Szkolne wieści

NASI MALI ZWYCIĘZCY !!!

Cztery miesiące temu, 7 stycznia 2013 r. w szkole podstawowej w Czaszynie odbyła się  olimpiada dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej „Olimpusek” w której uczestniczyło łącznie 24 uczniów z klas pierwszych (4), drugich (10) i trzecich (10). Dzieci rozwiązywały zadania z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej i języka angielskiego. Każdy test zawierał 21 zadań o różnej skali trudności. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do konkursu aby sprawdzić swoje możliwości i umiejętności.

Czytaj więcej: NASI MALI ZWYCIĘZCY !!!

SP Czaszyn - Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „GEO – PLANETA”

Chętni uczniowie z klas V – VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym ,,Geo- Planeta”, którego celem jest szerzenie wśród dzieci wiedzy z zakresu geografii i przyrody oraz miejsca i znaczenia Polski na świecie. W konkursie tym najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

Mateusz Jankowski – bardzo dobry wynik,

wyróżnienia: Konrad Rajchel, Justyna Sitarz, Brajan Kowal.

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

12 marca 2013 r. w szkole podstawowej w Czaszynie przeprowadzony został Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

Konkurs polegał na pisemnym udzieleniem odpowiedzi na 26 pytań zróżnicowanych pod względem stopnia trudności – ciekawa formuła zadań umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydają się nie tylko w matematyce, ale także w życiu codziennym.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dawid Gocek uczeń klasy VI szkoły podstawowej w Czaszynie zajął I miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się 6 marca 2013r. w Domu Strażaka w Porażu. Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz historii i tradycji ruchu pożarniczego.

10 Międzyszkolne Zawody Matematyczne „SUPERMATEMATYK”

Reprezentacja szkoły podstawowej w Czaszynie w składzie: Julita Janik (klasa IV), Konrad Rajchel (klasa V), Grzegorz Czepiel (klasa VI), wzięła udział w 10 Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych „SUPERMATEMATYK”, które odbyły się 2 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sanoku.

Czytaj więcej: 10 Międzyszkolne Zawody Matematyczne „SUPERMATEMATYK”

DEUTSCH-WAGEN-TOUR – czyli „Dzień Niemiecki” w Gimnazjum nr 2 w Zagórzu

123W dniu 4 kwietnia 2013 roku do Gimnazjum nr 2 w Zagórzu zawitał kolorowy samochód, którym przyjechała lektorka Instytutu Goethego w Krakowie Joanna Lay w ramach Ogólnopolskiego Programu Deutsch-Wagen-Tour. Program ten promuje naukę języka niemieckiego realizowanego przez Instytut Goethego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy Ambasady Niemiec oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej: DEUTSCH-WAGEN-TOUR – czyli „Dzień Niemiecki” w Gimnazjum nr 2 w Zagórzu

Bezpieczni w ruchu drogowym – konkurs

DSC 046530 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 w Gimnazjum nr 2 w Zagórzu odbył się gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie.
 Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły z terenu Gminy Zagórz, 6 drużyn w kategorii szkół podstawowych (SP nr 1 w Zagórzu, SP Tarnawa Dolna, SP Łukowe, SP Mokre, SP Czaszyn, i SP Poraż) oraz 2 drużyny w kategorii szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 2 w Zagórzu oraz Gimnazjum w Tarnawie Dolnej). Łącznie do rywalizacji stanęło 24 uczestników.

Czytaj więcej: Bezpieczni w ruchu drogowym – konkurs