Szkolne wieści

Kolędo leć, gwiazdeczko świeć….

Jest piękny grudniowy wieczór. Pomimo przedświątecznego zgiełku, 14 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Zagórzu licznie zebrali się uczniowie, rodzice, emerytowani nauczyciele i zaproszeni goście.       Ich przybyciu towarzyszą nostalgiczne dźwięki fletu. W końcu zapada cisza. Sklepienie sali gimnastycznej rozświetla feria barw migoczących światełek,  tworząc niezapomnianą atmosferę. Obecnych strzegą uśmiechnięte, wszechobecne, małe anioły . Tlą się delikatne płomienie świec. W powietrzu unosi się zapach sianka, pierniczków i jabłek zaś lekki aromat cynamonu i goździków pobudza zmysły.

Wszyscy czekają w milczeniu. I oto słychać pierwsze takty kolędy „Cicha noc”. Wchodzi młodzież ubrana w odświętne stroje, pięknie śpiewają i recytują. Płyną słowa i dźwięki tak bliskie sercu każdego chrześcijanina. Pomimo, że na sali panuje półmrok, w blasku świec błyska niejedna łza, który toczy się po licu…

Czytaj więcej: Kolędo leć, gwiazdeczko świeć….

Świąteczne niespodzianki…

Tegoroczne wigilijne spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Zagórzu miało szczególnie miły akcent. Rozpoczęło się przybliżeniem dzieciom zwyczajów i tradycji świątecznych, po czym nadszedł czas na świąteczne życzenia oraz dzielenie się opłatkiem wraz z przybyłymi gośćmi. Wspólne kolędowanie, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną nadziei i życzliwości. Radość  dzieci była  tym większa, że przybył do nich także Święty Mikołaj, który przyniósł im piękne zabawki. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie rodziców zatrudnionych w firmie Tri Poland, którzy dzięki programowi ,,Wolontariat pracowniczy” mogli pozyskać znaczne fundusze na ten cel. Do akcji przyłączyła się także właścicielka cukierni ,,Coś słodkiego” z Sanoka, która obdarowała przedszkolaki pysznymi słodkościami! Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Czytaj więcej: Świąteczne niespodzianki…

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Kilka tygodni temu chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego” przeprowadzonym przez Fundację RECAL.

Celem konkursu było: 
- stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej w formie dowolnej pracy plastycznej,
- połączenie w pracach tematu konkursu, czyli sportu i recyklingu,
- promocja recyklingu aluminiowych puszek po napojach jako przykład dbałości o środowisko,
- promocja aktywności fizycznej jako części codziennego życia.

Wszystkie prace były ciekawe i starannie wykonane. 

Spośród około 500 prac komisja przyznała wyróżnienie Małgosi Misiura. z klasy IV. Dyplom i nagrody uczennica otrzymała tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Serdecznie gratulujemy! Życzymy sukcesów i zachęcamy innych do udziału w kolejnych konkursach.

Wigilia

Rozpoczął się czas spotkań i składania życzeń, również w Szkole Podstawowej w Czaszynie. 21 grudnia uczniowie klasy I i IV zorganizowali klasowe wigilie. Składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem, jedli potrawy wigilijne i śpiewali kolędy. Wszyscy poczuli nastrój świąteczny.

Spotkanie z leśniczym

W ramach akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" zorganizowano spotkanie uczniów klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Czaszynie z pracownikiem Nadleśnictwo Lesko. Dzieci dowiedziały się, jak dokarmiane są zwierzęta podczas zimy, a także, co one mogą zrobić w tym zakresie. Nasz gość obdarował dzieci drobnymi upominkami oraz specjalną karmą dla ptaków, którą zawieszą na swoich podwórkach.

Członkowie koła ekologicznego jeszcze w listopadzie rozpoczęli akcję dokarmiania ptaków. Zostały na szkolnym podwórku rozwieszone karmniki, do których wsypują ziarna zbóż. 

Jeszcze wcześniej została przeprowadzona zbiórka kasztanów, które przekazano zaprzyjaźnionemu myśliwemu z koła łowieckiego Świstak.

Podsumowanie akcji Góra Grosza w Szkole Podstawowej w Czaszynie

Przez czas trwania akcji uczniowie gromadzili grosiki jak widać to na zamieszczonych zdjęciach. 

Przyszedł czas na liczenie zebranych pieniędzy, a było co liczyć jak widać na zdjęciu - cała góra grosza ;) Łącznie zebrano 279,64 zł. Dziękujemy wszystkim za każdy grosik.