Szkolne wieści

Święto Matematyki - 2014 w SP w Czaszynie

Święto Matematyki Czaszyn 126 marca odbyło się w naszej szkole Święto Matematyki, przygotowane przez Panią Annę Stachowską. Ta coroczna matematyczna uroczystość udowadnia wszystkim uczniom, że z matematyką można się doskonale bawić, tak też było i tym razem. Zaczęło się krótkim występem artystycznym uczniów klasy V, następnie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w międzyklasowym turnieju składającym się z kilku części: zadań i łamigłówek matematycznych, konkursu plastycznego z figur geometrycznych i konkursu zręcznościowego połączonego z wykonywaniem zadań matematycznych. W tym czasie  publiczność rozwiązywała zagadki matematyczne, za które otrzymywała w nagrodę drobne słodkości. Turniej międzyklasowy składał się z zadań dostosowanych do poziomu matematycznego każdej z klas, był podzielony na dwie kategorie: młodsza

Czytaj więcej: Święto Matematyki - 2014 w SP w Czaszynie

Justyna Sitarz uczennica SP w Czaszynie - laureatką konkursu z języka angielskiego

Justyna Sitarz awansowała do etapu wojewódzkiego w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego, w którym sięgnęła po najwyższy tytuł, jakim jest laureat konkursu. Na etapie tym wzięło udział 195 uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego, którzy zakwalifikowali się z poprzedzającego konkursu szkolnego. Aby zdobyć tytuł laureata trzeba było napisać test z wynikiem przekraczającym 85 % ilości punktów możliwych do zdobycia. Udało się to tylko 14 osobom, wśród których znalazła się Justyna.
  

Gratulujemy serdecznie Justynie oraz Pani Iwonie Pałasz, która przygotowywała naszą laureatkę do konkursu.

Wiwat Maj, Trzeci Maj.

DSCN4676Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.

W tym roku przypadła 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą ustalającą podstawy ustrojowe w nowożytnej Polsce. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

Czytaj więcej: Wiwat Maj, Trzeci Maj.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto.

DSC 0073Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie  ustawą zasadniczą.Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu (w obu budynkach ) nie tylko przygotowali montaż słowno – muzyczny, ale także  wzięli  udział 3 maja w uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zagórzu oraz złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Powstańców na Starym Cmentarzu w Zagórzu.

Czytaj więcej: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto.

POLSKA - MOJA OJCZYZNA, MÓJ DOM

dsc09533Z okazji zbliżającego się Święta Flagi i 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Społeczność Szkoły Podstawowej w Zagórzu przygotowała uroczystą akademię. Rozpoczęła się ona od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie w prozie, poezji i piosence podkreślili znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Mówili między innymi o tym, że „jesteśmy narodem, jak żaden chyba inny, zafascynowanym przeszłością i miłością do Boga i Ojczyzny”, a także o tym, że „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.
Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia świadczyły o tym, że uczniowie naszej szkoły doceniają wartość działań podjętych przez przodków, są świadomi

Czytaj więcej: POLSKA - MOJA OJCZYZNA, MÓJ DOM

Święto Ziemi

DSCN462024 kwietnia 2014r.  w Szkole Podstawowej w Łukowem w dniu obchodów Święta Ziemi odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ekologicznego „Zmieniajmy nawyki nie klimat”. Naszymi honorowymi gośćmi w tym dniu byli: Pan Ernest Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy, Pan Janusz Fal - Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół,  Pan Wojciech Jankowski  - Leśniczy Nadleśnictwa Lesko, Pani Ewelina Morawa - Przewodnicząca Rady Rodziców. Projekt realizowany był od września 2013 r. pod kierunkiem nauczyciela przyrody p. Krystyny Cichońskiej. W projekcie brali udział wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych poprzez realizację zadań o charakterze ekologicznym.  Zorganizowano akcję „Sprzątanie Świata”, zbiórkę i segregację śmieci oraz zbiórkę baterii. Uczniowie pielęgnowali uprawę jodłową założoną wspólnie z Nadleśnictwem Lesko, uczestniczyli w ciekawych zajęciach ekologicznych oraz w konkursach tematycznych. Szkoła przyłączyła się również do ogólnopolskiej

Czytaj więcej: Święto Ziemi

II miejsce uczennicy klasy 6b SP w Zagórzu w XVI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

P104017426 kwietnia br. w Zespole Szkolno Przedszkolnym Nr 6 w Rzeszowie odbył się XVI WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ.
Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy  6b  Szkoły Podstawowej w Zagórzu – JULIA KRZYWDA - zajęła w wyżej wymienionym konkursie II miejsce w kategorii soliści klas 4-6.
Julia zaśpiewała po angielsku piosenkę pt: „The climb” konkurując w swojej kategorii z 22 innymi uczestnikami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.