Szkolne wieści

SP 1 w Zagórzu: UCZYMY SIĘ, JAK RATOWAĆ?

Z wizytą na Sanockim Oddziale Ratunkowym
Jak cenne i kruche jest ludzkie życie i zdrowie? Jak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach?
Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej Nr 1
w Zagórzu, którzy wraz z wychowawczyniami (p. Ewą Mołek i p. Barbarą Bąk) otrzymali zaproszenie od zaprzyjaźnionych ratowników medycznych i 6 marca b.r. mogli gościć w Sanockim Pogotowiu Ratunkowym.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną.
Chętnie wykonywali ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem profesjonalnych manekinów.
Z ciekawością przeglądali wyposażenie karetki oraz specjalistyczny sprzęt ratunkowy.
Wszystko pod czujnym okiem doświadczonych ratowników medycznych.
Wrażenia i emocje towarzyszące temu spotkaniu na długo pozostaną w
naszej pamięci.
Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie.

sp1 ratownictwo1

Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu: Bieszczady na wyciągnięcie ręki

Bieszczadzki PN po raz XXI przesłał do gimnazjów województwa podkarpackiego,
a  szczególnie młodzieży
z gimnazjów powiatu bieszczadzkiego, leskiego
i sanockiego.  zaproszenie do udziału w programie "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów".
      12 marca grupa 19 uczniów naszego gimnazjum z klas I-II brała udział  w I bloku   5- godzinnych zintegrowanych zajęć kameralnych  w Ośrodku Naukowo - Dydaktycznym  BdPN w Ustrzykach Dolnych. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem środków audiowizualnych, ekspozycji muzealnych oraz innych pomocy dydaktycznych  w formie wykładów, gier, zabaw, układanek itp. Nasza młodzież poznawała m.in.:
Wybrane zagadnienia z ekologii 
Środowisko abiotyczne Bieszczadów -ocena zagrożeń i ochrona
Szatę roślinną Bieszczadów - jej walory i ochronę

     W ramach programu nasi uczniowie wyjadą jeszcze raz w kwietniu na II blok zajęć kameralnych  realizowane również  w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BdpN w Ustrzykach Dolnych. Natomiast  w maju odbędą się  zajęcia terenowe w Stacji Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach  i na ścieżkach przyrodniczych na terenie Parku. Program kończy się w grudniu 3 etapowym  konkursem z nagrodami.
      Gimnazjaliści poznawali funkcjonowanie przyrody również  w oparciu o ekspozycje muzealne znajdujące się w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych. Jest to jedno z najciekawszych muzeów przyrodniczych w Polsce, które zwiedza ok. 40 tys. osób rocznie.

SP Zahutyń: Popis 3 i 4 latków

Dnia 6 lutego w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbył się „Wieczór poezji i piosenki”- popis umiejętności dzieci 3 i 4 letnich dla rodziców. Zebrani rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy podczas występów, które odbyły się w szkole.
Dzieci bardzo przeżywały to wydarzenie, starannie przygotowane czekały na zaproszonych gości. Śpiewanie piosenek, recytacja wierszy, grupowe zabawy to umiejętności, którymi popisywały się 3 i 4 latki.
Dla zgromadzonych rodziców było to cenne spotkanie- zobaczyli swoje dziecko podczas zabaw w grupie, podziwiali jego odwagę, chęć pozbycia się tremy oraz umiejętności i predyspozycje do różnorodnych działań artystycznych. Może to być kierunek w którym będzie można dodatkowo rozwijać talent swojego dziecka.

