Szkolne wieści

KONKURS W „GAGATKU”

W marcu w Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „ Kosmiczny Świat,” w którym udział wzięli uczniowie klas 0A i 0B z Czaszyna. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały: Sara Szczudlik i Oliwia Stefanowska.

WIELKANOC TUŻ, TUŻ!

6Wielkanoc to najradośniejsze święto w roku, najpiękniejsze w obrzędowym kalendarzu chrześcijańskim. Z tej okazji uczniowie klasy IV przygotowali poranek wielkanocny, który odbył się 27 marca 2013 r.
Uczniowie z klas I – III Szkoły Podstawowej w Czaszynie  uczestniczyli w szkolnym konkursie „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Poprzez tego rodzaju przedsięwzięcia chcemy prezentować i kultywować tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Rozwijać kreatywność, uzdolnienia plastyczne i wrażliwość artystyczną dzieci.

Czytaj więcej: WIELKANOC TUŻ, TUŻ!

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ – PLASTYKA

Uczniowie klasy I szkoły podstawowej w Czaszynie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jessica Sawa i Bartosz Gocek znaleźli się w gronie laureatów, zaś Filip Barzyk zdobył wyróżnienie.

Czytaj więcej: PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ – PLASTYKA

DROGA KRZYŻOWA

4

22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie przygotowali i oprowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym.
 Zbawienie przyszło przez krzyż, ogromna to tajemnica… – mówią słowa pieśni. Tę tajemnicę – wędrując przez kolejne czternaście stacji – starali się ukazać słowem i pieśnią nasi uczniowie.

Czytaj więcej: DROGA KRZYŻOWA

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE 0B

21.03.2013 roku w Czaszynie w klasie „0B” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami, których temat brzmiał: „Wielkanocna pisanka.”  W trakcie zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonywały pisanki metodą decoupage oraz nakrapiały kredkami woskowymi i oklejały  jajka ziarenkami. Wykonane pisanki zabrały do domów jako  dekoracje świąteczne.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W CZASZYNIE

3Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy bo Zimę żegnamy!
Aby tradycji stało się zadość 21.03. 2013r. uczniowie klas 0 – III wybrali się nad pobliską rzekę w celu symbolicznego spalenia Zimy.
Oby wiosna pojawiła się jak najszybciej!!!

DZIEŃ KOBIET

1

10.03.2013 roku uczniowie klas 0 – VI przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kobiet, którą przedstawili na uroczystości zorganizowanej z tej okazji przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czaszyna.

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET