Szkolne wieści

Dzień Edukacji Narodowej 2017

 „Pełnia życie jest wtedy, gdy ma się przekonanie, że robi się coś ważnego, potrzebnego, to, co przynosi pożytek ludziom i społeczeństwu”

 W dniu 16 października 2017 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Społeczność Szkoły Podstawowej w Łukowem swoją obecnością zaszczycili emerytowani pracownicy szkoły  -  p. Janina Pałasz, p. Anna Domalik, p. Urszula Tokarz oraz  p. Stanisław Zarzyczny. Zgromadzona publiczność obejrzała  przygotowane przez Samorząd Uczniowski, pod bacznym okiem p. Magdaleny Stusik, przedstawienie. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność i podziękowanie za trud nauczania i wychowania słowem i śpiewem, recytując piękne wiersze i śpiewając wesołe piosenki. Zaprezentowali tez kilka zabawnych scenek z życia nauczyciela.

Następnie Pani Dyrektor w swoim przemówieniu złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia, za zaangażowanie w pracy i działania na rzecz rozwoju szkoły, za wszystkie poprawiane sprawdziany i klasówki, nieprzespane noce, wiarę w uczniów, za ogrom pracy na rzecz młodego człowieka. Słowa  podziękowania skierowała również do pracowników obsługi i administracji za sumienne wykonywanie swoich obowiązków, kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły oraz za podejmowanie działań podnoszących prestiż szkoły. Na zakończenie życzyła wszystkim satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą, dumy z sukcesów wychowanków oraz twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań, a także zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Święto Drzewa w SP Łukowe

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej: ogólnopolskiej i międzynarodowej, w Polsce realizowanym od 2003 roku. Jego inauguracją jest sadzenie drzew 10 października każdego roku.  Celem programu jest zainspirowanie uczestników do podejmowania działań proekologicznych dotyczących sadzenia, znaczenia i ochrony drzew. Święto Drzewa to nie tylko akcja sadzenia drzew, to wiele różnorodnych działań, przygotowanych i prowadzonych przez wiele dni, a nawet miesięcy.

W Szkole Podstawowej w Łukowem tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Na leśnej polanie”.  W ramach realizowanego projektu przyrodniczego uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, konkursach i wycieczkach. Poznali sposoby ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej oraz znaczenia środowiska przyrodniczego dla człowieka. Podsumowaniem wszystkich działań był uroczysty apel, który odbył się 10 października 2017r. W szkole gościliśmy Pana Marka Krajnika z Nadleśnictwa Lesko oraz  Panią Ewelinę Morawę – Przewodniczącą Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Święto Drzewa w SP Łukowe

Wycieczka do Zagórza

Dnia 16 października uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wybrali się na jesienną wycieczkę do Zagórza. Celem wyprawy była plenerowa Droga Krzyżowa, ruiny klasztoru i obserwacje przyrodnicze. Piękna pogoda pozwoliła nam w pełnej jesiennej krasie delektować się otaczającą nas przyrodą, rozważać stacje Drogi Krzyżowej, przypomnieć sobie Dekalog i spojrzeć na sylwetkę wielkiego Polaka Jana Pawła II wędrującego po bieszczadzkich szlakach. Cała wyprawa to była jedna wielka lekcja religii, przyrody, plastyki, historii. Dzieci miały możliwość podziwiania panoramy Zagórza z wieży widokowej oraz zjedzenia śniadania w plenerze. Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni nowych doznań wróciliśmy do szkoły. Zachwycone dzieci stwierdziły, że teraz już wiedzą gdzie zaprosić rodziców na wspólny spacer.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zagórza

Dzień Nauczyciela

13 października w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości serdecznie powitała pani dyrektor Wanda Izdebska. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Ojciec Czesław Pantoł, prezes OSP w Zahutyniu pan Edward Fal, emerytowane nauczycielki, panie- Wanda Czapla, Helena Fal, Bronisława Żuchowska, Bożena Banasiewicz, Teresa Bazylak oraz panie z Rady Rodziców- przewodnicząca Aneta Szczepek, Edyta Nowak, Marzena Tyski i Ewelina Strzęciwilk. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III przygotowali piękny program artystyczny podkreślający trud nauczycieli włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Członkowie koła teatralnego „ Psotka” przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły. Pani dyrektor wręczyła przyznane nagrody a Rada Rodziców uhonorowała wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły upominkami i kwiatami złożonymi na ręce pani dyrektor. Z życzeniami, upominkiem i kwiatami wystąpił pan Edward Fal. Mały Samorząd Uczniowski wręczył zaproszonym gościom róże dziękując za przybycie a paniom nauczycielkom złożył serdeczne życzenia. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu miłych chwil i wzruszeń. Mali artyści otrzymali gromkie brawa i słodycze od zaproszonych gości. Podczas wspólnego poczęstunku przy kawie i ciasteczku wspominano szkołę z dawnych lat i rozmawiano o dzisiejszych czasach. Dzięki staraniom pani Anety Szczepek otrzymaliśmy owoce i słodycze, za które serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Dzień Nauczyciela

Akcja „ Uczymy ratować”

16 października przypada „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. W tym dniu uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami: Beatą Iwanowska, Anną Stawarz i Anną Jankojć  włączyli się do akcji na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Całe wydarzenie miało na celu propagowanie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci była to kolejna lekcja nauki „Ratowania życia”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Teatr SDK Sanok

12 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu i przedszkolaki  miały możliwość obejrzenia inscenizacji opartej na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu „ Krainy lodu”. Muzyczna opowieść, barwna scenografia i wspaniała gra aktorska wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. „ Opowieści z lodowej krainy” to wzruszające i zabawne widowisko, które- pomimo zimowej scenerii- wlało w serca młodych odbiorców dużo ciepła i radości. Musical okazał się doskonałą formą spędzenia wolnego czasu i wzbogacił doznania artystyczne naszych dzieci.

Ojciec święty Jan Paweł II. Kolejny wzruszający Dzień Papieski w naszej szkole.

Uczniowie klasy VII SP w Porażu, przygotowani przez księdza proboszcza, pięknie nam dziś przybliżyli postać tego wielkiego Polaka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w improwizowanej lekcji, podczas której padało mnóstwo pytań i odpowiedzi, dotyczących 25-letniego pontyfikatu. Tłem spotkania był film, przedstawiający Jana Pawła II. Na zakończenie wszyscy uczniowie głośno odśpiewali "Barkę", aż w każdym oku zakręciła się łezka wzruszenia.