Szkolne wieści

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej

Ferie basenimage0011024W czasie ferii zimowych Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej była otwarta dla uczniów, którym zaproponowano zajęcia rozwijające zainteresowania. W ofercie znalazły się gry i zabawy ruchowe, warsztaty teatralne, plastyczne, techniczne, zajęcia matematyczno- przyrodnicze, historyczne.
Już w  pierwszym dniu ferii uczniowie klasy I doskonalili umiejętność  pływania na basenie „Delfin”  w Ustrzykach Dolnych w ramach  programu „Umiem pływać” opracowanego przez Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”
Dzięki cennej inicjatywie Stowarzyszenia i wsparciu finansowym z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki uczniowie naszej szkoły mieli możliwość już po raz trzeci uczestniczyć w zajęciach na pływalni doskonaląc naukę pływania. Kontynuacja tych form zajęć ruchowych możliwa będzie już od marca 2013 roku, gdyż działające na terenie Tarnawy Stowarzyszenia kolejny raz zdobyło dotacje na ten cel w kwocie 15 tys. złotych.

Czytaj więcej: Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej

SP 1 w Zagórzu: Matematyczne zmagania

2 marca 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Kazimierza w Zagórzu walczyli w Sanoku o tytuł Supermatematyka. Była to X edycja konkursu, w którym wzięło udział 62 uczniów z klas IV-VI, reprezentujących 17 szkół z powiatów: bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.
Naszą szkołę, pod opieką p. Gabrieli Wolańskiej i p. Agaty Tokarz, reprezentowali: Jakub Błażowski, Szymon Marszałek, Jakub Pelechowicz, Sebastian Stach, Jakub WańcowiatBartosz Iwanowski.
    W zmaganiach indywidualnych w kategorii klas IV startowało 21 uczniów. Podopiecznym p. Gabrieli Wolańskiej udało się uplasować w czołówce – Jakub Błażowski zdobył I, a Szymon Marszałek II miejsce.

W tym samym dniu nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom i uczestnikom VII Międzyszkolnego Przeglądu Dorobku Szkół w Zakresie Twórczości Matematycznej „MATPLAST”.
W kategorii klas V nasza reprezentantka Aleksandra Krzysik zdobyła III miejsce.

SP 1 w Zagórzu: „Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej”

biblioteka sp 1 1Dnia 1 marca 2013 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Zagórzu w budynku przy ulicy Wolności odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.  Młodzi czytelnicy obejrzeli spektakl słowno - muzyczny pt. „Dziwna przygoda w bibliotece” przygotowany przez uczniów z klas IV-VI pod opieką pani Elżbiety Rudy.
Pierwszoklasiści rozpoznawali postaci z bajek, dowiedzieli się jak dbać o książki i złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie każdy „świeżo pasowany” czytelnik samodzielnie wypożyczył swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.
biblioteka sp 1 2 biblioteka sp 1 3

SP Czaszyn: Z życia szkoły styczeń- luty 2013

16 stycznia 2013 r. rozstrzygnięty został wewnątrzszkolny konkurs matematyczny – plastyczny „Ziemia w geometrii”. Był to kolejny konkurs z cyklu „Pory roku w geometrii” przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczniów było wykonanie kompozycji z samych  kół. Wymyślenie tematu, wycięcie i przyklejenie odpowiedniej ilości figur było dla uczniów sporym wyzwaniem. Liczyła się precyzja, staranność i pomysł. Najciekawsze i najstaranniejsze prace zostały nagrodzone i umieszczone na gazetce szkolnej. I miejsce zajęła Paulina Florczak, II Kamila Gajda a III Julita Janik.

16 stycznia 2013 r. oddziały zerowe zorganizowały „Bal maskowy” w którym wzięli udział nie tylko uczniowie ale i chętni rodzice z młodszymi dziećmi. Przedszkolacy przebrani w stroje postaci baśniowych, wesoło bawili się przy muzyce. Podczas balu odbyły się również konkursy tj.: „Przypnij nos klaunowi”, „Kim jestem i z jakiej bajki pochodzę” oraz pokaz mody. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, który był uwieńczeniem balu.

Dnia 22.01.2013 r. o godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień Babci i Dziadka to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków.
Dzieci z klas 0-III z tej okazji przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, wręczyły własnoręcznie wykonane  upominki, złożyły życzenia i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Nasi goście  miło i radośnie spędzili czas.


