręczyły  własnoręcznie przygotowane prezenty.  Pani Dyrektor mgr Wanda Izdebska złożyła życzenia wszystkim zgromadzonym rodzicom i podziękowała za przygotowanie uroczystości. Potem nastąpiła wspaniała zabawa.  

Czytaj więcej: „Kochamy Was Rodzice”

Wielkie dziecięce Święto Szkoły w Porażu.

1 czerwca w Dniu Dziecka nasza szkoła ma swoje święto. Spotykamy się wszyscy w kościele, a następnie na sali gimnastycznej, aby przybliżyć i przypomnieć postać Janusza Korczaka - Człowieka, dla którego najważniejsze było dziecko. Takie uroczystości stają się pretekstem do namalowania jego działalności, w której rozwijanie pasji i zainteresowań było podstawowym elementem. Nasi goście na czele z ; z-ca przewodniczącego rady miejskiej panem Krzysztofem Bryndzą, dyrektorem ZOS panią Ewą Get, rodzice, uczniowie i nauczyciele mieli okazję podziwiać występy trzech zespołów. Jako pierwsi prezentowali się najmłodsi, czyli zerówkowicze, przygotowani w pocie czoła przez panią Agnieszkę Burczyk. Popłynęły słowa życzeń skierowane do wszystkich rodziców, następnie ponad dwudziestoosobowa grupa wykonała brawurowy taniec do muzyki z filmu "Va bank". Ubrani w galowe stroje, z czarnymi kapeluszami, przejęci i uroczy mali uczniowie, zachwycili publiczność. Wielu łez wzruszenia dostarczyła nasza absolwentka Klaudia Solon, piosenką "Cudownych rodziców mam". Wreszcie nadszedł czas na pokazowy spektakl grupy teatralnej pani Joanna Pisula pt. "Z dzieckiem w dobrą stronę. Uczniowie z klas od II do VI zaserwowali smakowity i przede wszystkim wzruszający spacer po wojennej Warszawie.

Czytaj więcej: Wielkie dziecięce Święto Szkoły w Porażu.

Julia i Ola zdobyły kolejne podium konkursu biologicznego

W dniu 23 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 4 w Sanoku odbył się finałowy etap konkursu „Znam swoje ciało”, który w tym roku objęty był patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Do udziału w etapie finałowym zakwalifikowało się 48 uczestników z 12 gimnazjów z powiatów: leskiego, bieszczadzkiego i sanockiego. Zostali oni wyłonieni spośród 172 uczestników etapu szkolnego. W bieżącym roku szkolnym na finalistów czekały 3 różnorodne zadania. W pierwszym z nich musieli się zmagać z tradycyjnym testem wiedzy, w którym można było zdobyć 83 punkty. W II części konkursu uczniowie rozwiązywali komputerowy, interaktywny test dotyczący budowy obręczy barkowej i klatki piersiowej – mogli w nim uzyskać 13 pkt. Etap III sprawdzał praktyczne umiejętności posługiwania się mikroskopem oraz wymagał wiedzy o szczegółach budowy i funkcjonowania narządu, który „ukryty” był w wylosowanym przez zawodnika preparacie. W tej części uczestnicy mogli zdobyć kolejnych 7 pkt. Komisja oceniająca poszczególne etapy zmagań po podliczeniu punktów wyłoniła  3 laureatów – „Mistrzów wiedzy o swoim ciele”. Ten zaszczytny tytuł zdobyły aż dwie uczennice Gimnazjum w Zagórzu:

  1. Julia Kucharska - Laureatka I miejsca (98 pkt.)
  2. Aleksandra Warcholak Laureatka II miejsca (97 pkt.)
  3. Kozak Szymon – 90,5 pkt. – Gimnazjum nr 3 w Sanoku

Pozostałe uczennice reprezentujące nasze Gimnazjum zaprezentowały się również bardzo dobrze zajmując wysokie lokaty:
           

             Julia Krzywda  - VI m (85 pkt.) i   Edyta Jaworska VIII m. (82 pkt.)

GRATULUJEMY :

p. Krystynie Witowicz, która  przygotowywała uczennice do konkursu i oczywiście naszym koleżankom: Julii, Oli, Julii i Edycie – wiedzy, umiejętności i kolejnego sukcesu.

 

Bieszczadok

XVII Konkurs  „Bieszczadok” odbył się 17 maja. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Do konkursu zgłoszono  51 piosenek w 8 kategoriach. Konkurs patronatem honorowym objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Uczennice Szkoły Podstawowej w Zahutyniu zostały docenione za swoje występy. Karolina Stabryła zajęła II miejsce, natomiast Ewa Barzycka otrzymała wyróżnienie. Szkołę reprezentowała również Oliwia Juszczak. Uczennice przygotowały panie: Beata Iwanowska i Anna Stawarz.

 Gratulujemy sukcesów.