Szkolne wieści

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

30 marca w Nowej Sarzynie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Chemicznego, do którego zakwalifikowała się czwórka gimnazjalistów z Zagórza: Łukasz Burger, Julia Kucharska, Szymon Marszałek i Jakub Pelechowicz.
Do zmagań o finałowe laury stanęło 67 najlepszych chemików z województwa podkarpackiego, którzy mieli za zadanie  rozwiązać bardzo trudny test złożony z zadań zamkniętych, jak i otwartych (teoretycznych, praktycznych i obliczeniowych). Tym bardziej dumni jesteśmy z Łukasza, który zdobył wyróżnienie plasując się na VIII miejscu  w ścisłej czołówce laureatów i finalistów PKCH. Również pozostali nasi gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie zarówno ze stresem, jak i zadaniami i uzyskali bardzo dobre wyniki.

Czytaj więcej: Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Biegi przełajowe

       29 marca na sanockich Błoniach podczas biegów przełajowych Karolina Kowalik z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej odniosła zwycięstwo i została mistrzynią powiatu sanockiego.
Były to zawody zarówno indywidualne jak i drużynowe. Jako drużyna nie awansowaliśmy do etapu rejonowego ale indywidualnie awans w pięknym stylu uzyskała Karolina Kowalik. Należy pochwalić Piotra Mackiewicza który uplasował się na 5 pozycji a rywalizował z chłopcami dwa lata starszymi co dobrze wróży na przyszłość. Drużynę żeńską reprezentowały Aleksandra Hałasowska, Maria Czepiel, wspomniana już Karolina Kowalik i Aneta Mołczan. Należy również mocno pochwalić Anetę, która była w czołówce na 5 miejscu. Skład męski: Adrian Kopylec, Miłosz Stach, Kacper Armata, Krzysztof Bochnak, Mariusz Tkacz oraz Piotr Mackiewicz.
Wszystkim podopiecznym gratulujemy sportowej postawy i życzymy sukcesów - Katedra Wychowania fizycznego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej.

Sukcesy w Stypendiadzie

Młodzież z Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zagórzu po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Stypendiada 2017”. 
Liczba uczniów była imponująca – 51. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: konkurs czytelniczy (znajomość „Opowieści wigilijnej” i „Zemsty”), wiedza ortograficzna oraz konkurs literacki (rozprawka o tym, czy warto podróżować). W kategorii „konkurs literacki” 1. m. ex aequo w kraju zdobyła Julia Kucharska, wyróżnienia i tytuł finalisty otrzymały Julia Krzywda i Aleksandra Krzysik (wszystkie uczennice to klasa III c).
W konkursie ortograficznym tytuł finalisty przypadł w udziale Justynie Orłowskiej (kl. I b).
Każdy z nas cieszy się niezmiernie z wyników swoich wychowanków i życzy im kolejnych sukcesów w bliskiej i dalszej przyszłości.

Zwierzaki cudaki

Dnia 24 marca w Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek” w Sanoku zostały wręczone nagrody w konkursie „Zwierzaki cudaki”. Miło nam, że ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu zostały docenione prace: Emilki Nowak (kl. 2), Zosi Hołubowskiej (kl. 3) oraz Karoliny Stabryły (kl.3). Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom sukcesu. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Maluchy malują

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły  wzięły udział w 16 edycji  konkursu  plastycznego „Maluchy Malują”, organizowanym przez ODK w Sanoku  Gagatek. Hasłem  tegorocznego konkursu było „Magiczne miejsce”. Dzięki uczestnictwu w konkursie dzieci  mogły zaprezentować swoje zdolności plastyczne a także rozwinąć wyobraźnię. Napłynęło 428 prac  ze  szkół i przedszkoli okolicznych powiatów.

W konkursie wzięło udział 3 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz 2 uczniów klasy I.

Z dużą satysfakcją informujemy, że wśród nagrodzonych 40  prac  znajdują  się  prace naszych wychowanków; Nikoli Bednarczyk i Pauliny Krzysik z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiosna

Tradycyjnie już 21 marca uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu powitali wiosnę. Najpierw na sali gimnastycznej były inscenizacje, wiersze i piosenki dla pani Wiosny. Następnie wszyscy wyruszyliśmy z Marzanną na spacer. Dopisała nam prawdziwie wiosenna aura, dzieci szukały zwiastunów wiosny. Na zakończenie symbol złej zimy- Marzanna została schowana aby, już tylko wiosna była dokoła nas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej: Wiosna

Resuscytacja

13 marca w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym p. Marcinem Woźniczakiem. Dzieci przypomniały sobie zasady ratowania życia, zadawały pytania dotyczące specyfiki pracy. Następnie uczniowie indywidualnie ćwiczyli resuscytację na fantomach. Bardzo serdecznie dziękujemy panu ratownikowi za spotkanie i wspólną naukę.