Szkolne wieści

Majowe święta w naszej szkole

Aby dobrze wychować dzieci w duchu patriotyzmy i związanymi wszelkimi wartościami wskazanym jest, aby już od najmłodszych lat dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnych uroczystościach o charakterze patriotycznym. Przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.

Do realizacji powyższych treści z zakresu wychowania patriotycznego dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Flagi. Celem jego było kształtowanie więzi emocjonalnej dziecka ze społecznością szkolną, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, dostrzeganie piękna i wartości otaczającej przyrody.

opr. A. Śliwiak

Galeria: http://www.sptarnawa.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=348&action=show

Święto Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystym apelem „LOS ZIEMI W TWOICH RĘKACH”
Wzięli w nim udział uczniowie klas I- IV, uczęszczający na zajęcia ekologiczne, którzy zaprezentowali przedstawienie  pt. „Śmieciu precz!” Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać. Uczniowie pod postaciami leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów wszystkim bardzo się podobały. Apel zakończył się rozdaniem nagród dla dzieci, które wzięły udział w Szkolnych Konkursach Ekologicznych: „BĄDŹ EKO” oraz „ZE STAREGO COŚ NOWEGO” Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawki prac, która znajduje się na drugim piętrze.


                                                                                                                                                                                                 

Opr. T.Furdak

Galeria: http://www.sptarnawa.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=347&action=show

Piosenka ekologiczna

12 maja 2017 roku odbył się VIII Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej. Szkołę Podstawową w Zahutyniu reprezentowały: Ewa Barzycka z 2 klasy oraz Oliwia Juszczak z 3 klasy. Dziewczynki za swój występ otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Gratulujemy odwagi w występach oraz obycia scenicznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zajęcia w OGNIKU

17 maja uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu odwiedzili  salę edukacyjną OGNIK mieszczącą się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.
Strażacy - instruktorzy prowadzili  zajęcia szkoleniowe dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Najmłodsi poznali  między innymi zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia awaryjnego. Przypomnieli sobie  podstawy pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenia przez telefon. Zajęcia były  prowadzone w pokoju symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej, gdzie jest możliwość wyświetlenia filmów i prezentacji. Po zakończeniu zajęć każde dziecko otrzymało imienny certyfikat potwierdzający udział w zajęciach dotyczących problematyki bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Była to bardzo ciekawa i ważna lekcja w życiu uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Logiczne zadania

Po raz pierwszy w tym roku  w Szkole Podstawowej w Zahutyniu została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych. Celem olimpiady był rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat. Nasi uczniowie zdobyli 3 miejsce oraz tytuł laureata: Zosia Hołubowska, Wiktor Jara (kl. 3), oraz dyplomy uznania: Oliwia Juszczak, Damian Popiela (kl. 3), Mateusz Szczepek, Natan Szmyd (kl. 2). Serdecznie gratulujemy.

Szkoła Korczaka w Porażu, szkołą pasji.

Wyśpiewane laury.

Nasze dyżurne wokalistki z klasy III, Nikola Bryndza i Sara Brukwicka wzięły udział w konkursie piosenki ekologicznej w Sanoku. Pięknie zaprezentowały naszą szkołę, a Nikola sięgnęła po III nagrodę. Obie dziewczynki przygotowała pani Danuta Marczak. Brawo, brawo...Czekamy na więcej.

Kolejne laury dla humanistów.

Szkoła Podstawowa w Zagórzu  18 maja miała swoje święto. Z tej okazji rozdano nagrody, w zorganizowanych przez nią, gminnych konkursach. Hasło przewodnie brzmiało "Oto człowiek", a dotyczyły one pamięci o wielkim Polaku, Janie Pawle II. Uczniowie klas IV-VI walczyli w dwu konkurencjach: literackiej i plastycznej. Pisali wiersze, będące odpowiedzią na pytanie "Za co kocham Ojca Świętego" lub projektowali znaczek z jego podobizną. I....i znowu osiągnęli bardzo wysokie wyniki. W kategorii wiersz I msc zajęła Aleksandra Kruczek, III msc Daniel Torba, natomiast Witek Osenkowski za swój piękny obraz otrzymał II msc. Podczas uroczystej akademii w ręce zwycięzców trafiły dyplomy i wartościowe nagrody. Pani Joanna Pisula nie kryła radości. Brawo, brawo, brawo.

Ogólnopolskie Konkursy Humanistyczne potwierdzają wysoki poziom wiedzy i umiejętności naszych gimnazjalistów

Julia Kucharska po raz kolejny potwierdziła swoje mistrzostwo z języka polskiego, uzyskując podwójny tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Polonus” i Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”.
Tytuł Finalisty w Ogólnopolskim Konkursie „Stypendiada 2017” w kategorii „Konkurs literacki” zdobyły uczennice klasy trzeciej: Julia Krzywda i Aleksandra Krzysik, zaś w kategorii  „Ortografia” tytuł ten przypadł Justynie Orłowskiej z klasy pierwszej.
Zaszczytny tytuł Finalisty w Ogólnopolskim Konkursie „Omnibus” przypadł uczennicom z klasy pierwszej: Justynie Orłowskiej, Joannie Fabian, Karolinie Husak oraz uczennicy klasy trzeciej Julii Krzywdzie.
Organizatorem Ogólnopolskich Konkursów Humanistycznych w Gimnazjum w Zagórzu jest Pan Tadeusz Nabywaniec. Uczennice do konkursów przygotowywane są przez nauczycieli języka polskiego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapewniamy, że jeszcze nie raz o naszych uczennicach usłyszycie i przeczytacie.