Szkolne wieści

Warsztaty artystyczne- Kolorowa Wielkanoc w Zahutyniu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Już w piątek, 23 marca  wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych poprowadzonych przez panie: Beatę Iwanowską i Annę Stawarz. Uczniowie poznali  technikę decoupage, która bardzo przypadła im do gustu. Pełni pomysłów zabrali się więc do pracy. Takie warsztaty uczą dzieci współpracy, planowania, wrażliwości estetycznej i same w sobie są wielką frajdą. Barwne pisanki będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu w szkole a potem każde z dzieci zabierze je do domu, aby cała rodzina mogła podziwiać talent swoich pociech. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kalendarzowa wiosna w Zahutyniu

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Szkole Podstawowej w Zahutyniu pomimo śniegu za oknem był radosny i kolorowy. Tradycyjnie już dzieci opowiadały  o zwiastunach wiosny, które zdążyły zauważyć w tym roku. Aby zachęcić panią Wiosnę do rychłego przyjścia dzieci wyruszyły w wiosennym pochodzie z Marzanną – symbolem złej zimy. Jak na zamówienie zza szarych chmur nieśmiało wyjrzało słońce. Pełni nadziei na ciepłe dni z piosenką na ustach  uczniowie wrócili do szkoły. Jesteśmy przekonani, że nasz korowód będzie niemałym przyczynkiem iż wiosna zawita nie tylko w Zahutyniu, ale w całej okolicy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Święto Kobiet w Zahutyniu

W niedzielne popołudnie 11 marca  w Domu Ludowym w Zahutyniu  odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Zaproszenie skierowano do wszystkich mieszkanek Zahutynia.  Organizatorami spotkania byli: Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Zahutyniu oraz Rada Sołecka miejscowości Zahutyń. Uświetnieniem Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej był program artystyczny przygotowany przez dzieci i uczniów szkoły podstawowej, które zaprezentowały szereg tematycznych wierszy, piosenek. Na ten dzień sala została udekorowana, stoły pięknie nakryte i zastawione słodkim poczęstunkiem. Po uroczystym powitaniu gości, a przede wszystkim Pań, Prezes OSP w Zahutyniu druh Edward Fal wraz z przedstawicielem Rady Sołeckiej złożyli wszystkim obecnym kobietom szczere życzenia z okazji ich święta - zdrowia, szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia najskrytszych marzeń i jak najwięcej spokoju w codziennym przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych problemów życiowych. Zaraz po złożeniu życzeń i wręczeniu wiosennych tulipanów nastąpiła część artystyczna. Na początku zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, później z klas I-III z repertuarem  wierszy, piosenek oraz scenek stosownych na tę okoliczność. Występy zostały przez zgromadzoną publiczność przyjęte oklaskami i uśmiechami. Zakończeniem było zaproszenie wszystkich na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Uroczystość  upłynęła wszystkim w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Za przygotowanie imprezy serdeczne podziękowania popłynęły do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji spotkania.

VII Turniej Szachowy dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Zagórza

21-22.03.2018 Zespół Szkół w Tarnawie Górnej.

Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych na dystansie 9 rund po 30min/ zawodnika:

  • Grupa 1 - Uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych do klasy IV (58 zawodników)
  • Grupa 2 - Uczniowie klas 0-III. (40 zawodników)

Podopieczni Pani Janiny Dłużewskiej zdominowali grupę młodszą. Rywalizację w grupie klas 0-III wygrał Karol Osenkowski i odebrał nagrodę z rąk Pana Burmistrza Ernesta Nowaka. M-ce III zajął Bartosz Koczera, m-ce IV Krzysztof Osenkowski. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Jan Młynarski oraz Oskar Urban. Bardzo dobrze spisali się także debiutanci Ania Kita oraz Karol Grzyb.

Wielkie brawa dla Karola. Jest to jego drugi sukces w tym tygodniu. W niedzielę Karol został wicemistrzem gminy Solina w swojej kategorii wiekowej w XVII Turnieju Szachowym  o Puchar Dyrektora GOKSiT Polańczyk.

W grupie starszej nasi uczniowie musieli się zmierzyć z mocnymi zawodnikami miedzy innymi z gimnazjów, którzy reprezentują swoje kluby w trzecioligowych drużynach Komunalnych Sanok oraz Sanovii Lesko. 

Czytaj więcej: VII Turniej Szachowy dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Zagórza

Pierwszy dzień wiosny w Tajlandii z podróżnikiem grupy Trzask

Pierwszego dnia wiosny naszą Szkołę Podstawową w Czaszynie odwiedził podróżnik grupy TRZASK. Pan Dariusz Rochecki przedstawił fotorelację z wyprawy do Tajlandii. Dzięki wspaniałym zdjęciom, barwnym opisom i ciekawych historiom mogliśmy dowiedzieć się o kulturze i warunkach życia mieszkańców tego azjatyckiego kraju. Dodatkowo uczniowie mogli obejrzeć, podotykać i też powąchać pamiątki przywiezione z Tajlandii. Niewątpliwie na wszystkich zrobiły wrażanie pierścienie na szyję kobiet z ludu Kayan. A ci, którzy dobrze odpowiedzieli na zadawane pytania mogli rozkoszować się specjalnymi żelkami. To było bardzo pouczające spotkanie, które zaciekawiło wszystkich – od uczniów klas pierwszych po siódmoklasistów.

Czytaj więcej: Pierwszy dzień wiosny w Tajlandii z podróżnikiem grupy Trzask

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie w ogólnopolskim konkursie dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Cyberprzemoc to rzecz zła, lecz uniknąć jej się da” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bierutowie. Zadaniem konkursu było przygotowanie prezentacji komputerowej na temat zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

Tytuł laureata konkursu otrzymało troje uczniów z naszej szkoły zajmując wraz z innymi nagrodzonymi całe podium:

I miejsce – Natalia Oleksów (kl. 6)

II miejsce – Justyna Krawczyk (kl. 5)

III miejsce – Radosław Kuzio (kl. 7)

Oprócz dyplomów uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci gadżetów szkolnych i pięknych albumów dotyczących przyrody wybranych miejsc świata.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w edukacji przyrodniczej Bieszczadów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie wzięli udział w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. W marcu odbyły się spotkania kameralne w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Dzięki interaktywnym prezentacjom, malowniczym zdjęciom, ciekawym animacjom uczniowie mogli zapoznać się z osobliwościami przyrody ożywionej i nieożywionej Bieszczadów. A poprzez ćwiczenia przy planszach, zestawach kart i tablicy interaktywnej utrwalili sobie przyswojone wiadomości. Trzeba przyznać, że pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego zrobili wszystko, aby zajęcia te były jak najbardziej atrakcyjne. Kolejne wyjazdy już wkrótce..

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej w edukacji przyrodniczej Bieszczadów