Szkolne wieści

Finał Piosenki Religijnej w Sanoku

Z radością informujemy ,że 18 czerwca w niedzielę podczas Finału Piosenki Religijnej w Sanoku nasze „ DZWONECZKI”  z przedszkola i szkoły w Zahutyniu zdobyły 2 miejsce oraz otrzymały Nagrodę Publiczności. Dzieci pięknie wykonały piosenkę pt. „Granie i śpiewanie”. W nagrodę otrzymały upominki ,dyplomy oraz puchar . Gratulujemy naszym małym artystom  i życzymy dalszych sukcesów.

„Gimnazjum w Zagórzu - Szkołą przyjazną utalentowanym uczniom”.

Czerwcowa gala podsumowania wyników konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia dyrektorów szkół, nauczycieli – mentorów i wielokrotnych laureatów konkursów przedmiotowych.           

            Wśród dyrektorów najlepszych szkół w województwie, znalazł się Dyrektor  Gimnazjum w Zagórzu  Jerzy Hryszko, który otrzymał  Dyplom dla „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

            Była to dla nas wyjątkowa uroczystość, gdyż kolejny już raz przedstawiciele zagórskiego gimnazjum zostali zaproszeni na uroczystą galę, potwierdzającą bardzo wysoki poziom nauczania kolejnej grupy utalentowanych, zdolnych i pracowitych uczniów. W roku szkolnym 2016/2017  laureatami konkursów PKO zostało ośmiu naszych gimnazjalistów:

Czytaj więcej: „Gimnazjum w Zagórzu - Szkołą przyjazną utalentowanym uczniom”.

Sprawozdanie z Gminnej Olimpiady Sportowej „Przedszkolady” - 2017

21 czerwca 2017 r. na hali sportowej w Zagórzu odbyła się VII Gminna Olimpiada Sportowa „Przedszkolada” 2017 dla oddziałów przedszkolnych naszej gminy. W konkurencjach dzielnie walczyły przedszkolaki  ze  Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, Zahutynia, Łukowego, Mokrego, Poraża, Zagórza (ul. Piłsudskiego 70) oraz drużyna gospodarzy, czyli  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu ul. Wolności 10.

Przed przystąpieniem do poszczególnych konkurencji zawodnicy odsłuchali piosenki olimpijskiej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Zagórzu, zapalili znicz oraz wciągnęli na maszt flagę olimpijską – VII Przedszkolady- 2017. Drużyny rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach. Zmagania przebiegały zgodnie z zasadami walki fair-play i były bardzo zacięte. Zawodnicy walcząc o kolejne miejsca dla siebie i swoich placówek wykazały się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy              w zespole, a przede wszystkim ogromną radością z wyników swoich i kolegów.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z Gminnej Olimpiady Sportowej „Przedszkolady” - 2017

II Olimpiada Sportowa klas I-III Gminy Zagórz

19 czerwca w Szkole Podstawowej w Czaszynie odbyła II Olimpiada Sportowa klas I-III Gminy Zagórz. W Olimpiadzie uczestniczyły wszystkie szkoły naszej gminy. Siedem drużyn rywalizowało w sześciu konkurencjach tj.: sztafeta sprawnościowa, skoki na piłce, rzuty do „żywego” kosza (z udziałem opiekuna drużyny), celowanie woreczkiem do obręczy, golf i skoki w dal.

Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwał Pan Paweł Stefanowski, któremu pomagali uczniowie klasy szóstej organizatorskiej szkoły. Wyniki z poszczególnych konkurencji były prezentowane na obrazie komputerowym wyświetlanym na ekranie.

Młodzi zawodnicy poradzili sobie znakomicie z wymaganiami każdej konkurencji walcząc z wielkim zaangażowaniem o jak najlepsze miejsca. Podium olimpijskie zdobyli::

Czytaj więcej: II Olimpiada Sportowa klas I-III Gminy Zagórz

VI MATEMATYCZNA CZWARTAKIADA

W dniu 14 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zagórzu miało miejsce podsumowanie i ogłoszenie wyników w konkursie nauk matematycznych

 „VI Matematyczna Czwartakiada”.

Była to kolejna edycja konkursu adresowanego do uczniów klas czwartych z terenu Gminy Zagórz. Pomysłodawczynią konkursu jest p. Agata Tokarz, która teraz współpracuje ze SP w Zagórzu przy jego organizacji. Konkurs składa się z 5 dyscyplin:

- dyscyplina rachunków

- dyscyplina miar

- dyscyplina geometrii

- dyscyplina arytmetyki

- dyscyplina łamigłówek

Tegoroczna Czwartakiada odbyła się 23 maja 2017r. a patronat nad nią objął Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz. Wzięło w niej udział 29 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Zagórz. Uczestników konkursu przygotowywali:

Czytaj więcej: VI MATEMATYCZNA CZWARTAKIADA

Julia Kucharska i Aleksandra Warcholak w ścisłej czołówce ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego!

12 czerwca 2017 r. w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach odbył się finałowy III etap Ogólnopolskiego Konkursu  „Wszczep sobie zdrowie”. Do udziału w nim zakwalifikowało się 21 gimnazjalistów z całej Polski.  Zostali oni wyłonieni spośród ponad 1000 uczestników etapu szkolnego, ze 120 gimnazjów. Samo zakwalifikowanie się do finału, było ogromnym sukcesem.

            Finalistki: Julia Kucharska i Aleksandra Warcholak już nie raz udowodniły, że biologia to ich pasja i śmiało mogą mierzyć się z najlepszymi w województwie, czy w Polsce. Podopieczne p. Krystyny Witowicz jako jedyne reprezentantki województwa podkarpackiego rywalizowały z uczniami z prestiżowych prywatnych, profilowanych placówek w Polsce m.in.. z Torunia, Warszawy czy Katowic, współpracującymi z medycznymi ośrodkami akademickimi. Talent, ambicja, chęć poszerzania swoich horyzontów oraz systematyczna praca przyniosły rezultaty. Julia i Ola zostały finalistkami konkursu - Julia uplasowała się na VI miejscu, natomiast Ola  - na VIII m.

Czytaj więcej: Julia Kucharska i Aleksandra Warcholak w ścisłej czołówce ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego!

Bezpieczny Uczeń i Technik

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej w Zahutyniu została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Bezpieczny Uczeń i Technik, której celem było usystematyzowanie wiedzy oraz uświadomienie uczniom istoty poruszanych na przedmiocie technika zagadnień. Atrakcyjne, proste i praktyczne pytania zachęciły uczniów do rozwijania aktywności poznawczej, a także zwiększyły ich świadomość w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.
Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce, grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymali uczniowie klasy 3: Damian Popiela, Aleks Klaus, Wiktor Jara oraz uczniowie klasy 2: Mateusz Szczepek i Mateusz Wosachło.
Natomiast dyplomy laureata i nagrody książkowe trafiły do zdobywcy drugiego miejsca Natana Szmyda z klasy 2. Oliwii Juszczak-  miejsce trzecie oraz Wiktora Szczepka- miejsce czwarte. Oliwia i Wiktor to uczniowie klasy 3. Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników.