Szkolne wieści

ŚWIĘTO 3 MAJA

35W związku ze świętem Trzeciego Maja  29.04. w szkole podstawowej w Czaszynie zaprezentowano bardzo starannie przygotowaną inscenizację  na temat Konstytucji 3 Maja, rozbiorów i walki Polaków o niepodległość. Uczniowie klasy szóstej przybliżyli młodszym kolegom te ważne wydarzenia, wcielając się w rolę różnych postaci historycznych tego okresu.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO 3 MAJA

Ogólnopolski konkurs „ZIMOWE OSZCZĘDZANIE”

Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Szkole Podstawowej w Czaszynie wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Zimowe oszczędzania” ogłoszonym przez PKO BP. Celem konkursu było szerzenie w szkołach podstawowych idei oszczędności i przedsiębiorczości w ramach SKO. O końcowym  sukcesie decydowała liczba dzieci oszczędzających w SKO i suma środków zaoszczędzonych na rachunkach uczniów. Członkowie naszego SKO wygrali dla szkoły aparat fotograficzny.

Konkurs Ortograficzny „Torreador”

30Uczennica szkoły podstawowej w Czaszynie Justyna Sitarz wzięła  udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Torreador”, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Sanoku, zajmując II miejsce.
   Ta sama uczennica zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim” Gloria Victis – Powstanie Styczniowe w nowelach Elizy Orzeszkowej”, który został zorganizowany przez ZHP – Hufiec Ziemi Sanockiej im. Ks. Hm. Zdzisława Peszkowskiego.

Czytaj więcej: Konkurs Ortograficzny „Torreador”

ŚWIĘTO ZIEMI

20Dnia 26 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Czaszynie odbyły się szkolne obchody Święta Ziemi. Zebrani rodzice, nauczyciele i uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie pt. ,, Szanujmy Ziemię” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO ZIEMI

Święto Matematyki

917 kwietnia obchodziliśmy w szkole podstawowej w Czaszynie „Święto Matematyki”. Kolejny raz uczniowie przekonali się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa. Hasłem przewodnim było „Matematyka – Królową Nauk”, a w świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich wiersze i piosenka o matematyce.

Czytaj więcej: Święto Matematyki

WIOSNA W GEOMETRII

79 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs „Wiosna w geometrii”. Tym razem uczniowie szkoły Podstawowej w Czaszynie mieli wykonać pracę z samych trójkątów.  Liczył się pomysł, dokładność i staranność.

Zwyciężyła Paulina Florczak – kl. VI, II m. ex aequo Karolina Kantorek i Klaudia Koczeń – kl. VI, a III m. Klaudia Kowalik– kl. IV. Najciekawsze prace zdobią gazetkę ścienną.

 

KONKURS W „DOMU GÓRNIKA”

05.04.2013 r. odbył się” IV Bieszczadzki Przegląd Piosenki Ekologicznej” udział w którym wzięli następujący uczniowie ze szkoły podstawowej w Czaszynie:
   Klasa „0A”: Gabriel Czuchry, Hanna Pawłowska,
   Klasa „0B”: Sara Szczudlik, Oliwia Stefanowska, Anna Kuzio
   Klasa II: Anna Koczeń
   Klasa III: Urszula Pawłowska
   Klasa VI: Klaudia Koczeń

Czytaj więcej: KONKURS W „DOMU GÓRNIKA”