Szkolne wieści

Misie ratownisie

Szkoła Podstawowa w Czaszynie przyłączyła się do akcji ,,Misie ratownisie.”. Zadaniem było zebranie jak największej ilości pluszaków. Zostaną one przekazane do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, by były wsparciem dla najmłodszych poszkodowanych w wypadkach.

Efektem  zbiórki  jest zgromadzenie w naszej szkole ponad  trzystu pluszowych maskotek. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy zdecydowali się na oddanie własnych pluszaków dla innych dzieci.

Uczniowie SP w Porażu najliczniej nagrodzoną grupą.

W Domu Kultury "Gagatek" w Sanoku miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu literacko-plastycznego "List do Św.Mikołaja". Wzięło w nim udział 112 osób, w tym ośmioosobowa reprezentacja SP w Porażu. Trójka z klasy I, przygotowana przez panią Danutę Marczak oraz piątka reprezentantów klas IV-VII, podopiecznych pani Joanny Pisula. I ...i cała ta cudowna grupa została wyróżniona. Brawo, brawo. Okazuje się po raz kolejny, że nie brakuje wśród nas zdolnych literatów i plastyków.


Wyróżnienia trafiły w ręce:
Kacpra Kruczka
Marysi Pilch
Filipa Izdebskiego z klasy I

Martyny Bil
Dawida Tomczewskiego
Oli Kruczek z klasy VII
Miłosza Bańczaka z klasy VI
Jakuba Gocka z klasy V.

Jesteśmy z was dumni.

 Materiał nadesłany.

Gimnazjum w Zagórzu najlepsze w wojewódzkim Konkursie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

1 grudnia br. odbył się uroczysty Finał XXV edycji konkursu i programu "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. W konkurencji zespołowej bezkonkurencyjny okazał się zespół z  Gimnazjum w Zagórzu, w składzie: Sara Jaworska, Aleksandra Semen  i Jan Stawiarski, który zdobył  główną nagrodę i I miejsce w konkursie.

W konkurencji indywidualnej również nie daliśmy szans konkurencji zdobywając w pięknym stylu: I miejsce - Sara Jaworska i II miejsce -  Ola Semen.

Warto dodać, że od 15 lat podopieczni p. Krystyny Witowicz są w ścisłej czołówce finału Konkursu, który od 5 lat odbywa się pod honorowym patronatem podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W sali widowiskowej Ustrzyckiego Domu Kultury zasiadło ok. 220 uczniów z 14 gimnazjów, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie naszego Gimnazjum zostali również zaproszeni aby, jak co roku swoim występem uświetnić uroczysty finał i rozładować stres i emocje związane z konkursowymi zmaganiami. W przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami konkursu m.in. Julia Myćka oraz Julita Kozubek i Szymon Marszałek przygotowali dla zgromadzonej publiczności piękny koncert muzyczny. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. piosenki: „Latawce dmuchawce wiatr”, „Bieszczady” i „Rzeka marzeń”.

Czytaj więcej: Gimnazjum w Zagórzu najlepsze w wojewódzkim Konkursie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

JAKUB NAGRODZONY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM.

Dnia 09.12.2017 r. w siedzibie Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Górnych, odbyło się wręczenie nagród i podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt: "Różnorodność Biologiczna i Krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego".

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 19 oraz od 20
wzwyż. Na konkurs wpłynęło 420 fotografii nadesłanych przez 75 uczestników.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Głównego Konserwatora Przyrody.

 Wśród nagrodzonych osób w kategorii do lat 19 znalazł się również uczeń Szkoły Podstawowej w Zagórzu, Jakub Mielnik który otrzymał wyróżnienie za pracę pod tytułem "Śniegiem malowane". Natomiast prace Miłosza Krzywdy również ucznia Szkoły Podstawowej w Zagórzu znalazły się wśród 55 prac prezentowanych na wystawie w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Szkołę Podstawową w Zagórzu w konkursie reprezentowało 5 uczniów.

Uczniowie biorący udział w konkursie na co dzień uczęszczają na koło fotograficzne prowadzone przez pana Artura Krzywdę, nauczyciela informatyki i techniki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

List do Św. Mikołaja- ODK Gagatek

W środę 13 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury „ Gagatek” w Sanoku zostały wręczone nagrody w konkursie „ List do Świętego Mikołaja”. Wszyscy chętni uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wzięli udział w konkursie. Jest nam ogromnie miło, że komisja konkursowa wyróżniła prace naszych uczniów. Pauliny Krzysik klasa 1, Wiktora Jaworskiego, Oliwii Rutkowskiej i Mateusza Wosachło klasa 3.
Dzieci pracowały pod kierunkiem pani Anny Stawarz i pani Beaty Iwanowskiej.

 

Szkolne warsztaty artystyczne

Grudzień to odpowiedni czas na rozpoczęcie przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami Beatą Iwanowską i Anną Stawarz zorganizowali szkolne warsztaty artystyczne. Przy dźwiękach kolęd dzieci wykonały pomysłowe kartki świąteczne, w których napiszą życzenia dla swoich bliskich. Te zajęcia sprawiły wszystkim wielką frajdę, pobudziły wyobraźnię twórczą, wprowadziły w świąteczny nastrój. Warsztaty były kolejną, doskonałą okazją do integracji naszej szkolnej społeczności. Niektóre z dzieci tę twórczą aktywność przeniosły na grunt rodzinny. Przykładem niech będzie Julia Latusek, która razem z mamą  upiekła pachnące, świąteczne pierniczki. Poczęstowała nimi całą klasę- niech to będzie zachęta dla innych dzieci i rodzin. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pani Beata Iwanowska- Nauczyciel na Medal

Dnia 9 grudnia 2017 roku w Rzeszowie odbyła się Konferencja Edukacyjna połączona z galą wręczenia nagród w plebiscycie Nauczyciel na Medal 2017 Województwa Podkarpackiego . Miło nam poinformować, że pani Beata Iwanowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu w kategorii Nauczyciel Klas I-III zajęła I miejsce w powiecie sanockim oraz VI w województwie. Jest to ogromny sukces nauczycielki i naszej małej szkoły. Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 500 nauczycieli. Panią Beatę do konkursu zgłosiła mama ucznia klasy III pani Aneta Szczepek. Dzięki zaangażowaniu obecnych uczniów i tych, którzy opuścili progi naszej szkoły oraz rodziców i przyjaciół pani Beata odniosła sukces. W tym miejscu pani Beata Iwanowska składa serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym, którzy oddali na nią swój głos. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, jest to piękne wyróżnienie za ponad 30 letnią pracę pedagogiczną w naszej szkole.