Szkolne wieści

Grant dla Szkoły Podstawowej w Czaszynie

Szkoła Podstawowa w Czaszynie otrzymała grant w Programie mPotega! mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Projekt „Przez zabawę do nauki matematyki” stworzony przez Panią Annę Stachowską został wyłoniony w konkursie IV edycji Programu mPotega realizowanego przez Fundację mFundacja prowadzonej przez MBank. Na 771 zgłoszeń z całej Polski zostało wybranych 262 projektów.

Koniec roku

Po długich dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas odpoczynku, na który wszyscy z niecierpliwością czekali. Z tej okazji Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej w Czaszynie przygotował ciekawy program artystyczny pt. "Wakacyjne podróże". Uczniowie  "wybrali się" do pięknych, europejskich miast, przedstawiając ich atrakcje. I tak widzowie mogli obejrzeć pokaz mody w Paryżu w wykonaniu dziewcząt z klasy piątej, znakomicie wcielających się w role ładnych modelek. Natomiast na jednym z angielskich  stadionów podziwiano występ wspaniałych czirliderek - w tym przypadku doskonale przygotowanych uczennic klasy szóstej. "Wycieczka "do Włoch umożliwiła wysłuchanie popularnej włoskiej piosenki w wykonaniu dwóch przystojnych chłopców z klasy szóstej. Przed wyjazdem na wakacje podziękowano nauczycielom za trud włożony w nauczanie, a wszystkim złożono życzenia wspaniałego wypoczynku. A teraz... lato, lato, lato czeka…!

Pomoc dla Domu Dziecka

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Czaszynie postanowili pomóc swoim rówieśnikom, którzy mieszkają w Domu Dziecka w Sanoku. Przeprowadzili zbiórkę materiałów papierniczych i przyborów szkolnych. Pod koniec roku szkolnego przedstawiciele naszych uczniów (Gracjan i Bartosz) pod opieką dorosłych przekazali zebrane przybory kolegom i koleżankom z domu dziecka. Przy tej okazji życzymy im słonecznych i udanych wakacji. 

Klub książkomaniaków

Kolejne spotkanie członków Klubu Książkomaniaków w Szkole Podstawowej w Czaszynie odbyło się w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych w miesiącu czerwcu. Tym razem zajęcia przeprowadzono na podwórku szkolnym, gdzie na wstępie uczestnicy szukali ukrytych w różnych zakamarkach kartek z tytułami książek. Uczniowie klasy szóstej znaleźli ponad 50 tytułów! Następnie układali je w kolejności alfabetycznej i przedstawiali krótko bohaterów, treść oraz problematykę utworów. Kolejnym zadaniem było przedstawienie  na zdjęciach kilku scen z książki. Uczestnicy zajęć aranżowali wybrane scenki i robili zdjęcia. Dużą pomysłowością trzeba było się wykazać, przygotowując dramę w oparciu o wybraną lekturę. Dzieci mogły wybrać stroje i rekwizyty, które są zgromadzone w szkole. Najciekawiej zrobili to uczniowie klasy piątej. Później  należało zrobić listę prezentów, które przydałyby się określonym bohaterom literackim, mając na uwadze możliwości finansowe ofiarodawcy. Dzięki temu dzieci uczyły się domowej ekonomii.

Czytaj więcej: Klub książkomaniaków

„ENGLISH DAY” DZIEŃ JĘZYKA AGIELSKIEGO

W dniu 20.06.2017 r. w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyła się uroczystość szkolna pt. „English Day – Dzień Języka Angielskiego”. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu, które otworzyła nam uroczyście Pani Dyrektor. Uczniowie klas I-III wystąpili w inscenizacji  słowno-muzycznej pt. „Meg”. Bohaterka o imieniu Meg, przyjechała do nas z Wielkiej Brytanii i zapoznała nas z krajami anglojęzycznymi. Aby uświetnić naszą uroczystość, po przedstawieniu  cztery dziewczynki zaprezentowały pokaz taneczny z pomponami. W drugiej części zadaniem wszystkich uczniów naszej szkoły, było wykonanie flagi. Atrakcją dla wszystkich dzieci było malowanie twarzy i zabawa przy muzyce. Ten dzień szybko się skończył i zapowiedział nam zarazem koniec roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia!!!  

Czytaj więcej: „ENGLISH DAY” DZIEŃ JĘZYKA AGIELSKIEGO

Wycieczka do Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu

Tuż przed wakacjami, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Czaszynie wybrali się na wycieczkę do ruiny klasztoru na wzgórzu Marymont w Zagórzu.  Wędrówkę rozpoczęli spod sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej.  Wzdłuż drogi mijali przepiękne drewniane rzeźby stacji Drogi Krzyżowej. Po drodze podziwiali  wspaniałe widoki rozciągające się ze wzgórza na okolicę. Gdy dotarli do ruin klasztoru Karmelitów Bosych,  uczniowie klasy III przedstawili koleżankom i kolegom z klasy I i II historię klasztoru. Wspomnieli również, że w krypcie ruin kościoła spoczywają szczątki 53 braci zakonnych  o czym  świadczy pamiątkowa tablica na ścianie kościoła, którą wskazali uczestnikom wycieczki.  Po krótkim odpoczynku w ogrodzie klauzurowym, dzieci weszły na wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękny widok . Wycieczka przyniosła uczniom wiele wrażeń.

Czytaj więcej: Wycieczka do Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu

XXI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2017"

11czerwca br. na scenie plenerowej przy MGOKiS w Zagórzu odbył się XXI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SUKCESIK 2017". Miło nam poinformować, że uczennica III klasy Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, Karolina Stabryła zdobyła 3 miejsce. Natomiast jej koleżanka z klasy, Oliwia Juszczak otrzymała dyplom i maskotkę za udział w konkursie.