Szkolne wieści

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

 

4401 Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz symbolizuje zwycięstwo życia nad śmiercią.
          Aby wprowadzić wszystkich w ten radosny okres Świąt Wielkanocnych, w dniu 27 marca 2013 roku odbył się uroczysty apel , który przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem Bogusławy Groń.

Czytaj więcej: Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Pierwszy Dzień Wiosny

21 copyObchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości Szkoły Podstawowej w Łukowem.

W tym roku również 21 marca świętowano nadejście Wiosny. I chociaż tego dnia za oknem królowała jeszcze zima, nie mogło zabraknąć jej symbolicznego pożegnania. W tym celu uczniowie klasy III oraz dzieci z

oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami i kolorowymi Marzannami wyruszyli nad rzekę na poszukiwanie wiosny i pożegnanie zimy.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny

Bieszczady na wyciągnięcie ręki

pnBieszczadzki PN po raz XXI przesłał do gimnazjów województwa podkarpackiego, a szczególnie młodzieży z gimnazjów powiatu bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. zaproszenie do udziału w programie "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów"

Czytaj więcej: Bieszczady na wyciągnięcie ręki

Liczy się każdy gest…

Wolontariuszki z Gimnazjum nr 2 w Zagórzu dobrze wiedzą, że liczy się każdy, nawet najmniejszy gest. Dlatego uczennice z naszego gimnazjum, działające w szkolnym kole wolontariatu, przed Świętami Wielkanocnymi postanowiły odwiedzić mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Zagórzu.

Czytaj więcej: Liczy się każdy gest…

Debata Ekologiczna

W minionym tw tygodniu – 4 kwietnia 2013 – sala 14 z licealnej 'dwójki' w Sanoku zamieniła się na kilka godzin w miejsce obrad i zaciętych dyskusji dotyczących bardzo ważnego tematu – ekologii.IMG 5628

Czytaj więcej: Debata Ekologiczna

Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu: Rama ogranicza

Nasze półroczne zabawy teatralne uwieńczone zostały przedstawieniem „Korczak – prawa dziecka” . Dowiedliśmy, że nasze cotygodniowe spotkania oprócz świetnej zabawy dały nam również możliwość pokazania naszych możliwości na scenie. Mieliśmy również okazję podpatrywać pracę zawodowców podczas warsztatów teatralnych w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Obejrzeliśmy m.in. w październiku sztukę pt.: „Aktor zdemaskowany, albo co tu jest grane”.  W grudniu ocieraliśmy łzy na sztuce pt.: „Mama da” w Teatrze Maska, zaś w styczniu umieraliśmy ze śmiechu na komedii pt.: „Szalone nożyczki”.
        W tym półroczu bawimy się wykorzystując różne rekwizyty…, w tym ramy. Czym jest rama w teatrze?  W tańcu? W życiu? My szukamy rożnych twórczych odpowiedzi i rozwiązań. Zobacz zdjęcia w galerii. W kwietniu zamierzamy zobaczyć „Zemstę”. Pamiętajmy że rok 2013 na Podkarpaciu jest rokiem Fredry. 

Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu: Ku szczytom ….

14 marca 2013 r.  uczniowie naszego gimnazjum wraz z p. Ewą Bryłą-Czech i p. Krystyną Witowicz wzięliśmy udział w spotkaniu  z alpinistą i podróżnikiem Łukaszem Łagożnym
Wysłuchaliśmy opowieści o wielkich wyprawach na Elbrus, Aconcagua, Mont Blanc, McQinley, obejrzeliśmy pokaz slajdów i prezentację sprzętu wysokogórskiego.
Spotkanie było bardzo ciekawe i zmotywowało nas do realizacji własnych marzeń i przesuwania horyzontów własnych możliwości.

Linki:
http://www.biblioteka.zagorz.pl/news/view/54

http://www.gim2zagorz.pl/