Szkolne wieści

SP 1 w Zagórzu: Zawody Sportowe

ZAWODY SPORTOWE

27  lutego 2013 roku w Ustianowej Górnej odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Biegowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie : Anna Paryżak, Anna Krawczyk, Wiktoria Fal, Wiktoria Płoska, Julita Bisaga w gronie 17 drużyn  zajęły 12 miejsce. Indywidualnie najlepszą zawodniczka drużyny okazała się Anna Paryżak zajmując 29 miejsce (sklasyfikowano 84 zawodniczki).

W rywalizacji chłopców brało udział 20 zespołów nasza drużyna w składzie: Sebastian Krawczyk, Michał Śnieżek, Tomasz Pleśniarski, Konrad Fal i Jakub Wańcowiat zajęła 11 miejsce.  Wśród 104 startujących  38 miejsce zajął Sebastian Krawczyk.
Gratulujemy!!!!

Tydzień później w dniu 6 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łyżwiarstwie Szybkim w Dębicy. Reprezentanci szkoły w składzie: Wiktoria Fal, Julita Bisaga, Karolina Dauer, Patryk Bartosik, Kacper Get, Grzegorz Śliwiak  zdobyli 12 miejsce
(startowało 21 drużyn).
Pomimo upadku mający szanse medalowe Patryk Bartosik zajął indywidualnie 18 miejsce zostawiając za sobą 40 konkurentów.
Życzymy dalszych sukcesów.ODK Gagatek: 'Zaśpiewaj' - VII edycja konkursu

zaspiewaj gagatekx800ODK "Gagatek" w Sanoku zaprasza do udziału w VII edycji konkursu pt. 'Zaśpiewaj'.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2013 w budynku "ODK Gatatek" ul. Kochanowskiego 25 w Sanoku

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12 kwietnia 2013.


Formularz zgłoszeniowy do pobrania (.pdf)

Zmiana terminu zawodów o Puchar Dyrektora MGOKiS w Zagórzu!

UWAGA !!!
Ze względu na trudne warunki atmosferyczne i problemy komunikacyjne "II Puchar Dyrektora MGOKiS w Zagórzu"w halowej piłce nożnej juniorów zostaje przeniesiony na 23 marca 2013 r.

SP Zahutyń: Jasełka w Kościele Parafialnym w Zahutyniu

Jasełka w Kościele Parafialnym w Zahutyniu – 13.01.2013 r.

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła przygotowała Jasełka, które zostały przedstawione w okresie przedświątecznym w naszej szkole i przed społecznością lokalną.  W tym roku miało to miejsce 13 stycznia po  Mszy Świętej w Kościele Parafialnymw Zahutyniu. W jasełkach zaprezentowało się osiemnastu młodych artystów. Były to dzieci zarówno wprawione scenicznie,jak i te, które z wielką tremą wystąpiły po raz pierwszy. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej
do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Z dużym zaangażowaniem odtwarzali role świętego Józefa, Maryi, Trzech Króli, pasterzy, aniołów oraz diabłów. Mimo, że przesłanie jasełek miało poważny charakter, cały występ był wesoły, pełen kolęd
i humorystycznych scenek, podczas których odbywała się walka dobra ze złem. Jasełka miały pozytywne zakończenie i dobro pod postacią aniołków odniosło zwycięstwo nad diabłami obrazującymi zło. Dzieci podczas występu zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności wokalne, recytatorskie
i aktorskie, ale wykazały się też nie lada odwagą, aby wystąpić przed tak liczną publicznością. Za swój występ zebrały gromkie brawa.

Umiem Pływać 2013 - dotacja na naukę pływania

Umiem Pływać 2013(kliknij aby powiększyć)

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Zdjęcie Pamiątkowe Uczestników Konkursu6 marca 2013 r. w Domu Strażaka w Porażu odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 26 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Zagórza, Tarnawy Dolnej, Czaszyna, Łukowego, Poraża, Zahutynia i Mokrego.


Młodzi adepci pożarnictwa na początek zmierzyli się z pisemnym testem. Ich zadaniem było zakreślenie w ustalonym czasie poprawnych odpowiedzi. Najlepsze „piątki” w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskały awans do rundy finalowej.  W grupie I, obejmujacej uczniów „podstawówek” znaleźli się:
1. Michał Paszkiewicz (SP Poraż),
2. Dawid Gocek (SP Czaszyn),
3. Wojciech Kiełtyka (NSP Mokre),
4. Marek Szary (NSP Mokre),
5. Paweł Szul (SP Łukowe).
W grupie II (gimnazjalistów) do finału zakwalifikowali się: 1. Maciej Filipowicz (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej), 2. Kamil Paszkiewicz (Gimnazjum nr 2 w Zagórzu), 3. Cyprian Feleńczak (Gimnazjum nr 2 w Zagórzu), 4. Rafał Groś (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej), 5. Maciej Kieca (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej).

W finałowej cześci turnieju zawodnicy mieli za zadanie udzielić odpowiedzi

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Puchar Burmistrza: zwycięstwo UKS „Gimball” Tarnawa

Sukces UKS „Gimball” Tarnawa - piłkarze okazali się najlepsi podczas turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju - drużynie  MKS „Osława” Zagórz, a trzecie LKS „Juventus” Poraż.

1678

Król Strzelców – Bogusław Wróbel (MKS „Osława” Zagórz)

Najlepszy Bramkarz – Jakub Mołczan (UKS „Gimball” Tarnawa)

Sędziowie: Dariusz Buczyński i Krzysztof Szul

Już w najbliższą sobotę (16 marca) w hali sportowej Gimnazjum w Nowym Zagórzu kolejna dawka sportowych emocji -
II puchar Dyrektora MGOKiS w Zagórzu
w halowej piłce nożnej juniorów.

Serdecznie zapraszamy!

puchar dyrektora