Szkolne wieści

Dzień Kobiet w SP Poraż

8 marca to niezwykły dzień. To wtedy wszystkie kobiety wyglądają szczególnie uroczyście, a mężczyźni, nawet ci mali, maszerują w ich kierunku z kwiatami. Tak było i w tym roku. Szkolna społeczność Poraża spotkała się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać popisowego przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy II, przygotowanych przez panią Magdalenę Hędrzak. W eter popłynęły muzyczne hity; "Brunetki, blondynki...", "Wszystkiego najlepszego", "Będziesz moją panią". Zachwyciły wiosenne kwiaty i życzenia. Na korytarzach panowała atmosfera uprzejmości i uśmiechów. Oby Dzień Kobiet był co dzień.

Kolejne laury dla uczniów SP Poraż.

W lutym odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla klas 6 Szkół Podstawowych organizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku.
Składał się on z dwóch etapów i sprawdzał wiedzę leksykalno- gramatyczną oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych. W pierwszym etapie udział wzięli; Kacper Bryndza, Patryk Wojtkowski, Daniel Torba, Adrian Wojtkowski i Bartosz Zubel. Do drugiego etapu przeszło trzydzieścioro najlepszych uczniów z powiatu sanockiego, w tym nasi; Kacper i Patryk -:) Kacper zajął wysoką III pozycję.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w piątek 3 marca. Uczniów do konkursu przygotowała pani Dominika Grzyb.

Gratulacje.

Szósty marca 2017 - Europejski Dzień Logopedy

Dzień ten świętowaliśmy po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Czaszynie. Rozpoczęliśmy go przedstawieniem w wykonaniu uczniów klas I, III pod tytułem „O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie”. Następnie wszyscy uczniowie tego dnia mieli specjalne logo zadania do wykonania przygotowane przez logopedę. I tak uczniowie klasy pierwszej poznali budowę narządu mowy i wykonywali prace plastyczne pod tytułem "Co nam służy do mówienia".

Uczniowie klasy drugiej poznali budowę aparatu artykulacyjnego oraz wspólnie zaprojektowali plakat na temat "Co jest ważne, by mówić ładnie i poprawnie". Uczniowie klasy trzeciej także poznali dokładną budowę narządu mowy oraz dyskutowali o trudnych głoskach w języku polskim, efektem ich pracy były logopedyczne wierszyki.

Czytaj więcej: Szósty marca 2017 - Europejski Dzień Logopedy

Rozpoczęliśmy XXV edycję edukacji przyrodniczej z Bieszczadzkim PN

1 marca grupa 25 uczniów z klas I-II pod opieką p. Krystyny Witowicz uczestniczyła w I bloku 6-godz. zintegrowanych zajęć kameralnych w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych. Gimnazjaliści z Zagórza rozpoczęli XXV edycję programu edukacji ekologiczno-przyrodniczej we współpracy z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym pt. „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”.

Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem środków audiowizualnych, multimedialnych gier i prezentacji, ekspozycji muzealnych oraz innych pomocy dydaktycznych w formie gier, zabaw, układanek i wykładów, itp. Można było przenieść się w  czasie do czasów kiedy na miejscu naszych połonin było morze Tetyda, wyhodować wirtualną roślinkę, poczuć się jak architekt krajobrazu i planować rozmieszczenie zbiorowisk roślinnych zgodnie z ich wymaganiami i przystosowaniami w budowie, spojrzeć w dumne oczy orła przedniego, poobserwować przez mikroskop  i lupy bajecznie piękne minerały i skały  z całego świata, przestraszyć ptasznika, poczuć się członkiem wilczej watahy, pozować do zdjęcia z pełną wdzięku łanią albo z groźnym niedźwiedziem, włożyć dłoń do wnętrza kolonii gąbki, podziwiać koronkową budowę  koralowców,  zaprzyjaźnić się z żubrem, pogładzić rysia i dobrze bawić się przy nauce lub uczyć się bawiąc.

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy XXV edycję edukacji przyrodniczej z Bieszczadzkim PN

Sukces SKO SP w Czaszynie

Szkolna Kasa Oszczędności Szkoły Podstawowej w Czaszynie prowadzi blog szkolny, na którym na bieżąco prezentuje wydarzenia związane z życiem naszej szkoły. Blog bierze udział w ogólnopolskim konkursie "SKO - Blog Miesiąca" organizowanym przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski S.A. Konkurs ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Ocenie podlegają wpisy prowadzone przez opiekuna SKO na Szkolnym Blogu. W lutym Komisja Konkursowa przyznała naszej szkole nagrodę pierwszego stopnia za "SKO - Blog Miesiąca Stycznia". Nagrodą dla szkoły jest laptop, a dla uczniów upominki rzeczowe. 

Tłusty czwartek w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Tłusty czwartek to dzień, w którym do woli można się objadać pączkami. Mówi się, że kto w tym dniu nie zje chociaż jednego pączka, tego będzie przez cały rok prześladował pech. Tak więc w naszej szkole wszystkie dzieci zostały obdarowane pączkami. Wszystkim bardzo smakowały. A na zakończenie recytowaliśmy wspólnie „Pączek za pączkiem w brzuszku ląduje. Dziś tłusty czwartek, pączek króluje!”.

Sukces w konkursie przyrodniczym

21 lutego troje uczniów z klasy VI Szkoły Podstawowej w Czaszynie wzięło udział w VI edycji międzypowiatowego konkursu przyrodniczego "Młody Przyrodnik" organizowanego przez CDN i Gimnazjum Nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku.
Celem konkursu było: 
- rozwijanie zainteresowań tematyką przyrodniczą,
- promowanie uczniów zdolnych.
W rywalizacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli:
- 1 miejsce: Radosław Kuzio,
- 3 miejsce:  Emilia Kulig,
- wyróżnienie:  Jarosław Kucharski.
Drużynowo uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie zajęli pierwsze miejsce!
Gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach.