Szkolne wieści

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. 11 stycznia w Szkole Podstawowej w Czaszynie odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców.  Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci z naszej szkoły . Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dyskotekowe  oświetlenie, wprowadziło dzieci w wesoły nastrój i zachęciło do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosił prowadzący imprezę pan DJ. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, różne zwierzęta ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  Spośród uczestników zabawy wybrano najciekawsze przebrania. Za każdy wyróżniony strój  dzieci  otrzymały nagrody, co sprawiło im  wiele radości.  Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami. W czasie przerwy dzieci miały czas na podwieczorek i słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.

Czytaj więcej: WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Bezpieczeństwo - ważna sprawa.

13 stycznia uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Czaszynie, pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Lucyny Skóbel,  zaprezentowali  inscenizację pt. ,,Bezpieczeństwo – ważna sprawa,” w której w kilku bajkowych scenkach przypomnieli  istotne zagadnienia związane z potrzebą przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, podczas korzystania z Internetu i w  innych sytuacjach życiowych. Podczas  występu dzieci przestrzegały przed czyhającymi niebezpieczeństwami i zaproponowały kilka rad, które pozwolą uniknąć kłopotów lub rozwiązać niebezpieczną sytuację.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo - ważna sprawa.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Zahutyniu.

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości w Szkole Podstawowej w Zahutyniu na stałe wpisane jest spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta.   Celem tych uroczystości jest budzenie szacunku dla babć i dziadków, możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności, umocnienie więzi rodzinnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tym roku, dnia 13 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie dyrektor szkoły Pani Wanda Izdebska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia zarówno noworoczne jak też z okazji ich święta.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali miłe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci prezentowały tańce, piosenki, inscenizacje, wiersze, pastorałki. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie, a były to laurki z życzeniami.

W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem oraz kolędowali przy muzyce akordeonowej. Atmosfera była niezwykle miła i ciepła.

Frekwencja była wspaniała. Przybyło około 90 osób. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli  honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Mokre 2017.

Dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu: z klasy II Ewa Barzycka- nauczyciel opiekun pani Beata Iwanowska,  z klasy III Oliwia Juszczak – nauczyciel opiekun pani Anna Stawarz wzięły udział w corocznym Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym  przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Mokrem.  Z ogromną radością i dumą informujemy, że Ewa Barzycka zajęła I miejsce w kategorii klas I-III wykonując  nastrojową pastorałkę „ Gdzie Ty mieszkasz Jezu”, natomiast Oliwia Juszczak zaśpiewała pastorałkę „ Jesteśmy pastuszkami” i  otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki obdarowane zostały pięknymi nagrodami i dyplomami. Serdecznie gratulujemy Ewuni i Oliwce talentu i cieszymy się z  tak pięknych sukcesów  naszych uczennic.

Cud Betlejemskiej Nocy

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

 Boże Narodzenie - to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa...

W Szkole Podstawowej w Łukowem dzień 22 grudnia 2016r. przebiegał w bardzo świątecznej atmosferze.  W odświętnie przystrojonych salach, przy pięknie nakrytych stołach, na Wigiliach Klasowych spotkali się uczniowie wraz z wychowawcami, dyrekcją i rodzicami. Podczas spotkania zebrani spożywali tradycyjne potrawy przygotowane przez rodziców, dzielili  się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy. Uczniowie dzielili się wspomnieniami z rodzinnych Wigilii i opowiadali o swoich przygodach  z ubiegłych lat związanych z Bożym Narodzeniem. Klasowe Wigilie upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

Czytaj więcej: Cud Betlejemskiej Nocy

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Okres Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełny nadziei i miłości. Towarzyszy mu szereg tradycji i obrzędów, do których należy również śpiewanie kolęd i pastorałek. W ten radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela w Szkole Podstawowej w Łukowem odbył się po raz kolejny Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie podczas przesłuchań konkursowych pojawiło się 11 uczestników.

Wysoki poziom wykonawców, oryginalność wyboru kolęd i piosenek świątecznych, zachwycił publiczność i jury. Po długich obradach ogłoszono następujące wyniki:

Czytaj więcej: Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Bezpieczeństwo w sieci

W tym roku szkolnym po raz czwarty nasze gimnazjum było organizatorem gminnego konkursu związanego z bezpieczeństwem w sieci. Konkurs został przeprowadzony w  ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przypadającego na luty, organizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. 

Zadaniem konkursu było stworzenie jak najlepszej prezentacji multimedialnej pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze!”, której celem było promowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz zapobieganie cyberprzemocy.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Zagórz.

Do organizatorów spłynęło 29 prezentacji wykonanych na bardzo wysokim poziomie. W celu dokonania obiektywnej i rzetelnej oceny uczniowskich prac została powołana komisja, w skład której weszły: mł. asp. Lidia Rakoczy oraz  mł. asp. Izabela Rowińska – Ciępiel z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Komisja brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną prac jak i techniczną jakość prezentacji.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo w sieci