Szkolne wieści

Mikołaj w szkole w Zahutyniu

 DSC00096 grudnia w Szkole Podstawowej w Zahutyniu zapanował wyjątkowy nastrój.  Od rana czuć było oczekiwanie… Wszyscy się zastanawiali, czy przyjdzie do nas Mikołaj? Oczywiście przyszedł. Było bardzo wesoło i radośnie.  Dzieci z klasy zerowej powitały miłego gościa piękną recytacją wierszy i nastrojowymi piosenkami. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, którymi okazały się bilety do kina na film  w wersji 3D pt. „Kraina lodu” oraz słodkości. Za tak wspaniałe prezenty obdarowani podziękowali Mikołajowi szalem,wykonanym przez dzieci z klasy zerowej oraz piosenkami w wykonaniu starszaków. Było

Czytaj więcej: Mikołaj w szkole w Zahutyniu

Mikołaj u przedszkolaków w Zahutyniu

 DSC0075 copy copyHen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy stoi zamek. W zamku tym mieszka i pracuje Św. Mikołaj, 6 grudnia jednak przyjechał do przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Już od samego rana dzień ten zapowiadał się niezwykle - wszystkie dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja?  Przybył  z wielkim workiem prezentów.  Dzieci powitały Mikołaja śpiewając piosenki i tańcząc zimowy taniec. Mikołaj pytał dzieci, czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki, czy słuchają pań?  Było bardzo miło i  sympatycznie. Wszystkie dzieci z rąk Św. Mikołaja otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Do zobaczenia za rok.

Gwiazdy i konsteacje

IMG 5692W dniu 05.12.2013 r. Szkołę Podstawową w Zahutyniu odwiedziło mobilne planetarium. Dzieci z dużym zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach warsztatowych. Być może tematyka poruszona na zajęciach obudzi, drzemiące w niektórych dzieciach, zainteresowanie wszechświatem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Andrzejki, Andrzejki….

P1010017Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Zahutyniu w dniu 26 listopada spotkały się wszystkie dzieci na zabawie andrzejkowej. Wieczór pełen tańców przeplatany  był wróżbami, które uchylić miały rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach a słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców smakował wyśmienicie. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok spotkamy się znowu na tak wspaniałej zabawie.

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

 DSC1032W przedszkolu w Szkole Podstawowej w Zahutyniu został zorganizowany kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Przez ostatni tydzień panie:  Asia, Dorotka, Madzia i pani Ania  wykonywały różne stroiki, choinki z szyszek oraz bombki. Swoje ozdoby wykonywały też dzieci. Do akcji przyłączyła się też mama - pani Sylwia.

Bardzo dziękujemy. Kiermasz został  wyeksponowany na korytarzu szkolnym. Zdjęcia ozdób do obejrzenia w galerii na stronie internetowej naszej szkoły. Zebrane środki zostaną wykorzystane na potrzeby obu grup w przedszkolu. Bardzo dziękujemy wszystkim nabywcom tych wspaniałych ozdób i życzymy  zdrowych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gminnym Konkursie ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.

t1W dniach 14 - 15 listopada 2013r. odbyły się finały Gminnego Konkursu Recytatorsko - Plastycznego ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 – 3 szkół podstawowych Miasta i Gminy Zagórz.
Do rywalizacji w konkursie stanęli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem.
W wierszu „Bambo”, w kategorii klas 0-1, zaprezentowała się Weronika

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gminnym Konkursie ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”.

Szachowe Mistrzostwa Zagórza

s129 listopada 2013 r. odbyły się Szachowe Mistrzostwa Zagórza Szkół Podstawowych i Gimnazjum pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz zorganizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu.
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łukowem w

Czytaj więcej: Szachowe Mistrzostwa Zagórza