W dniu 24 stycznia 2013 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Mokrem przegląd piosenki w ramach gminnego konkursu „Kolędy i pastorałki”,
Uczestniczyły w przeglądzie dzieci z klas 0-III , IV-VI ze Szkół Podstawowych Gminy Zagórz. Dzieci miały możliwość prezentacji posiadanych umiejętności na forum gminy. Jednocześnie ważnym aspektem było przezwyciężanie tremy przed publicznym występem. Wszystkie dzieci poradziły sobie z taką formą prezentacji. Uczennica klasy III Urszula Pawłowska zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, Klaudia Koczeń II miejsce w kategorii klas IV-VI, a Hanna Pawłowska z klasy „0” i Anna Koczeń z klasy II otrzymały wyróżnienia.
   W dniu 2 lutego 2013 roku podczas obchodów Matki Bożej Gromnicznej kończącej okres Bożego Narodzenia przedszkolaki z oddziałów zerowych naszej szkoły w naszym kościele wystawiły Jasełka.  W przygotowaniu Jasełek aktywnie uczestniczyli rodzice przygotowując dzieciom stroje i rekwizyty. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział starając się jak najlepiej odegrać powierzoną rolę. Uroczystość ta została pozytywnie odebrana przez społeczeństwo,  a dzieci zastały nagrodzone gromkimi brawami, a od jednej Pani reklamówką domowych ciasteczek.
4.02.2013r.Uczniowie klasy III na zajęciach kółka ekologicznego przygotowali bardzo ciekawą inscenizację na temat pomocy zwierzętom w zimie, którą poprzedziła zbiórka kasztanów i żołędzi przekazanych Kołu Łowieckiemu ,,Świstak” w Zagórzu. Mali aktorzy zaprezentowali trudną sytuację zwierząt w czasie zimy i zachęcali do aktywnego włączenia się w akcję dokarmiania ,,naszych braci mniejszych  jak nazywał ich święty Franciszek.”

Czytaj więcej: SP Czaszyn: Z życia szkoły styczeń- luty 2013

SP 1 w Zagórzu: Easy English dla Zwycięzcy

Język angielski to niewątpliwie ważny ale i trudny przedmiot. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zagórzu doskonale zdają sobie sprawę, że nauka tego języka to coś więcej niż tylko wkuwanie słówek, a oni sami mogą znaleźć coś interesującego w tym języku obcym i stojącej za nim kulturze.
Stąd, uczniowie często biorą udział w różnych konkursach zarówno sprawdzających jak i poszerzających ich ogólną wiedzę dotyczącą tego języka obcego oraz krajów anglojęzycznych na poziomie szkoły, powiatu , województwa czy ogólnopolskim.
Bartosz Iwanowski  - uczeń klasy VIb ma powody do dumy. Zwieńczeniem Jego samodzielnej pracy oraz nauki pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego – mgr Magdy Strzałki po raz kolejny uzyskał tytuł laureata i nagrodę książkową w Ogólnopolskim Konkursie „OLIMPUS” 2013 zajmując w nim 5 miejsce. Ponadto Bartosz zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki z nadzieją na kolejny sukces.

SP 1 w Zagórzu: Zawody Sportowe

ZAWODY SPORTOWE

27  lutego 2013 roku w Ustianowej Górnej odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Biegowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie : Anna Paryżak, Anna Krawczyk, Wiktoria Fal, Wiktoria Płoska, Julita Bisaga w gronie 17 drużyn  zajęły 12 miejsce. Indywidualnie najlepszą zawodniczka drużyny okazała się Anna Paryżak zajmując 29 miejsce (sklasyfikowano 84 zawodniczki).

W rywalizacji chłopców brało udział 20 zespołów nasza drużyna w składzie: Sebastian Krawczyk, Michał Śnieżek, Tomasz Pleśniarski, Konrad Fal i Jakub Wańcowiat zajęła 11 miejsce.  Wśród 104 startujących  38 miejsce zajął Sebastian Krawczyk.
Gratulujemy!!!!

Tydzień później w dniu 6 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łyżwiarstwie Szybkim w Dębicy. Reprezentanci szkoły w składzie: Wiktoria Fal, Julita Bisaga, Karolina Dauer, Patryk Bartosik, Kacper Get, Grzegorz Śliwiak  zdobyli 12 miejsce
(startowało 21 drużyn).
Pomimo upadku mający szanse medalowe Patryk Bartosik zajął indywidualnie 18 miejsce zostawiając za sobą 40 konkurentów.
Życzymy dalszych sukcesów.ODK Gagatek: 'Zaśpiewaj' - VII edycja konkursu

zaspiewaj gagatekx800ODK "Gagatek" w Sanoku zaprasza do udziału w VII edycji konkursu pt. 'Zaśpiewaj'.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2013 w budynku "ODK Gatatek" ul. Kochanowskiego 25 w Sanoku

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12 kwietnia 2013.


Formularz zgłoszeniowy do pobrania (.pdf)