Szkolne wieści

Dzień Samorządnoći w SP Tarnawa

thumbnaTradycją SP w Tarnawie Dolnej jest Dzień Samorządności, który w tym roku odbył się 27 marca. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali na ten czas ciekawe formy zajęć. W klasach młodszych prowadzili godzinę zajęć edukacyjnych. Później zaprosili wszystkich uczniów na inscenizację w wersji anglojęzycznej pt. „Królewna Śnieżka”.  Było też trochę zajęć z historii. Z okazji 220 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej zapoznano wszystkich  uczniów z wielkim Polakiem Tadeuszem Kościuszko. Słowa i obrazy przeplatane były występem uczniów klasy VI przygotowanym na Paradę Niepodległości w Sanoku. Dopełnieniem tego dnia były nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych. Dzień ten upłynął w przyjemnej atmosferze.
Galeria: http://www.sptarnawa.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=83&action=show

Zajęcia w muzeum przyrodniczym uczniów SP w Tarnawie Dolnej

33326 marca klasa II SP w Tarnawie Dolnej była na wycieczce w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Uczniowie wzięli udział w prelekcji i pokazie slajdów pt. „Wiosna w Bieszczadach”. Poznali rośliny, zwierzęta, które wpisują się w region Bieszczad. Dzieci uczestniczyły w zabawach interaktywnych. Rozwiązywały ciekawe zagadki i zadania. Pod przewodnictwem pracownika BPN zobaczyły ekspozycje muzealne znanych i mniej znanych zwierząt. Cieszyły się  ze „spotkania” z niedźwiedziem i wilkiem. Z zainteresowaniem oglądały pozostałości z prehistorii i bogactwo skał mineralnych. Na zakończenie obejrzały film o Bieszczadzkim Parku Narodowym.  Zajęcia edukacyjne w niecodziennej scenerii były nowym doświadczeniem dla wszystkich, a zdobyte informacje na pewno dłużej pozostaną w pamięci.
Galeria: http://www.sptarnawa.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=82&action=show

Pożegnanie zimy uczniów klas młodszych SP w Tarnawie Dolnej


pgn

W 21 marca uczniowie klas młodszych SP w Tarnawie Dolnej wzięli  udział w wiosennej paradzie żegnającej zimę. W swoich klasach wykonali kilka słomianych kukiełek W towarzystwie marzann, przemaszerowali nad rzekę. Tam, kultywując ludową tradycję i staropolskie obrzędy symbolicznie utopili w rzece zimową pannę. Pozostałe kukły trafiły do śmietnika. W ten oto sposób dzieci pożegnały zimę i powitały wiosnę, która na dobre zagościła w naszej miejscowości.
Galeria: http://www.sptarnawa.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=81&action=show

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej

grafSzkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Tarnawie Dolnej w obecnym roku szkolnym doczekała się pięknego podwójnego sukcesu ucznia klasy VI Kamila Krajnika, który przygotowywał się do dwóch konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 

Kamil został laureatem konkursów z historii i przyrody.  Jest jedynym uczniem na poziomie szkół podstawowych z gminy Zagórz, któremu udało się uzyskać ten zaszczytny tytuł. Dzięki temu będzie zwolniony ze sprawdzianu końcowego klas VI i otrzyma maksymalną liczbę punktów. Uczeń ten jest pasjonatem wielu gałęzi nauki, jednak szczególnie interesuje

Czytaj więcej: Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej

Zwycięstwo Kamila w Gminnym Konkursie Pożarniczym

pozPo raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej  wzięli udział w Gminnym Konkursie Pożarniczym „Młodzież zapobiega pożarom” 2014 organizowanym przez OSP pod patronatem Burmistrza Miasta Gminy Zagórz. Konkurs odbył się 26 lutego 2014r. w Porażu i miał na celu wyłonienie trójki najlepszych uczniów reprezentujących nasza gminę podczas  powiatowego  etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Uczestnicy  konkursu musieli wykazać się wiedzą z  zakresu pożarnictwa rozwiązując test składający się z 30 pytań oraz odpowiedzieć ustnie  na trzy wylosowane pytania. Szkołę w Tarnawie reprezentowali uczniowie z klasy

Czytaj więcej: Zwycięstwo Kamila w Gminnym Konkursie Pożarniczym

Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Matematyczno – Plastycznej „MATPLAST”

DSCN5599Konkurs został zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie form uczenia się poprzez tworzenie oraz prezentację plastycznej twórczości dziecięcej związanej z matematyką. Uczniowie przygotowywali wyklejanki z figur geometrycznych na temat „Bieszczady”
W konkursie wzięli udział również  uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem przygotowywani przez p. Annę Grochowiankę. Wśród zwycięzców, których poznaliśmy 1 marca 2014r. znalazły się: Karolina

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Matematyczno – Plastycznej „MATPLAST”

Popis dzieci 3 i 4 letnich

DSC 0108 copy copyMam trzy latka, trzy i pół,
brodą sięgam ponad stół,
do przedszkola chodzę  z workiem...
12 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego 3 i 4 latków w Szkole Podstawowej w Zahutyniu zaprezentowały dla swoich rodziców oraz rodzeństwa program artystyczny. Milusińscy pod okiem swoich pań pokazali wiele umiejętności,  których nauczyli się w przedszkolu. Były piosenki, wiersze, tańce i rymowanki. Program został tak skonstruowany, aby rodzice

Czytaj więcej: Popis dzieci 3 i 4 letnich