Szkolne wieści

Z WIZYTĄ W GALERII

IMG 0124W kwietniu 2013r. klasy drugie odwiedziły Galerię Sztuki w Nowym Zagórzu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska ciekawych  wytworów sztuki (rzeźba, malarstwo, grafika itp.). Kustosz Galerii Magdalena Kontek wyjaśniała i odpowiadała wyczerpująco na pytania dzieci dotyczące poszczególnych eksponatów.

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W GALERII

„ Ciekawe zawody i pasje naszych rodziców!”

IMG 0145W ramach współpracy szkoły ze środowiskiem w dniu 22.04.2013 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IV b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zagórzu pod opieką wychowawczyni,  Moniki Frączek, z Grzegorzem Marszałkiem, geodetą.
      Realizując zadanie wychowawcze po hasłem „Ciekawe zawody i pasje naszych rodziców”, wychowawczyni klasy zaprosiła jednego z rodziców, by przybliżył dzieciom swój zawód. 

Czytaj więcej: „ Ciekawe zawody i pasje naszych rodziców!”

Wspólnie sprzątamy nasz Zagórz

IMG 0137W piękny słoneczny poranek 20 kwietnia w naszej miejscowości po raz piąty odbyła się akcja „ Czysta Gmina Zagórz”. Mimo, iż była to wolna sobota i wczesny poranek w wyznaczonych miejscach (Osiedle Dolina, Nowy Zagórz i Żabnik ) licznie zgromadziła się młodzież Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ulicy Wolności 10.

Czytaj więcej: Wspólnie sprzątamy nasz Zagórz

Sukcesy uczniów SP Łukowe w turnieju BRD

233W dniu 18 kwietnia w Zespole Szkół w Besku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Konkurs składa się z testu, jeździe po miasteczku, toru przeszkód oraz pierwszej pomocy.
     Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów SP Łukowe w turnieju BRD

Akcja „Czysta Gmina” w SP Łukowe

11W czwartek 18 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej Łukowem już po raz kolejny włączyła się czynnie do akcji ekologicznej „Czysta Gmina”. Sprzątając okolice drogi powiatowej w  Łukowem i Średniem Wielkiem oraz okolice rzeki i stadionu w Łukowem uzbieraliśmy ponad 20 worków śmieci.

Czytaj więcej: Akcja „Czysta Gmina” w SP Łukowe

Nowa edycja „Umiem pływać”

image009Już po raz czwarty rozpoczęto realizację projektu „Umiem pływać” , którego uczestnikami są dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Realizacja projektu możliwa jest dzięki cennej inicjatywie Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość – Tarnawa”. Dzięki opracowanemu projektowi „Umiem pływać” Stowarzyszenie otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację w kwocie 15tys. złotych.

Czytaj więcej: Nowa edycja „Umiem pływać”

Teatralnie zakręceni.

1W dniu 16 kwietnia w BDK w Lesku odbył się V już Konkurs wiedzy teatralnej „Kurtyna Wyobraźni”, zorganizowany przez CDN w Sanoku we współpracy       z nauczycielem języka polskiego ze szkoły Podstawowej w Porażu Joanną Pisula. Oczywiście wzięli w nim udział również nasi uczniowie; Barbara Fabian i Dawid Kruczek, którzy zmierzyli się z testem obejmującym ogólną wiedzę o teatrze. Po części pisemnej wyszli jako triumfatorzy, a przeprowadzona na scenie rywalizacja ustna, potwierdziła ich ogromną wiedzę.

Czytaj więcej: Teatralnie zakręceni.