Szkolne wieści

Maluchy malują

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły  wzięły udział w 16 edycji  konkursu  plastycznego „Maluchy Malują”, organizowanym przez ODK w Sanoku  Gagatek. Hasłem  tegorocznego konkursu było „Magiczne miejsce”. Dzięki uczestnictwu w konkursie dzieci  mogły zaprezentować swoje zdolności plastyczne a także rozwinąć wyobraźnię. Napłynęło 428 prac  ze  szkół i przedszkoli okolicznych powiatów.

W konkursie wzięło udział 3 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz 2 uczniów klasy I.

Z dużą satysfakcją informujemy, że wśród nagrodzonych 40  prac  znajdują  się  prace naszych wychowanków; Nikoli Bednarczyk i Pauliny Krzysik z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiosna

Tradycyjnie już 21 marca uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu powitali wiosnę. Najpierw na sali gimnastycznej były inscenizacje, wiersze i piosenki dla pani Wiosny. Następnie wszyscy wyruszyliśmy z Marzanną na spacer. Dopisała nam prawdziwie wiosenna aura, dzieci szukały zwiastunów wiosny. Na zakończenie symbol złej zimy- Marzanna została schowana aby, już tylko wiosna była dokoła nas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej: Wiosna

Resuscytacja

13 marca w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym p. Marcinem Woźniczakiem. Dzieci przypomniały sobie zasady ratowania życia, zadawały pytania dotyczące specyfiki pracy. Następnie uczniowie indywidualnie ćwiczyli resuscytację na fantomach. Bardzo serdecznie dziękujemy panu ratownikowi za spotkanie i wspólną naukę.

Dyktando w szkole podstawowej w Zahutyniu.

Korzystając z okazji apelu 8 marca zostały wręczone nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, którzy brali udział w „Dyktandzie (nie) tylko dla mistrzów”. Najlepiej spisała się uczennica klasy III  Hania Woźniczak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach przeprowadzanych w naszej szkole.

Konkurs „Orzeł Języka Angielskiego”

W listopadzie 18  uczniów klas I-III naszej szkoły wzięło udział w  Ogólnopolskim Konkursie ,,Orzeł Języka Angielskiego”. Każdy uczestnik rozwiązywał test składający się z 21 pytań o różnym stopniu zaawansowania. Najwięcej można było zdobyć 21 punktów. Największą ilość punktów uzyskała Maja Szczepek z kl. 1. Naszej uczennicy zabrakło tylko jednego punktu do wyróżnienia. Organizator konkursu jednak z tego tytułu dołączył nagrodę książkową za tak wysoki wynik.

Drugi najlepszy wynik w szkole należał do Natalii Chmielarczyk, uczennicy klasy 2, której zabrakło dwóch punktów do wyróżnienia. Jest to również duże osiągnięcie.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom uznania.

Dzień Samorządności

W dniu rozpoczynającej się wiosny uczniowie Gimnazjum w Tarnawie Dolnej zorganizowali Dzień Samorządności. Podczas trzech pierwszych lekcji podjęli wyzwanie wcielenia się w rolę nauczycieli, zastępując ich w prowadzeniu zajęć. Jak im ta rola wypadła mogli opowiedzieć podczas apelu, w którym Samorząd Uczniowski przygotował parę atrakcji.

   Odbył się szkolny quiz między reprezentantami klas w kategoriach wiedzy o wiośnie oraz o szkole. Turniej, jak i całość spotkania poprowadziły Oliwia Niemczyk i Sandra Gąsior. Uczniowie tak dobrze odpowiadali na pytania, że nie wyłonił się żaden zwycięzca i wszyscy musieli podzielić się słodkościami, które były główną nagrodą. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najoryginalniejszą marzannę klasową.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności

„Szkolny Nius”

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy III c w Szkole Podstawowej w Zagórzu postanowili redagować gazetkę klasową - „Szkolny Nius” – niecodziennik klasy III c. Pomysł został przyjęty przez wych. klasy – p.M.Hydzik z dużym zainteresowaniem i aprobatą.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do swoich dziennikarskich zadań, redagując kolejne numery gazetki. Gromadzą wiele ciekawych materiałów i zdjęć, opracowują bieżące tematy z życia klasy i szkoły, prezentują swoje osiągnięcia, informują o różnych akcjach i przedsięwzięciach, opisują swoją aktywną działalność w Szkolnym Kole Wolontariusza. Pamiętają również o rozrywce, umieszczając żarty, łamigłówki czy kolorowanki.

Do chwili obecnej ukazało się 6 numerów „Szkolnego Niusa”, w tym jeden okolicznościowy z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym oprócz życzeń dla nauczycieli umieszczono przeprowadzony przez uczniów wywiad z Panem Dyrektorem Szkoły - Tomaszem Rudy.

Przy realizacji kolejnych numerów gazetki uczniowie mogą liczyć na pomoc nie tylko p. wychowawczyni, ale także rodziców, bez których  trudno sobie wyobrazić jej wydawanie. Korzystając z okazji, bardzo im za wszystko dziękujemy!