Szkolne wieści

„Kwiaty dla mamy”

tn Dzień Matki 02228 maja 2013r. w sali MGOKiS w Zagórzu uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zagórzu pod kierunkiem wychowawców: M. Hydzik, K. Żytki, A. Macko, J. Strzeleckiej i  R. Kuzio, wystąpili z montażem słowno-muzycznym pt. „Kwiaty dla mamy”.
Młodzi artyści zaprezentowali swe umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt.,, Czerwony Kapturek” a także zdolności recytatorskie, taneczne i wokalne, przekazując w ten sposób z głębi serca płynące podziękowania za troskę, miłość i ciepło, które codziennie otrzymują od swych mam.

Czytaj więcej: „Kwiaty dla mamy”

„W hołdzie Janowi Pawłowi II”

DSC 0020Dnia 17 maja 2013 r. społeczność  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Kazimierza w Zagórzu uroczyście obchodziła rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Jan Paweł II służy nam za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem.
          Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu, na którą udaliśmy się z pocztem sztandarowym i zaproszonymi gośćmi.

Czytaj więcej: „W hołdzie Janowi Pawłowi II”

Omnibus Matematyczny

ustrzykiGimnazjum nr 2 w Zagórzu
W piątek 17 maja 2013 r. w Ustrzykach Dolnych odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych
W I etap konkursu trwał od lutego do kwietnia i polegał na samodzielnym rozwiązaniu czterech zestawów zadań które pojawiały się co dwa tygodnie na szkolnej stronie internetowej ZSP 2 w Ustrzykach Dolnych. Brało w nim udział 13 uczniów naszej szkoły. 7 z klas I, 5 z II i 1 z III.

Czytaj więcej: Omnibus Matematyczny

"Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych".

1We wrześniu 2012 r. rozpoczęliśmy w SP nr 1 im. Św. Kazimierza w Zagórzu pierwsze zajęcia z projektu:
"Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych".
 Zajęcia  te rozwijają zainteresowania przyrodnicze uczniów, umiejętności dzieci w zakresie pisania, czytania i uczenia się matematyki, a także pomagają przezwyciężyć trudności w mówieniu .         

Czytaj więcej: "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych".

Sezon wycieczkowy rozpoczęty !

DSC02028Uczniowie oddziału przedszkolnego ,,c’’ i ,,d ‘’ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagórzu rozpoczęli sezon wycieczkowy . W kwietniu wraz z uczniami z kl.2c  swoje umiejętności pływackie sprawdzali na basenie ,, Posejdon” w Brzozowie. Niektórzy czuli się jak ,, ryby w wodzie”, dla innych maluchów był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Uśmiechnięte miny wszystkich uczestników wycieczki były wystarczającym dowodem na to, że był to udany wyjazd.

Czytaj więcej: Sezon wycieczkowy rozpoczęty !

KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Justyna Sitarz - uczennica klasy V szkoły podstawowej w Czaszynie zajęła I miejsce w województwie i VI w kraju (na 1685 uczestników z klas V) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Ace 2013 zorganizowanym przez Jersz Łowcy Talentów z Wrocławia. Otrzymała tytuł laureata oraz nagrodę – tygodniowy pobyt na Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem.

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

25 kwietnia 2013r. Klaudia Koczeń i Grzegorz Czepiel - uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie wzięli udział w gminnym konkursie ekologicznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Porażu. Grzegorz Czepiel zajął III miejsce, a Klaudia Koczeń otrzymała wyróżnienie.