Szkolne wieści

3 maja

2 i 3 maja przypadają  wyjątkowe święta dla wszystkich Polaków: to Dzień Flagi i 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Społeczność Szkoły Podstawowej w Zahutyniu chcąc uczcić te święta uczestniczyła w pogadance na temat historii, wspólnie odśpiewano Mazurek 3 Maja a następnie dzieci udały się na spacer niosąc ze sobą biało- czerwone chorągiewki. To była kolejna lekcja patriotyzmu w naszej małej Ojczyźnie.

3 maja w Zagórzu

Delegacja Szkoły Podstawowej w Zahutyniu: Mateusz Szczepek, Julia Latusek i Oliwia Juszczak wraz z nauczycielami i rodzicami uczniów uczestniczyła dnia 3 maja 2017r. w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę, która odbyła się w kościele parafialnym a Zagórzu. Po mszy złożono kwiaty przy pomniku na Starym Cmentarzu oddając hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę.

XI konkurs piosenki "Zaśpiewaj"

28 kwietnia 2017 roku w Osiedlowym Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku odbył się XI Konkurs piosenki „ Zaśpiewaj”. Szkołę Podstawową w Zahutyniu  reprezentowały cztery uczennice: z klasy II Ewa Barzycka, z klasy III Oliwia Juszczak, Zuzanna Nowak i Karolina Stabryła. Dziewczynki bardzo ładnie zaśpiewały piosenki z repertuaru dziecięcego, który przygotowały wspólnie z panią Beatą Iwanowską i panią Anną Stawarz. Z przyjemnością informujemy, że III miejsce zdobyły Oliwia Juszczak i Karolina Stabryła, natomiast Ewa Barzycka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczennicom tak wspaniałych osiągnięć!

MATEMATCY Z SP ŁUKOWE NA PODIUM

22 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbyły się  XIV Międzyszkolne Zawody Matematyczne SUPERMATEMATYK.

          W konkursie wzięło udział 14 szkół podstawowych. Tradycyjnie już uczniowie rywalizowali w konkursie indywidualnym i drużynowym.  Konkurs indywidualny rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, polegał na rozwiązaniu 5 zadań otwartych w czasie 60 minut. W konkursie drużynowym trzyosobowe zespoły dążyły do rozwiązania zadań, zagadek, rebusów, krzyżówek, w których należało wykazać się logiką, sprytem, refleksem, spostrzegawczością i współpracą w grupie.

          W konkursowych zmaganiach zmierzyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem:  Dominika Jankowska  – klasa IV, Paweł Kula – klasa IV i Michał Tokarz – klasa VI.

W konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Michał, który pokonując 17 konkursowiczów zdobył I miejsce. Dominika uplasowała się na miejscu piątym, a Paweł zajął ósme miejsce.
Po zaciętej rywalizacji w konkursie drużynowym nasza drużyna stanęła na podium, na  III miejscu.

Uczniom i opiekunce drużyny p. Annie Grochowiance serdecznie gratulujemy.

Laureat konkursu „Maluchy Malują”

24 marca 2017 r. w Osiedlowym Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku odbył się finał 16 konkursu plastycznego dla najmłodszych "Maluchy Malują". Impreza rozpoczęła się zabawą muzyczną wprowadzającą w klimat konkursu, który w tej edycji był po hasłem "Magiczne miejsce". Do konkursu wpłynęło 428 prac z  przedszkoli, szkół i placówek. Komisja postanowiła przyznać 40 równorzędnych nagród.

Wśród laureatów konkursu znalazł się Michał Misiura z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Łukowem.

Serdecznie gratulujemy.

 

„Akcja Czysta Gmina Zagórz 2017”

W dniu 26 kwietnia uczniowie z Gimnazjum w Zagórzu włączyli się do kolejnej odsłony tytułowej akcji ekologicznej, zapoczątkowanej  w 2009 roku.  Korzystając z pogody Młodzi Zagórscy Ekolodzy oraz uczniowie realizujący Innowację „Stawiamy na Ekologię” pod opieką  K.Witowicz porządkowali  osiedle na Nowym Zagórzu, ścieżki spacerowe oraz  las na Zakuciu. Na tej akcji skorzystało nie tylko nasze lokalne środowisko, ale również my sami.  Oderwaliśmy się od komputerów, Internetu i  praktycznie  utrwaliliśmy sobie wiadomości i umiejętności przyrodnicze. Zachwyciliśmy się pięknem środowiska, w którym żyjemy i uczymy się. Mogliśmy zobaczyć, że mimo kapryśnej pogody wiosna rozgościła się już na dobre w naszej Gminie, wszystko wokół  kwitnie, wiewiórki szaleją bawiąc się w berka, a po ścieżkach spacerują pomrowy błękitne.

Edukacja ekologiczna  dzieci i młodzieży jest uzupełnieniem działań inwestycyjnych Zagórza Bowiem bez czystego środowiska naturalnego nie ma mowy o rozwoju gospodarczym gminy.

Czytaj więcej: „Akcja Czysta Gmina Zagórz 2017”

Dzień Ziemi

Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, działający w Szkolnym Kole Ekologicznym  realizującym projekt  „ Stawiamy na ekologię” z okazji Dnia Ziemi przygotowali  program artystyczny. Wiersze, piosenki i inscenizacja miały na celu przybliżyć dzieciom treści ekologiczne związane z segregacją śmieci, oszczędzaniem wody,  niespalaniem śmieci w domowych kotłowniach  oraz potrzebą dbania o rośliny i zwierzęta. Przedstawienie młodych ekologów z dużym zainteresowaniem obejrzały dzieci ze szkoły i oddziału przedszkolnego, które  dopiero poznają  otaczające środowisko  naturalne i uczą się działań ekologicznych od rodziców, nauczycieli i swoich starszych kolegów.  Wspólnie ustaliliśmy, że musimy dbać o naszą Ziemię zaczynając od uporządkowania obejścia szkoły,  placu zabaw i własnych podwórek.  A nasza planeta odwdzięczy się nam czystym powietrzem i piękną przyrodą, która nie tylko będzie cieszyć nasze oczy, ale pomoże nam w utrzymaniu zdrowia na długie lata. „Niechaj sprząta mały, duży, a Ziemia będzie nam służyć”.