DSC06586 1024

Szkolne Wieści: Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

7 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Łukowem odbył się I gminny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.
W zawodach wystartowały po 4 drużyny dziewcząt i chłopców
z czterech szkół podstawowych.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria dziewcząt:

Szkoła Podstawowa w Łukowem – I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 w Zagórzu – II miejsce
Szkoła Podstawowa w Czaszynie – III miejsce
Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – IV miejsce

Kategoria chłopców:
Szkoła Podstawowa w Łukowem – I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 w Zagórzu – II miejsce
Szkoła Podstawowa w Czaszynie – III miejsce
Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – IV miejsce

Tym samym awans do II powiatowego etapu rywalizacji, 11 marca 2013 r.  w Sanoku, zdobyły drużyny SP Łukowe pod kierunkiem p. Zenona Mackiewicza.
Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej: Szkolne Wieści: Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

Realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w Gminie Zagórz”

Realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w Gminie Zagórz”
realizowanego przez Gminę Zagórz w ramach POKL                                    w Szkole Podstawowej im. W. Witosa
17 września 2012 r.  w Szkole Podstawowej im. W. Witosa rozpoczęto realizację  Projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w Gminie Zagórz”.

Celem głównym projektu jest  wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu nauczania i wychowania. W ramach projektu prowadzone są zajęcia logopedyczne, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
i zajęcia dla uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych. Uczestnikami projektu jest 34 uczniów klas I – III.
Zajęcia odbywają się regularnie,  a prowadzone są przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Realizowane zajęcia korygują, stymulują i wyrównują braki, doskonalą umiejętności, poszerzają, pogłębiają i rozwijają  wiedzę
i umiejętności ucznia.            
W ramach projektu doposażono bazę dydaktyczna szkoły o pomoce i sprzęt na kwotę 21 716,83 zł. Pomoce dydaktyczne uatrakcyjniają zajęcia dzięki czemu uczniowie chętnie i aktywnie w nich uczestniczą.
Poza tym wykorzystanie pomocy w dużym stopniu pozwala na innowacyjne prowadzenie zajęć.
Zainteresowaniem cieszą się zajęcia praktyczne, różnego rodzaju doświadczenia, ćwiczenia, wycieczki, gry planszowe, praca z mikroskopem
i lupą a także programy multimedialne dla uczniów szczególnie uzdolnionych
i mających trudności w nauce.

Czytaj więcej: Realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół...

Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Matematyczno – Plastycznej „MATPLAST”

Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Matematyczno – Plastycznej „MATPLAST”

Od lewej: Karolina Tokarz, Sebastian Kraus, Magdalena Tokarz, Karolina Jankowska

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli                w Sanoku, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Konkurs miał na celu głównie popularyzowanie form uczenia się poprzez tworzenie oraz prezentację plastycznej twórczości dziecięcej związanej z matematyką. Wśród uczniów z 9 szkół podstawowych z powiatów sanockiego, leskiego                              i bieszczadzkiego znaleźli się
uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem przygotowywani przez p. Annę Grochowiankę. Czwartoklasiści mogą dziś pochwalić się odniesionym sukcesem. Zwycięzców poznaliśmy 2 marca 2013r. Karolina Tokarz zdobyła I miejsce, Sebastian Kraus – II miejsce, Magdalena Tokarz – III miejsce oraz wyróżnienie Karolina Jankowska. Uczniowie przygotowywali prace wykonane techniką płaskiego origami                      z prostokątów na temat „Kim będę w przyszłości.”

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

Od lewej: Karolina Tokarz, Sebastian Kraus, Magdalena Tokarz, Karolina Jankowska

SP Łukowe: Sukces uczennicy SP Łukowe w Konkursie Biblijnym

„Być solą ziemi” to Konkurs Biblijny na podstawie Listów Św. Pawła Apostoła zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. Organizatorem tego konkursu jest Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu we współpracy z PCEN w Rzeszowie Oddziały w Przemyślu i Krośnie oraz CDN w Sanoku.
27 lutego 2013 r. w Rzepedzi odbył się etap dekanalny Dekanatu Rzepedź,                    w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem: Karolina Tokarz, Gabriela Kusiak, Paweł Szul prowadzeni przez Ks. Zbigniewa Łuca. Konkurs zakończył się dużym sukcesem dla Karoliny Tokarz – uczennicy klasy IV, która zajęła
I miejsce.
Finał 14 maja 2013 r. w Przemyślu. Trzymamy kciuki!