Szkolne wieści

Czas letnich wycieczek w naszej szkole.

berezka klasa O18 czerwca 2013 oddziały przedszkolne „A” i „B” w Porażu wraz z; Eweliną Gierczak i Agnieszką Burczyk wybrały się na wycieczkę do „Wiejskiego Zoo” w Berezce.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji:oglądanie zwierzątek,dojenie sztucznej krowy, labirynt z siana, trampolina, zjeżdżalnia linowa, wiejskie kręgle, warsztaty garncarskie, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Konkurs Ruchu Drogowego

ruch drogowy9 maja w Szkole Podstawowej  w Zagórzu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Basia Fabian, Jasio Grządziel i Dawid Kruczek, przygotowani przez Mariusza Skibę.
Konkurs składał się z dwóch etapów- w pierwszym uczestnicy pisali test z
przepisów, w drugim zaś mieli pokonać rowerem miasteczko ruchu drogowego zgodnie z przepisami i w jak najkrótszym czasie.

Czytaj więcej: Konkurs Ruchu Drogowego

Janek Grzadziel i jego zwycięstwa .Bieszczadzkie granie………

jan grzadzielJuż od wielu lat sanocka scena muzyczna organizuje międzypowiatowy przegląd piosenki pod nazwą  „Bieszczadok”, podczas którego swoje możliwości wokalne prezentują uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs ten znany jest z bardzo wysokiego poziomu i dużego zainteresowania wykonawców. Potwierdziło się to  w maju bieżącego roku podczas kolejnej odsłony zmagań z piosenką    w Sali „Górnika” w Sanoku. Mieliśmy tam swojego reprezentanta Jana Grządziela, który przy własnym akompaniamencie gitarowym, wyśpiewał  tekst Edwarda Stachury pt. „Jak”. Wykonanie to dało mu wyróżnienie. Jest to ogromne zwycięstwo naszego etatowego muzyka. Brawo.

Czytaj więcej: Janek Grzadziel i jego zwycięstwa .Bieszczadzkie granie………

Pomóżmy mu wygrać finał!

listy-dla-ZiemiSzymek jako jedyny z naszego rejonu dostał się no finału ogólnopolskiego konkursu.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej bierze udział w konkursie na najpiękniejszy list dla Ziemi. Do  akcji organizowanej przez fundację ekologiczną ARKA przystąpili uczniowie z ponad 350 gmin z całej Polski. Napisali listy, których tematyka dotyczyła w szczególności gospodarki odpadami i recyklingu. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji. W sumie do bielskiej „Arki” dotarło około 3 tysięcy listów. Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, a wśród nich znalazł się list Szymona Sitarza ucznia naszego gimnazjum.
   Wybrane listy biorą teraz udział w konkursie internetowym prowadzonym na Facebooku.
   Zachęcamy do głosowania na najpiękniejszy list, głosowanie trwa do 16 czerwca.
Może spośród 100 listów, praca Szymona zasługuje na Twój głos?
Co zrobić, by zagłosować?
   - posiadać konto na Facebooku
   - polubić na Facebooku stronę akcji "Listy dla Ziemi":
      www.facebook.com/listydlaziemi
   - wejść na specjalną aplikację konkursową:
     https://apps.facebook.com/listydlaziemi/

Czytaj więcej: Pomóżmy mu wygrać finał!

Podróż do krainy wierszy ,,Juliana Tuwima”

DSC 0484W dniach od 03.06 do 07.06.2013r. z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej Nr1 w Zagórzu trwała akcja głośnego czytania dzieciom wierszy Juliana Tuwima, zorganizowana  w ramach obchodów Roku Tuwima. W czytaniu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Przez cały tydzień, codziennie czytali uczniom wyjątkowi goście, którzy bez chwili wahania przyjęli zaproszenie w „Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”. Akcję zainaugurowała Dyrektor szkoły – Grażyna Sawka. Następnie swą obecnością zaszczycili uczniów: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz – P. Ernest Nowak, długoletnia nauczycielka i była dyrektor szkoły –  Teresa Kułakowska, dzielnicowy – Jarosław Bugajski oraz Ksiądz Proboszcz – Józef Kasiak.

Czytaj więcej: Podróż do krainy wierszy ,,Juliana Tuwima”

VI Bieg Sokoli – im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

2223 maja 2013 r. odbył się w Sanoku VI Bieg Sokoli – im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku, z udziałem 13 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej w Łukowem.
Miejsce na podium zajęły:
Katarzyna Kicak – uczennica klasy VI - I miejsce na dystansie 400 m
Julita Wróbel – uczennica klasy III - II miejsce na dystansie 200 m
Wyróżniona i nagrodzona w tym biegu została również Maja Blicharz – uczennica klasy III.

Czytaj więcej: VI Bieg Sokoli – im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Brązowy medal dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w SP Łukowe.

1429.05.2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Zagórzu odbyła się Gminna Przedszkolada czyli zawody sportowe dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.
Zmagania sportowe przebiegały drużynowo, a emocje towarzyszyły wszystkim małym uczestnikom od początku do końca zawodów. W drużynie  oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Łukowem znaleźli się: Kinga Gąsior, Dominika Jankowska, Zuzanna Kula, Amelia Tomala, Amelia Groń, Wiktoria Fiut.

Czytaj więcej: Brązowy medal dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w SP Łukowe.