Szkolne wieści

Klub książkomaniaków

Kolejne spotkanie członków Klubu Książkomaniaków w Szkole Podstawowej w Czaszynie odbyło się w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych w miesiącu czerwcu. Tym razem zajęcia przeprowadzono na podwórku szkolnym, gdzie na wstępie uczestnicy szukali ukrytych w różnych zakamarkach kartek z tytułami książek. Uczniowie klasy szóstej znaleźli ponad 50 tytułów! Następnie układali je w kolejności alfabetycznej i przedstawiali krótko bohaterów, treść oraz problematykę utworów. Kolejnym zadaniem było przedstawienie  na zdjęciach kilku scen z książki. Uczestnicy zajęć aranżowali wybrane scenki i robili zdjęcia. Dużą pomysłowością trzeba było się wykazać, przygotowując dramę w oparciu o wybraną lekturę. Dzieci mogły wybrać stroje i rekwizyty, które są zgromadzone w szkole. Najciekawiej zrobili to uczniowie klasy piątej. Później  należało zrobić listę prezentów, które przydałyby się określonym bohaterom literackim, mając na uwadze możliwości finansowe ofiarodawcy. Dzięki temu dzieci uczyły się domowej ekonomii.

Czytaj więcej: Klub książkomaniaków

„ENGLISH DAY” DZIEŃ JĘZYKA AGIELSKIEGO

W dniu 20.06.2017 r. w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyła się uroczystość szkolna pt. „English Day – Dzień Języka Angielskiego”. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu, które otworzyła nam uroczyście Pani Dyrektor. Uczniowie klas I-III wystąpili w inscenizacji  słowno-muzycznej pt. „Meg”. Bohaterka o imieniu Meg, przyjechała do nas z Wielkiej Brytanii i zapoznała nas z krajami anglojęzycznymi. Aby uświetnić naszą uroczystość, po przedstawieniu  cztery dziewczynki zaprezentowały pokaz taneczny z pomponami. W drugiej części zadaniem wszystkich uczniów naszej szkoły, było wykonanie flagi. Atrakcją dla wszystkich dzieci było malowanie twarzy i zabawa przy muzyce. Ten dzień szybko się skończył i zapowiedział nam zarazem koniec roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia!!!  

Czytaj więcej: „ENGLISH DAY” DZIEŃ JĘZYKA AGIELSKIEGO

Wycieczka do Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu

Tuż przed wakacjami, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Czaszynie wybrali się na wycieczkę do ruiny klasztoru na wzgórzu Marymont w Zagórzu.  Wędrówkę rozpoczęli spod sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej.  Wzdłuż drogi mijali przepiękne drewniane rzeźby stacji Drogi Krzyżowej. Po drodze podziwiali  wspaniałe widoki rozciągające się ze wzgórza na okolicę. Gdy dotarli do ruin klasztoru Karmelitów Bosych,  uczniowie klasy III przedstawili koleżankom i kolegom z klasy I i II historię klasztoru. Wspomnieli również, że w krypcie ruin kościoła spoczywają szczątki 53 braci zakonnych  o czym  świadczy pamiątkowa tablica na ścianie kościoła, którą wskazali uczestnikom wycieczki.  Po krótkim odpoczynku w ogrodzie klauzurowym, dzieci weszły na wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękny widok . Wycieczka przyniosła uczniom wiele wrażeń.

Czytaj więcej: Wycieczka do Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu

XXI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2017"

11czerwca br. na scenie plenerowej przy MGOKiS w Zagórzu odbył się XXI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2017". Miło nam poinformować, że uczennica III klasy Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, Karolina Stabryła zdobyła 3 miejsce. Natomiast jej koleżanka z klasy, Oliwia Juszczak otrzymała dyplom i maskotkę za udział w konkursie.

Finał Piosenki Religijnej w Sanoku

Z radością informujemy ,że 18 czerwca w niedzielę podczas Finału Piosenki Religijnej w Sanoku nasze „ DZWONECZKI”  z przedszkola i szkoły w Zahutyniu zdobyły 2 miejsce oraz otrzymały Nagrodę Publiczności. Dzieci pięknie wykonały piosenkę pt. „Granie i śpiewanie”. W nagrodę otrzymały upominki ,dyplomy oraz puchar . Gratulujemy naszym małym artystom  i życzymy dalszych sukcesów.

„Gimnazjum w Zagórzu - Szkołą przyjazną utalentowanym uczniom”.

Czerwcowa gala podsumowania wyników konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia dyrektorów szkół, nauczycieli – mentorów i wielokrotnych laureatów konkursów przedmiotowych.           

            Wśród dyrektorów najlepszych szkół w województwie, znalazł się Dyrektor  Gimnazjum w Zagórzu  Jerzy Hryszko, który otrzymał  Dyplom dla „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

            Była to dla nas wyjątkowa uroczystość, gdyż kolejny już raz przedstawiciele zagórskiego gimnazjum zostali zaproszeni na uroczystą galę, potwierdzającą bardzo wysoki poziom nauczania kolejnej grupy utalentowanych, zdolnych i pracowitych uczniów. W roku szkolnym 2016/2017  laureatami konkursów PKO zostało ośmiu naszych gimnazjalistów:

Czytaj więcej: „Gimnazjum w Zagórzu - Szkołą przyjazną utalentowanym uczniom”.

Sprawozdanie z Gminnej Olimpiady Sportowej „Przedszkolady” - 2017

21 czerwca 2017 r. na hali sportowej w Zagórzu odbyła się VII Gminna Olimpiada Sportowa „Przedszkolada” 2017 dla oddziałów przedszkolnych naszej gminy. W konkurencjach dzielnie walczyły przedszkolaki  ze  Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, Zahutynia, Łukowego, Mokrego, Poraża, Zagórza (ul. Piłsudskiego 70) oraz drużyna gospodarzy, czyli  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu ul. Wolności 10.

Przed przystąpieniem do poszczególnych konkurencji zawodnicy odsłuchali piosenki olimpijskiej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Zagórzu, zapalili znicz oraz wciągnęli na maszt flagę olimpijską – VII Przedszkolady- 2017. Drużyny rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach. Zmagania przebiegały zgodnie z zasadami walki fair-play i były bardzo zacięte. Zawodnicy walcząc o kolejne miejsca dla siebie i swoich placówek wykazały się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy              w zespole, a przede wszystkim ogromną radością z wyników swoich i kolegów.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z Gminnej Olimpiady Sportowej „Przedszkolady” - 2017